20 c Alytus
Šeštadienis, Liepos 11d.
AlytusVideoreportažai
2019 Sausio 12d.
2

Alytaus metų apdovanojimų laureatai pagerbti 16-oje nominacijų (VIDEOĮRAŠAS, FOTOGALERIJA)

titleNuotraukų galerijaDovilės Balčiūnaitės nuotraukos

Prieš keletą metų atgimę Alytaus metų apdovanojimai į miesto teatrą sukvietė įvairiausių sričių atstovus. Jų nuopelnai buvo įvertinti 16-oje nominacijų.

Metų  darbdavys

Šioje nominacijoje nugalėtoja paskelbta alytiškių bendrovė „Parama“, tiesianti mūsų takus, kelius.

Geidžiamiausias darbdavys       

Nugalėtoja tapo alytiškių bendrovė „Dzūkijos mediena“. Duombazės Rekvizitai.lt duomenimis, tai – viena didžiausių vidutinių darbo užmokesčių (1 tūkst. 923 Eur) mokėjusių Alytaus įmonių. Nominacijoje ji aplenkė  estų kapitalo „Graanul invest“ (vidutinis darbo užmokestis – 1 tūkst. 920 Eur) ir „Irseva“ (2 tūkst. 200 Eur). „Dzūkijos mediena“ įdarbino daugiausia žmonių tarp visų įmonių kandidačių.

Socialiai atsakinga įmonė

Apdovanota Alytaus rajone veikianti, tačiau ir mieste aktyvi britų kapitalo bendrovė „Vita Baltic international“, remianti ir miesto vaikus, ir stokojančius visuomenės narius, o taip reikšmingus Dzūkijos sostinės kultūros reiškinius. Nominacijoje varžėsi ir Alytaus vaikams žaidimų aikštelę šalia „Jotvingio“ bei naują savo gamyklą pastačiusi „Glass LT“, o taip pat Pirmame Alytuje veikianti, lauko treniruoklį Jaunimo parke padovanojusi „Tankos“.

Prieš kitas nominacijas turiningą pasirodymą su Alytaus miesto teatro aktoriais ir smuikininku Algirdu Verbausku surengė dainų autorius ir atlikėjas Albertas Antanavičius.

Labiausiai augantis verslas    

Nominacijos nugalėtoja pripažinta skandinaviškoji medienos pramonės atstovė „Stora Enso Lietuva“, užpildžiusi nemažą buvusių „skydinių" gamyklos teritoriją Naujosios gatvės pabaigoje.

Efektyvus verslas    

Nominacijos laimėtoja už augančias apyvartas, diegiant naujas technologijas medienos apdirbimo srityje įvertinta ta pati skandinavų kapitalo bendrovė „Stora Enso“. Ji balsavimuose aplenkė aplenkė vieną iš alytiškių stiklo gamybos lyderių „Maristiką“ ir dar vieną skandinaviško kapitalo įmonę baldų gamybos srityje „Svenheim“.

Nominantus scenoje keitė Alytaus šokių studijos „Aušrinė“ šokėjos.

Inovatyvus verslas

Šios nominacijos laurai atiteko vienai seniausių miesto bendrovių „Snaigė“ - už įmonės kryptingą inovacijų diegimą, siekiant savo gaminių energetinio efektyvumo. Nominacijoje taip pat dalyvavo „Svenheim“ (už  baldų gamybos išskirtinumą, investuojant į patentuojamas technologijas) ir „Fabric air“ (už diegiamas naujas technologijas ir inovatyvų požiūrį, siekiant  įmonės išskirtinumo).

Originaliausias smulkusis verslas

Nugalėtojos titulas atiteko Rotušės aikštėje veikiančiai kavinei „Kavos namai", sulaukusiai daugiau balsų už prekės ženklą „Viecinis“ (skirtą rūbams su dzūkiškos tarmės užrašais) ir gėlių studiją „Flower Power“.

Už nuopelnus švietimui

Įvertinta Alytaus jaunimo centro muzikos mokytoja ekspertė Aldona Ramanauskaitė. Nominacijoje taip pat varžėsi  Alytaus Dainavos progimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė B. Šadurskienė    ir Alytaus „Sakalėlio“ pradinės mokyklos direktorė V.Vitunskaitė.

Už nuopelnus sportui

Nugalėjo Alytaus moterų krepšinio komandos trenerė ir vadovė Kristina Grižienė, 2018 m. Europos moterų sporto veteranų krepšinio čempionato nugalėtoja. Nominacijoje dalyvavo daktaras S. Katkevičius (2018 m. atvirų Azijos ir Ramiojo vandenyno veteranų čempionas) ir verslininkas A. Norkeliūnas (2018 m. pasaulio sporto veteranų sambo varžybų bronzos medalio laimėtojas).

Už nuopelnus kultūrai

Laimėjo Alytaus miesto teatras, įvertintas už teatrų festivalį „Com*media“, jo dovaną jaunimui, teatrinių įvykių sesiją „Com*moon*a“, taip pat už bendruomenės telkimą ir pilietiškumo ugdymą teatralizuotuose Lietuvos 100-mečio renginiuose. Nominacijoje varžėsi ir Alytaus kraštotyros muziejus (už etnokultūros puoselėjimą – dzūkišką jomarką, skirtą Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-čiui) ir Tomas Nikulinas (už jaunimui skirtą renginį „Jaunimo dienos 2018“ Jaunimo parke).

