2 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
Alytus
2019 Sausio 14d.
0

Alytaus metų apdovanojimų laureatė: „Globoti vaikus – mano pašaukimas“

titleZ. Kaluževičienė priima apdovanojimąDovilės Balčiūnaitės nuotr.

Alytiškė Zita Kaluževičienė – moteris užauginusi vienuolika svetimų vaikų, kurie ilgainiui tapo savais. „Alytaus metų apdovanojimuose“ Z. Kaluževičienė buvo nominuota  apdovanojimui „Už nuopelnus vaiko gerovei“ ir jį laimėjo.  

„Prieš 25 metus man teko apsilankyti Alytaus vaikų globos namuose. Pabendravusi su vaikais supratau, kaip jiems reikia šeimos, kaip jiems trūksta mamos, širdies šilumos. 1995 metais, kartu su  vyru įkūrėme šeimyninius globos namus, o vėliau – šeimyną. Taip ir užauginome 11 svetimų vaikų. Šiandien mes džiaugiamės ne tik užaugintais vaikais, bet ir jų vaikais – mūsų anūkais. Kaip smagu, kai visi sugrįžta, suvažiuoja į mūsų bendrus jaukius namus per šventes ar tiesiog pabūti, pabendrauti, pasidžiaugti vieni kitais“, – atsiimdama apdovanojimą kalbėjo Z. Kaluževičienė.

Moteris dėkojo visiems, kurie pastebi ne tik sėkmingus verslininkus, medikus, mokytojus, bet ir paprastas šeimos mamas – tokias kaip ji.  
„Linkiu, kad Alytuje neliktų globos namų, o visi vaikai augtų šeimose“, – palinkėjo Z. Kaluževičienė.

Po renginio ponią Zitą pasveikino Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Žaneta Abromaitienė ir Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius Alytaus mieste patarėja Agnė Malakauskaitė.  

„Niekada nesigailėjau savo priimto sprendimo globoti svetimus vaikus. Labai aiškiai suprantu, kad tai buvo mano pašaukimas. Esu dėkinga savo sutuoktiniui Juozui Algirdui Kaluževičiui už palaikymą ir supratimą“, – kalbėjo globėja.

Vija Kudzienė,

valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt