1 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
Alytausgidas.lt rekomenduoja
2019 Sausio 14d.
0

Dovanos tėveliams – kai per meilės dieną norisi apdovanoti ne tik išrinktąjį

title

Artėjant meilės dienai, norisi dovanoti šilumą ne tik mylimajam, bet ir kitiems artimiesiems, pavyzdžiui, tėveliams. Juk jei ne mūsų tėveliai, nebūtų mūsų... Negalėtume mėgautis gyvenimu, svajoti, siekti tikslų, mylėti ir būti mylimi. Tad atsidėkodami jiems už pačius nuostabiausius gyvenimo metus ir visas patirtis bei pamokas, įteikite dovaną skirtą tėvams.

Filosofas ir rašytojas Paul Hudson atliko išties įdomų tyrimą apie tai už ką vaikai yra dėkingi savo tėvams. Rezultatai – labai šilti ir jautrūs:

  1. Už nepakartojamą vaikystę. Ir tai visiškai nepriklauso nuo šeimos finansinės padėties, nes respondentai pasakoja, jog tėvai jiems nuolat skyrė daug dėmesio, drauge žaidė, atliko namų darbus ir apskritai visas buvimas kartu buvo pati geriausia dovana, kurią tėvai galėjo įteikti.
  2. Už skirtą dėmesį. Vaikams, tėvų dėmesys yra iš tiesų labai svarbus dalykas, be kurio mažieji šeimos nariai gali jausti neigiamas emocijas, nepasitenkinimą, pyktį, nepasitikėjimą savimi. Paklausus tėvų, kodėl jie skiria per mažai dėmesio savo atžaloms, pagrindinis atsakymas buvo didelis užimtumas. Tačiau, dauguma šios srities psichologų teigia, jog tėvystė ir yra balansavimas tarp darbų ir laiko šeimai, tad jei tapote tėvais turite išmokti derinti šiuos dalykus.
  3. Už begalinę meilę. Visiems vaikams reikia rūpesčio ir meilės, kad jie jaustųsi mylimi ir turintys į ką atsiremti kada reikia pagalbos rankos. Taip pat vaikai jaučiasi dėkingi ne tik už tėvų meilę, bet ir už tai, jog jie išmokė juos mylėti aplinkinius. Štai Lietuvos veidotyrininkas Žydrūnas Sadauskas teigia, kad išmokyti vaiką mylėti kitus gali tik mama, nes tėvo vaidmuo šeimoje yra ne toks.
  4. Už finansinę paramą. Akivaizdu, kad tėvai išlaiko vaikus iki pilnametystės, o kartais ir dar ilgiau – kol baigia aukštuosius mokslus ir tvirtai atsistoja patys. Iš tiesų, juk jei ne mūsų tėvai neturėtume nei rūbų, nei maisto, nei išsilavinimo, tad tai tikrai rimta priežastis atsidėkoti.
  5. Už pagarbą. Vaikai dėkoja, kad tėvai išmokė juos gerbti ne tik vyresnius, bet ir savo bendraamžius ar jaunesnius asmenis. Taip pat už tai, kad tėvai šeimoje visuomet buvo lygūs su vaikais, ir tėvai nebuvo viršesni priimdami bendrus sprendimus. Patys vaikai pritaria, jog išmokyti pagarbos galima tik tuomet, kai patys tėvai yra pagarbūs ne tik aplinkiniams, bet ir savo pačių atžaloms.
  6. Už gerus patarimus ir palaikymą. Tėvai yra tam, kad padėtų mums sunkiomis akimirkomis, pasidalintų savo protingais patarimais, kuomet patys esame nepatyrę ir nežinome ką daryti. Tad jei vaikystėje (ir ne tik) esate girdėję gerų patarimų, kuriais vadovaujatės iki šiol, tai tikrai svarbi priežastis būti dėkingiems.

Peržvelgus visus punktus, akivaizdu, kad visuomet yra už ką atsidėkoti tėvams, tad galbūt kartais net nereikia specialios progos jiems ką nors įteikti ir juos nudžiuginti – tinkamiausia proga yra kiekviena diena. Jei pastebite, kad tėvams trūksta poilsio ar laiko sau atitrūkus nuo visų darbų, nupirkite jiems kuponą į Lietuvos kurortą, kuriame jie galės pasilepinti SPA procedūromis, pasimėgauti prabanga viešbutyje, sočiai ir gardžiai pavalgyti restorane ir pan. Na, o jei Jūsų tėvai vieni iš tų žmonių, kurie nemėgsta paliksi savo namų ir mieliau renkasi laisvalaikį savo mieste, nusiveskite juos prabangiai vakarienei ar ten kur jie nėra buvę. Jei Jūsų tėveliai yra gurmanai, įteikite degustaciją. Tai gali būti saldi degustacija – desertų, arba gėrimų: šampano, viskio, vyno, kavos ir pan. Viskas priklauso nuo jų norų ir pomėgių.

Kadangi tėveliai vis dėlto dažnai būna jau vyresnio amžiaus, tikrai palepinsite juos padovanodami sveikatingumo programą, pavyzdžiui, Druskininkuose „Eglės“ sanatorijoje arba  Palangos sveikatingumo centre „Energetikas“, kur tėvus pakonsultuos specialistas-gydytojas, įteiks individualų gydymo planą ir jie galės mėgautis įvairiomis, maloniomis procedūromis, tad namo grįš kupini energijos, sveikatos ir pasiruošę nuversti kalnus!

Taigi, radę akimirką juos nudžiuginti tokio tipo dovana tikrai parodysite kaip juos mylite, gerbiate ir kokie esate dėkingi už viską, ką jie Jums suteikė šiame gyvenimo kelyje. O tokia dovanėlė tai tik smulkmena, palyginus kiek tėvai padaro dėl savo vaikų.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt