17 c Alytus
Penktadienis, Liepos 3d.
AlytusVerslas
2019 Sausio 10d.
0

„Sodra“ mažina užsakymus Lietuvos paštui, šis didina atlyginimus darbuotojams

title

„Sodra“ informuoja, kad dalyje savivaldybių pensijas į namus pristatys nebe Lietuvos paštas, o kitos bendrovės, kurios nugalėjo skelbtuose viešųjų pirkimų konkursuose teikti šias paslaugas artimiausius trejus metus. Tai - „Bastaras“, „Godlija“, „Victum“ ir „Verpetynė“. Teigiama, kad šios bendrovės jau turi patirties – šiuo metu pristato pensijas į namus įvairiose šalies vietose, o tarp jų – ir Alytuje.

Kaip Alytausgidas.lt naujienų portalą informavo „Sodros“ atstovas Saulius Jarmalis, Alytuje ir Druskininkuose pensijas į namus gyventojams pristato „Bastaras“. Tai – Tauragėje registruota, jau 153 darbuotojus turinti bendrovė. „Sodros“ atstovų teigimu, „Bastarui“ ir kitoms minėtos, Lietuvos paštą nemažai kur pakeitusioms įmonėms Lietuvos bankas yra suteikęs mokėjimo įstaigos licencijas ir prižiūri jų veiklą.
Pensijos pristatymas kaip buvo, taip ir liks nemokamas. Pensijas atnešę darbuotojai nesiūlys jokių kitų paslaugų – tik atneš pinigus. Jie neprašys nei apmokėti kokių nors sąskaitų, nei suskaičiuoti santaupų, nei užpildyti kokių nors kitų dokumentų – tik pasirašyti Išmokų išmokėjimo kvitą.

Pensijos į namus pristatomos nuo mėnesio 10 iki 26 dienos, tad pirmųjų naujų pensijos nešiotojų senjorai sulauks jau netrukus. „Sodra“ visiems senjorams, kurių laukia pokyčiai, išsiuntė laiškus su informacija apie bendrovę, kuri pristatys pensiją. Planuojama, kad sausį pensijos bus atnešamos tuo pačiu grafiku, kaip ir gruodį. Jeigu gyventojams kiltų abejonių, ar iš tiesų pensiją atnešė tos įmonės darbuotojas, kuris ir turėjo ateiti, ar jie turėtų klausimų, galima skambinti „Sodrai“ telefonu 8 5 250 0883 arba 1883.

Jeigu gyventojas, turi teisę gauti pensiją į namus, tačiau yra pasirinkęs ją atsiimti pašto skyriuje, tai ir toliau galės pensiją atsiimti Lietuvos pašte. Tačiau jeigu pensija pristatoma į namus, jos tuo pačiu atsiimti pašte nebus galimybės. Tokiu atveju „Sodra“ klientams, turintiems teisę gauti pensiją į namus, bet norintiems ją atsiimti pašte, pataria pakeisti pensijos pristatymo būdą – pasirinkti pensijos išmokėjimą pašto skyriuje. Mokėjimo būdą tokie klientai gali pakeisti atvykę į artimiausią „Sodros“ skyrių arba per asmeninę „Sodros“ paskyrą gyventojui, taip pat pateikę prašymą Lietuvos pašte.

Nežiūrint mažėjančios rinkos dalies, nuo 2019 m. Lietuvos paštas didina atlyginimus – 4 tūkst. 440  darbuotojų uždirbs daugiau nei pernai – bendrovės iniciatyva mažiausiai uždirbantiems darbuotojams buvo pritaikytas didesnis pilnam darbo etatui skirtas tarifas. Tai bendrovei papildomai kainuos daugiau nei 0,6 mln. Eur per metus ir tai yra antras darbo užmokesčio didinimas per pastarąjį pusmetį.

2018 m. daugiau nei 4 tūkst. 300 Lietuvos pašto darbuotojų buvo pakelti atlyginimai, kas sudaro papildomai beveik 1,8 mln. Eur per metus.
Lietuvos pašte visoje šalyje iš viso dirba 4 tūkst. 920 darbuotojų: didžiausia dalis jų darbuojasi tinklo padalinyje, kuriam priklauso stacionarūs paštai, laiškininkai ir pan., šiek tiek mažiau dirba pašto operacijų padalinyje, kuris skirsto laiškus. Įdomu, kad beveik pusė (49 proc.) pašto darbuotojų dirba nepilnu etatu, esą tai padaryta todėl, kad miesteliuose ir kaimiškose vietovėse ženkliai sumažėjus gyventojų skaičiui, pašto skyriuose paslaugų poreikis gerokai sumenko.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena