16 c Alytus
Antradienis, Liepos 7d.
AlytusVerslasAktualijos
2019 Sausio 17d.
9

Alytaus „zonoje“ atliktas auditas nustatė gausybę pažeidimų

title

Teisingumo ministerijos centralizuoto vidaus audito skyriaus auditorių atliktas patikrinimas Alytaus pataisos namuose atskleidė sisteminius bausmių vykdymo įstaigos veiklos organizavimo ir vykdymo trūkumus, kurie sudarė sąlygas neefektyviai, nerezultatyviai ir neskaidriai valdyti valstybės turtą ir lėšas.

Buvo nustatyta, kad ankstesnė Alytaus „zonos“ administracija savavališkai, be Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo, privačiam juridiniam asmeniui panaudos pagrindais perdavė valstybės nekilnojamąjį turtą. Nustatyta, kad įstaiga nekontroliavo ir panaudos sutarties vykdymo.

Audito rezultatai parodė, kad netinkamai buvo valdoma ir draudžiamų daiktų patekimo į įstaigos teritoriją rizika. Tretiesiems asmenims buvo leidžiama patekti į įstaigos teritoriją be nustatytų leidimų, o į išnuomotas patalpas patekdavo objektai, kuriuose būtų nesudėtinga slėpti draudžiamus daiktus.

„Audito rezultatai verčia abejoti ne tik turto valdymo sprendimų racionalumu Alytaus pataisos namuose, bet ir jų skaidrumu. Pavyzdžiui, buvo nustatytas atvejis, kai valstybės turtas privačiam juridiniam asmeniui išnuomotas už 6,6 karto mažesnę kainą, nei tokių patalpų nuomos rinkos kaina Alytaus mieste“,  – sakė Teisingumo ministerijos Centralizuoto vidaus audito skyriaus vedėja Dorita Visalgienė, paatikslinusi, kad nuomininkas patalpomis ne tik pradėjo naudotis dar iki nuomos konkurso paskelbimo, bet ir turėjo galimybę naudotis beveik 3 kartus didesniu plotu nei išsinuomojo. Sulaukta ir įstaigos vadovo pavaduotojo prašymo nefiksuoti šio pažeidimo

Audito metu nustatyti faktai patvirtina, kad Alytaus pataisos namų vadovas ne tik neefektyviai organizavo šios įkalinimo įstaigos veiklą, bet ir neproporcingai bei nepagrįstai skirstė darbo užmokesčio fondą darbuotojams.  Pavyzdžiui, 2015-2017 m. nepagrįstai buvo panaudota daugiau nei 150 tūkst. eurų iš valstybės biudžeto.

Neproporcingai buvo skiriamos ir priemokos už įprastą krūvį viršijantį darbą ir papildomas užduotis. Tokie įstaigos vadovo sprendimai mažino statutinės tarnybos patrauklumą. Nustatyta atvejų, kai nekvalifikuotas, aukštos kvalifikacijos ir įgūdžių nereikalaujantis darbas buvo labiau vertinamas nei didesnio pavojingumo ir daugiau žinių reikalaujantis pareigūno darbas. Pavyzdžiui, iš visų neužimtų pareigybių statutinių pareigūnų pareigybių skaičius sudarė apie 84 proc., tačiau dėl padidėjusio darbo krūvio skirtų ir išmokėtų priemokų dalis pareigūnams sudarė tik 27,3 proc.

Be to, ne vienus  metus daliai pareigūnų buvo nepagrįstai skiriamos ir mokamos priemokos už darbą pavojingomis darbo sąlygomis, o šių priemokų mokėjimo nuolatinę analizę ir kontrolę atliekantis Kalėjimų departamentas iki šiol nepastebėjo, kad ne visiems pareigūnams jos skiriamos ir mokamos pagrįstai.

Audito metu nustatytų pažeidimų kiekis ir pobūdis atskleidė, kad viešieji pirkimai Alytaus pataisos namuose buvo vykdomi chaotiškai ir, auditorių vertinimu, neskaidriai. Įstaiga didžiąją dalį atliktų viešųjų pirkimų vykdė kreipiantis tik į vieną tiekėją arba vykdė neskelbiamas apklausas, kai nuolat tie patys tiekėjai pasirenkami savo nuožiūra ir neargumentuojant tokio pasirinkimo. Pavyzdžiui, 2016 m. buvo vykdyti 524 viešieji pirkimai ir net 505 pirkimus įstaiga atliko apklausiant tik vieną tiekėją. 2017 m. vykdyta 443 viešųjų pirkimų ir 413 pirkimų įstaiga atliko apklausiant vieną tiekėją.

Kai kurie pirkimai atlikti iš įmonių, kurios nenurodo, jog prekiauja atitinkamomis prekėmis, pavyzdžiui, iš kavinių paslaugas teikiančios įmonės buvo įsigyjamas juodžemis, o pareigūnų batai įsigyjami iš baldais prekiaujančios įmonės. Dar vienas iš neskaidrių viešųjų pirkimų pavyzdžių yra statybų techninės priežiūros paslaugų pirkimo vykdymas iš Alytaus pataisos namų darbuotojo, kuriam ši funkcija yra priskirta pagal pareigybės aprašymą.

„Siekiant skaidriai ir taupiai naudoti biudžeto lėšas buvo nuspręsta, kad nuo 2019 m. viešieji pirkimai bus vykdomi centralizuotai“, – teigia ministras Elvinas Jankevičius.  Dėl audito išvadoje nurodytų negerovių yra pradėtos atsakingų darbuotojų tarnybinio nusižengimo tyrimo procedūros. „Atskleistos negerovės Alytaus pataisos namuose kartojasi ir kitose įkalinimo įstaigose. Tai yra ne atskiros įkalinimo įstaigos, o visos sistemos blogybės, todėl Teisingumo ministerijoje buvo įkurtas Korupcijos prevencijos skyrius, kurio vienas pagrindinių uždavinių yra greitai ir efektyviai užkardyti sistemines negeroves“, – teigė teisingumo ministras.

Alytaus pataisos namams nuo 2002 metų vadovavo Kęstutis Jasmonas. Jis pareigas pernai paliko šalių susitarimu.


Komentarai

9
Komentuoti
Savas2019-01-18
Gerbiamieji primenu kad puolimas ir šmeištas prieš pona Jasmonta pradėtas po to kai jis nepasirašė blokavimo irangos sutarties .Prieš tai gaždinimai stt šmeižtas
Gal žinot kuo baigėsi ?bylos nutrauktos nes tai buvo tik šmeištas.Gal žinot kur tas paskelbta tyla.Apkakoti sugeba teisybės pasakyti drasos nepakanka.Mastykit ponai kaip dirbama policinėj valstybėj.
Savas2019-01-18
Gerbiamieji primenu kad puolimas ir šmeištas prieš pona Jasmonta pradėtas po to kai jis nepasirašė blokavimo irangos sutarties .Prieš tai gaždinimai stt šmeižtas
Gal žinot kuo baigėsi ?bylos nutrauktos nes tai buvo tik šmeištas.Gal žinot kur tas paskelbta tyla.Apkakoti sugeba teisybės pasakyti drasos nepakanka.Mastykit ponai kaip dirbama policinėj valstybėj.
Uz teisybe2019-01-17
Spyrgint Jasmonta vagy spyrgint zulika!!!
Na, po tokios ,,veiklos''2019-01-17
ponas K.Jasmontas turėtų kandidatuoti ne į miesto tarybą, bet i k.....Nejaugi ,,Žinau ir galiu'' to nežinojo? Nesąmonė.
Laurutė2019-01-17
Nulaužtakočio chebra...
jo2019-01-17
ar nors viena nubaude ?pakaitinkit padus ir tiems ar toms, kurie tiesiogei dirbo ta darba ,nes perdaug taukais apaugo
Žurnalistams2019-01-17
Nustokit rašyt antraštes kalėjimo žargonu, nes patys tapsit ne geresni nei jie.
vova2019-01-17
Vagys eina y valdzia su sarasu Zinau ir galiu vagti
.2019-01-17
O kas pasikeitė?Niekas.Kalti neatsakys už savo veiksmus.O korupcija tèsiasi-algos mokamos net neateinantiems į darbà žmonėms.
traffix.lt