Išskirtines muzikines pertraukėles pilnutėlei miesto teatro salei surengė dainų ir tekstų autorius, atlikėjas Artūras Sikorskis su grupe „Vynas“ ir saksofonininku Jonu Sikorskiu, taip pat vokalistė Gintarė Radauskaitė su aktoriumi, šokėju Petru Lisausku.

Už Alytaus miesto vardo garsinimą šalyje ir užsienyje

Įvertinta Alytaus Jotvingių gimnazijos biologijos mokytoja Lina Rutkauskaitė, parengusi nugalėtojų komandą „Steam“ mokslų konkursui „Mūsų eksperimentas" Vilniaus universiteto gyvybės mokslų centre ir įvertiną kelione į mokslo centrą „Heureka" Suomijoje. Nominacijoje taip pat varžėsi sportininkas, Alytaus sporto garsintojas, Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate rutulio stūmimo rungties bronzos medalininkas D.Dundzys ir  Alytaus jaunimo centro teatro trupė „Skrajokliai“ (už Alytaus meno garsinimą su miuziklu „Baltaragio malūnas“).

Už aktyvią visuomeninę veiklą    

Apdovanota Kristina Dūdonytė - už aktyvią veiklą, ginant neįgaliųjų teises tapti visaverčiais visuomenės nariais. Taip pat buvo nominuoti  Š.Klėgeris (už mentorystę bei sporto renginių Alytaus pusmaratonio, bėgimo kovai su vėžiu palaikyti organizavimą) ir N.Krakovskaja (už aktyvų tautinių mažumų kultūros puoselėjimą).

Už didvyriškus darbus ir išskirtinius poelgius (Labdarą ir humanistinių vertybių skatinimą)

Didžiausias dėmesys teko Aldonai Vasiliauskienei iš Alytaus šv. Angelų Sargų parapijos centro „Caritas“  vadovei Aldonai Vasiliauskienei. Taip pat buvo nominuotos  O.Žilionienė  (Maltos ordino pagalbos tarnybos Alytaus skyriaus vadovė) ir  A. Turauskytė (Lietuvos Rudonojo Kryžiaus draugijos Alytaus skyriaus sekretorė).

Muzikinį pasirodymą surengė Alytaus muzikos mokyklos auklėtinis Ąžuolas Vaičaitis (mok. Povilas Adomaitis) su akomponiatore Lina Abromavičienė) ir balerina Augustina Kizelyte.

Už nuopelnus vaiko gerovei    

Nominacijos laimėtoja paskelbta Zita Kaluževičienė  - globėja, šeimoje auginusi 11 be tėvų globos likusių vaikų. Taip pat buvo nominuota
A.Turauskytė iš Lietuvos Rudonojo kryžiaus draugijos.

Už nuopelnus sveikatos apsaugai    

Laureate tapo Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninės gydytoja akušerė ginekologė Birutė Maciulevičienė. Nominacikjai taip pat buvo pasiūlyta  Alytaus miesto savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro vaikų ligų gydytoja D.Svilienė  ir  odontologijos klinikos „Tinas“ ir klinikos „Danties linija“ vadovai  D.Sabestinas ir R.Sarpalius (už pagalbą vaikams).

Metų didvyriškas poelgis

Šioje nominacijoje apdovanota Alytaus apskrities S.Kudirkos ligoninė, kurios medikai ir kiti specialistai padėjo turistams iš Lenkijos, praėjusių metų kovą su turistiniu autobusu patekusiems į avariją prie Miroslavo (Alytaus r.) žiedo. „Kad tokių įvykių būtų mažiau“, - susirinkusiems linkėjo ligoninės vadovas Artūras Vasiliauskas, paskutines panašias masines ekstremalias situacijas datavęs 1977, 1978-aisiais metais, kai įvyko nelaimė prie Punios. 

Renginį vainikavo pagal Antano Saulyno žodžius Andriaus Abromavičiaus sukurtas, pirmąsyk prieš 20 metų nuskambėjęs Alytaus miesto himnas, kurį šįkart atliko mažieji vokalistai ir šokėjos.

Į 16 nominacijų buvo pasiūlyta beveik pusšimtis kandidatų. Nominacijų laureatus skelbė, sveikino Alytaus miesto garbės piliečiai Zenonas Bulgakovas, Juozas Daukšys, Vytautas Mockevičius ir Pranciška Danutė Plytnikienė, taip pat meras Vytautas Grigaravičius, vicemerė Valė Gibienė, renginio vedėjas Liudas Ramanauskas, jiems talkino Putinų gimnazijos mokinė Martyna Džapbarovaitė, Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos mokinys Uosis Nojus Galkevičius, Ieva Jacevičiūtė, „Drevinuko“ mokyklos-darželio mokinė Tėja Krisiulevičiūtė, Jotvingių gimnazijos mokinė Saulė Mikelionytė, Šv. Benedikto gimnazijos mokinys Nojus Radzevičius ir šios gimnazijos mokinė Ugnė Vaickelionytė.

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

2
Komentuoti
Rasa2019-01-12
Puikus renginys! Ačiū organizatoriams ir atlikėjams.
Mylytų2019-01-11
matosi, kad gražus renginys buvo...
traffix.lt