2 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
Politika
2019 Sausio 15d.
44

Meras, kuris į Alytų pritraukė daugiausia investicijų (PIRMAS KANDIDATAS, PRIDAVĘS PARAŠUS)

titleNuotraukų galerija

Česlovas Daugėla – kandidatas į Alytaus miesto mero postą. Paskelbus  žinią, kad buvęs miesto vadovas  dalyvaus  kovo 3 dieną vyksiančiuose savivaldos rinkimuose, abejingų neliko.

Vieni Česlovo pasiryžimui grįžti į politiką pritaria, kiti – ne, treti  negaili kritikos.

Kurioje pusėje bebūtume – aišku viena: į Alytaus miesto mero postą pretenduoja kandidatas, kuris rinkėjams gerai žinomas.

Č. Daugėla  Alytaus miesto savivaldybei vadovavo 2007- 2010 m.

Nors šis laikotarpis sutapo su pasaulio ekonominės krizės metais, Dzūkijos sostinei tai buvo plėtros, pakilimo metai.

Net tokiu sudėtingu periodu Alytaus miestas turėjo darbo, sugebėjo išgyventi be milijoninių paskolų, atvirkščiai – pritraukė daugiau investicijų nei kuris nors kitas vadovas bet kurios kitos kadencijos metu, įgyvendino daug svarbių projektų, kurių dalis tęsiama ir pastaraisiais metais.

Deja, politiniams konkurentams apskundus,  STT pareigūnai 2010 m. sulaikė buvusį merą ir apkaltino savivaldybės turto iššvaistymu bei kitais sunkiais nusikaltimais. Antrankiais surakintą Alytaus miesto vadovą demonstratyviai  po kelis kartus kasdien „vedžiojo” per televizijos kanalus. Buvo skelbiama, kad tai korupcinė byla, kurioje teisė net 17 asmenų.

Žinomo šalies teisininko Juozo Gaudučio teigimu, tai buvo klasikinė politinio susidorojimo byla su visais jai būdingais požymiais. Didelis triukšmas baigėsi mažu šnipštu – dingo visi kaltinimai dėl kurių meras buvo demonstratyviai išvestas iš savo kabineto su antrankiais.

- Česlovai, jūs siekiate grįžti į mero postą ir tęsti savo pradėtus darbus. Ką ketinate daryti kitaip?

- Tenka pripažinti,  kad pirmoje kadencijoje padariau klaidų. Buvau nepakankamai lankstus ir pernelyg tiesmukas, kietai siekiau pradėtus objektus užbaigti laiku. Tai man kainavo labai brangiai. Turiu omenyje ne 3 tūkst. € baudą, kurią sumokėjau teismo sprendimu, bet visuomenės opiniją.

Dabar suprantu, kad siekti tikslo politikoje taip, kaip buvau įpratęs versle – didelė klaida.

Išmokau skaudžią gyvenimo pamoką, tapau ramesnis, išmintingesnis.

- 2007-2010 m. jūsų inicijuoti projektai  įgyvendinami iki šiol. Kokiam laikotarpiui dabar planuojate Alytaus perspektyvą?

- Alytui  būtina nubrėžti veiklos perspektyvą iki 2030-2035 metų.

Miestui gyvybiškai svarbu plėsti pramonės ir verslo veiklą, pritraukti naujų investicijų, steigti naujas darbo vietas.

- Kodėl jūsų į rinkimus vedamas visuomeninis komitetas pavadintas „Žinau ir galiu – Česlovas Daugėla“?

- Todėl, kad aš žinau, ko šiandien reikia miestui ir jo žmonėms, moku ir galiu dirbti daug, dirbti sunkiai. O rinkimų sąrašas atsirado tarsi savaime iš žmonių, kurie manimi tiki.

Didžiuojuosi, kad  mano kandidatūrą remia ir kartu dirbti ketina pramonės, verslo, kultūros, švietimo, sporto, gydymo bendruomenių nariai, taip pat kitų politinių partijų bei judėjimų atstovai.

Alytus – mano gimtasis miestas. Noriu, kad žmonės jame gyventų laimingai, kad turėtų darbą, geras gyvenimo ir laisvalaikio sąlygas. 

Aš žinau, kaip ir ką reikia daryti, galiu pateikti savo viziją ir ją įgyvendinti.

Matau Alytų kaip klestintį europietišką miestą, o ne provincijos užkampį, iš kurio jaunimui belieka tik emigruoti.

-    Bet... kandidatuoti į Alytaus miesto mero postą  sutikote ne iš karto?

-    Raginimų buvo ne vienas ir iš labai nusipelniusių miestui žmonių. Sutikau ne iš karto. Kai kurie artimi žmonės mėgino atkalbėti, bet dabar, kai jaučiu didelį žmonių palaikymą, sutikęs nesigailiu.

Tikiu savimi ir Alytaus ateitimi.

PAPILDYTA

Č. Daugėla ir rinkimų komitetas „Žinau ir galiu – Česlovas Daugėla“ – pirmasis iš 10–ies savivaldos rinkimų kampanijos Alytaus mieste dalyvių, jau surinkusių ir Vyriausiai rinkimų komisijai pridavusių visus reikiamus palaikymo parašus.

Patikslintais duomenimis, parašų už Č. Daugėlą ir už jo į rinkimus vedamą sąrašą surinkta dukart daugiau nei buvo reikalaujama. 

Politinė reklama. Bus apmokėta iš visuomeninio rinkimų komiteto „Žinau ir galiu – Česlovas Daugėla“ rinkiminės kampanijos sąskaitos.

Užs. Nr 2019/01/15-1

Fotogalerija

  • Naujosios Alytaus autobusų stoties atidarymas
  • Alytaus arenos atnaujinimno pradžia
  • Pasirašoma dar vieno tilto per Nemuno upę Alytuje statybų sutartis
  • Naujos slidžių trasos išmėginimas
  • Atnaujintasis Alytaus miesto stadionas
  • Atnaujintas Senamiesčio skveras (buvusi Juozo Vito aikštė)
  • Atnaujinta I Alytaus aikštė
  • Statomas Lietuvoje aukščiausias pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas
  • Tiltas Ligoninės gatvėje - Žaliosios g. erdvių atvėrimas miestui

Komentarai

44
Komentuoti
Vytautas2019-02-19
Kviečiu visus Alytaus rinkėjus NEBALSUOTI UŽ Daugėlą . Šūkis ''Žinau ir galiu '' niekam tikęs . NEBALSUOKITE , NEBALSUOKITE . Kai buvo Meru , visą laiką poną Daugėlą lydėjo ''skandalai'' . Mums Alytiškiams pono Daugėlos paslaugų nereikia. Mes visi Alytiškiai turim pasakyti šitam ponui Daugėlai NE . Mes juo nepasitikime .
2019-02-07
Sunkiai protu suvokiama, kaip jus pateisinate jo nusikalstama veiklą, meras miesto veidas, ar Alytus nusipelne nusikaltelio mero, koks miesto ivaizdis bus sukuriamas, gerbime ir mylekime savo gimtaji krasta, o ne menkinkime!
2019-02-07
Sunkiai protu suvokiama, kaip jus pateisinate jo nusikalstama veiklą, meras miesto veidas, ar Alytus nusipelne nusikaltelio mero, koks miesto ivaizdis bus sukuriamas, gerbime ir mylekime savo gimtaji krasta, o ne menkinkime!
Kad moterų ir merginų2019-01-24
daug pri(si)traukė, ,,traukė'' ir ,,traukia'' - tai faktas. O dėl tiek daug investicijų - abejojam.
Rita 2019-01-23
Gera apsisprendima priemet ,mes uz jus ,pats tinkamiausias meras ,kurio reikia Alytuj .sekmes jums .
As2019-01-20
Norit kad pritrauktu investiciju savo ymones is musu kiseniu tai cesius nr.1
Arenas2019-01-18
As tik uz Ceslova.Teko dirbti pas ji,puikus zmogus ir vadovas.
dzūkas2019-01-17
Česlovas Daugėla Nr. 1
Miestietis 2019-01-17
Chebra, žiūrėkit skaičius, o ne emociją ir padarytus darbus. Dar Jums kyla klausimų?
Alytiškis2019-01-17
Miestui reikia energijos, miestui reikia patirties ir miestui reikia pažinčių. Vienintelis Česlovas turi visus šituos komponentus. Geriausias ir daugiausia pritraukęs pinigų
Už patirtį2019-01-16
Buvo meru, ne nosi krapste, juk dare del miesto. Na dabar “zino ir gali”, pasimokes is savo klaidu tik pirmyn!
To wwww2019-01-16
Ar su galu, ar be galo, bet Česlovas – geriausias. Reikia apsispręst kas svarbiau: pletkučiai, ar kokybiškesnis gyvenimas Alytuj. Ką bešnekėtų oponentai, jis kad ir padarė klaidų, yra geriausias. Atmeskim plepalus, vadovaukimės sveiku protu. Kas geriau: pasakorius ar ūkiškas vadovas?
WWWW2019-01-16
vel su greituke KAUNAN ves galo remontuot
As2019-01-16
Dar vienas ne pilno proto,mat dar ir y merus.
Laima2019-01-15
Tinkamiausias Meras miestui ! Aš tik už Česlovą Daugėlą .
BE SARMATOS2019-01-15
blogai bus, niekas su Alytumi nenorės bendradarbiauti nei investuotojai, nei draugiški miestai jei bus teistas meras. vien dėl šito negalim balsuoti, moralė aukščiau yra, koks pavyzdys mokykloms, mokiniams. man gėda bus sakyti, turim teistą merą, sunku net įsivaizduoti. visi jūsų darbai nublanko Česlovai dėl godumo ir dokumentų klastojimų.
alytiškis :)2019-01-15
Draugiški patarimai iš Kauno,rinkit alytiškiai Šustauska...:)
Surinko dvigubai fantazuojant2019-01-15
Neverta apie jus Daugėla net kalbėti, gėdos neturi ir jūsų sąrašo nariai, kurie atrodė dar kitokie, bet dabar. Donatai, ir tau žinau gėda, nes ????? Donatai, manau prarasi po rinkimų Alytaus mieste pasitikėjimą dėl tiekimo paslaugų. Na kas norės su tavimi prasidėti
Gintaras2019-01-15
nei gėdos nei sąžinės, o ne "žinau ir galiu"... na nebent apie pinigų vogimą eina kalba.
Jeigu atvirai,2019-01-15
tai, kaip TV laidoje sakė pats Česlovas, per savo kadenciją savo bendrovei KORTAS ,,pritraukė tik 11 000 000'' litų. Dar panašiai tiek ,,pritraukė'' Sporto rūmų rekonstrukcijai, nors tikrasis konkurso laimėtojas buvo STRUKTŪRA, bet dirbo tik KORTO ir Česlovo kontroliuojamų bendrovių darbuotoja, su STRUKTŪRA pufaikėmis. O ir Alytų po Česlovo reformų paliko daugiausiai gyventojų....
Romka2019-01-15
Užskaitau, šitas meras bus geras visapusiškai. Už ČESLOVĄ...
Tarp kit ko2019-01-15
Akivaizdu, kad komentarus rašo ne analitikai...
Bet ir komentuoti nelabai yra ką: vienas kandidatas dangstosi nuveiktais darbais, o kiti - pažadais.
Jei kalbame apie Česių, tai reikia iš to, ką jis paliko miestui (Tūkstantmečio tiltas, sporto rūmai, stadionas ir t. t.), atimti tai, ką jis pavogė iš miesto, ir visiems viskas pasidarys aišku.
Ot2019-01-15
Kiek draugu pono uzkomentino..tik nereikia
As2019-01-15
Nors prie sito mero Alytus keitesi ir grazejo. Miestas buvo GYVAS. Matau vieninteli kandidata, kuris gali atgaivinti miesta. Uz Česlova.
Valio...2019-01-15
Aš irgi tik už Daugėlą,alytiškiai tiki tavimi,o ir kiti merai nebuvo šventi,o šis meras nors miesto labui darbus dirbo
Laura2019-01-15
Žinau ką gali, šėlmi! Uch kaip žinau! :*
Bet2019-01-15
Kokiu buduliu reikėtų būti, kad už tokį patį balsuot? Chmm... Nors, Alytus protų nutekėjimo miestelis. Visi mokintis išvažiuoja ir mažai kas grįžta. Puiki dirva vešėt visokiems liurbiams...
Rolkis2019-01-15
Saunu,as uz Daugela.prie Daugelos nors miestas atsigaudineti ir grazeti pradejo, o ir visi buve kiti merai nebuvo jau tokie angeliukai,as tik uz Daugela...
2019-01-15
Tikiu... kad miestas atsigaus. Geriau Alytaus žmonės darbo gauna, o ne atvežti iš kitų miestų. Tik už ČESLOVĄ
Alytiskis2019-01-15
Tinkamiausias Meras miestui !
Kęstutis2019-01-15
Šaunuolis Česlovai. Neklausyk kas ką šneka.O šneka tie , kas niekuo prie nieko neprisidėję, tik lojimu. Pirmyn.Palaikom.
Alytiškis2019-01-15
Balsuosiu už Česlovą. Parodykit man tą buvusį nors vieną, kuris nepriekaištingos reputacijos. Kai nieko neveiki, tai ir reputacija išlieka nesutepta. Visi buvę po jo tik vykdė jo inicijuotus arba pradėtus projektus. Taigi, brangūs dzūkai, jeigu norim ir toliau vilktis uodegoj, pakabinkim savo nepriekaištingos reputacijos vėliavą pačioj matomiausioj vietoj ir dieną naktį džiaukimės miesto merdėjimu.
Nebejuokink2019-01-15
Pasižiūrėk į veidrodį kaip tu atrodai, į merus mat užsimanė.
jonas2019-01-15
Puiku, as uz Daugela............
Monika2019-01-15
Labai įdomu sužinoti ar tik ne vėl reikia Kortui užsakymų ,kad į merus reikia eiti ,juk pelnas ėjo ir už tai ,kad visus darbus dirbo Kortas jei teisingai girdėjau tai ir dabar gresia baudos už pažeidimus,nuostabus meras į savo kišenę, nejau Alytus neturi sąžiningų žmonių
Baisu, be sąžinės Daugėla 2019-01-15
Alytau, nekvailiokit, žiūrėkit ką renkat, teistą merą. Draugiški patarimai iš Kauno. Nedarykit sau gėdos!
Vania2019-01-15
Kas nedirba, tas neklysta, o kas neklysta, tas būna paaukštintas pareigose. Prie Česiaus Alytus krizės nejautė. Gal ir dėjo sau į kišenę, bet į miestą buvo pritrauktos milijoninės investicijos. Parodykit, kuris dirba už ačiū... Nebent Kvietkauskas, bet ir tas ant butelio prašo :D.
Alytiškis2019-01-15
Nedarykit gėdos, nuteistam merui už dokumentų klastojimą ir fiktyvius viešuosius pirkimus dar kažką prognozuojat ? Matyt kai kuriems ne visai gerai su vertybėm.
rinkejas2019-01-15
tikrai nebalsuosiu nei už kandidatą nei už surinktą sąrašą
Dzūkas2019-01-15
Gal būt viskas su Česiumi ir gerai, bet... Meras visgi turėtų turėti labai švarią ir nepriekaištingą reputaciją.
Zose2019-01-15
O kodel neparaso prie nuopelnų apie kota? Ne koznas taip sugeba
Alytui grės 2019-01-15
Sunku dar iki dabar patikėti kaip į Alytų nebeateis investuotojai žinodami, kad buvęs meras Daugėla teistas. Niekas nerizikuos tokiu meru!
Jinius2019-01-15
Valio svarbu kad tik Karbauskiniai nepraeitu
expertas2019-01-15
Vienas kandidatas antrame ture jau yra. Įdomu, kas antras bus?
traffix.lt