26 c Alytus
Pirmadienis, Birželio 24d.
Aktualijos
2019 Sausio 10d.
0

Karo prievolininkų sąrašuose – per 30 tūkst. jaunuolių

titleSąraše atsidūrusiems karo prievolininkams šaukimo nurodymai paštu nebus siunčiami. Planuojama, sudaryti sąrašai bus paskelbti iki sausio 18 d.Ievos Budzeikaitės nuotr.

Krašto apsaugos ministerijoje sudaryti 2019 metų karo prievolininkų (šauktinių) sąrašai – į juos įtraukti 31 tūkst. 68 jaunuoliai iš 78 tūkst. potencialių karo prievolininkų, kuriems 19–26 m. (įskaitytinai). Iš jų į tarnybą įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose bus pašaukti 3 tūkst. 827 karo prievolininkai.

Teigiama, kad šauktinių sistemos grąžinimas į kariuomenę – vienas reikšmingiausių saugumo ir gynybos stiprinimo sprendimų, kuris  pasiteisino, manoma, jog šauktiniai stiprina kariuomenę, taip auga profesinės karo tarnybos gretos, sparčiai didėja kariuomenės rezervas, taip pat auginamas piliečių pasirengimas ginti savo valstybę.

9-ių mėnesių trukmės nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba buvo atnaujinta 2015 m. pavasarį. Tai buvo padaryta atsižvelgiant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir valstybės saugumui kylančias grėsmes.

Jaunimo motyvaciją tarnauti rodo nemažėjantis savanorių prašymų skaičius – apie 3 tūkst. kasmet, tačiau atkreipė dėmesį, jog kone trečdalis negali būti pašaukti atlikti tarnybą dėl sveikatos netinkamumo.

Į sąrašus galėjo patekti ir tie jaunuoliai, kurie iki sąrašų sudarymo bus pateikę prašymus savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, tačiau jiems ir toliau galios visos su savanoriškumu susijusios skatinimo priemonės – tarnybos vietos ir laiko pasirinkimo galimybė bei didesnės socialinės garantijos.

Pirmieji 2019 m. šaukimo nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai tarnybą pradės kovo viduryje, paskutinieji – gruodžio pabaigoje. Spalio, lapkričio ir gruodžio mėnesiais bus didžiausia šaukimo banga, per kurią į įvairius dalinius atvyks per 2 tūkst. karių.
Prie kiekvienos šauktinio pavardės bus nurodytas ir tikslus terminas, iki kada reikia susisiekti su paskirtu regioniniu karo prievolės ir komplektavimo padaliniu.

Sąraše atsidūrusiems karo prievolininkams šaukimo nurodymai paštu nebus siunčiami.

Planuojama, sudaryti sąrašai bus paskelbti iki sausio 18 d. ČIA.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt