-2 c Alytus
Antradienis, Gruodžio 1d.
Laisvalaikis ir kultūra
2019 Sausio 14d.
0

Dzūkijos sostinėje kuriančio skulptoriaus paroda bus eksponuojama Seime

titleSkulptoriaus S. Lampicko talentas yra įvertintas dviem geriausių liaudies meistrų nominacijos „Aukso vainikas“ apdovanojimais, dviem L. Šepkos premijomis, dviem Alytaus miesto savivaldybės kultūros premijomis ir dviem geriausio Alytaus apskrities liaudies meistro vardais

Vilniuje, Seimo rūmuose, veiks Dzūkijos sostinėje kuriančio skulptoriaus Sauliaus Lampicko darbų paroda.

S. Lampickas (g. 1962 m. Pakruojo r., Rozalime) 1987 m. atvyko gyventi į Alytų, medžio drožyba susidomėjo 1989 metais, o 1992 m. įsitraukė į naujai sukurto Lietuvos tautodailininkų sąjungos Dzūkijos skyriaus, kuriam dabar vadovauja jo žmona Audronė Lampickienė, veiklą.

Nuo 2013 metų Saulius veikia kaip laisvas meno kūrėjas, iki tol, 1992–2013 m. dirbo meno dirbinių iš medžio gamintojo specialybės mokytoju dabartinėje Kauno taikomosios dailės mokyklos Alytaus filiale.

S. Lampickas yra surengęs per 10 autorinių parodų įvairios Lietuvos vietose, salyvavo renginiuose Čekijoje, Švedijoje, Vengrijoje ir Vokietijoje. Skulptoriaus talentas yra įvertintas dviem geriausių liaudies meistrų nominacijos „Aukso vainikas“ apdovanojimais, dviem Liongino Šepkos  premijomis, dviem Alytaus miesto savivaldybės kultūros premijomis ir dviem geriausio Alytaus apskrities liaudies meistro vardais.

Saulius - ne tik laisvas menininkas, jis turi meno kūrėjo statusą ir tautinio paveldo produkto kūrėjo sertifikatą.

Parodos Seime atidarymas - sausio 16 d., trečiadienį, 13 val., kasdien 8–17 val. veiks iki 30 d.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt