Alytaus mieste, kuris vienu metu buvo iškovojęs ir Lietuvos sporto sostinės karūną, o savo Kalėdų eglutę puošė olimpine tema, tradicija yra tapusi išrinkti ir apdovanoti geriausius jaunuosius sportininkus.
Dzūkijos sostinėje daug profesionalių sportininkų, o viena pagrindinių organizacijų, kuri padeda vaikams, jaunimui pasirinkti ir kultivuoti mėgiamą sporto šaką, yra Alytaus sporto ir rekreacijos centras (SRC).
Vienoje didžiausių Lietuvos kūno kultūros ir sporto specialistų kalvėje jaunaisiais talentais rūpinasi 66 treneriai, dirbantys 20-yje sporto šakų. Jaunieji sportininkai individualiose rungtyse ir komandinių žaidimų varžybose kasmet siekia geriausių rezultatų.
Įvertinus geriausiu praėjusių metų pasiekimus sudaryti naujausi SRC jaunųjų sportininkų 10-ukai, kuriuos dabar skelbiame ir sveikiname nugalėtojus bei visus laureatus.
2018 m. individualių sporto šakų SRC sportininkų 10-ukas:
1. Martyna Džapbarovaitė (šaudymo sportas, treneris Č. Pavilonis)
2. Ieva Jacevičiūtė (plaukimas, K. Margevičius)
3. Karolina Žuklijūtė (dziudo, Z. Vencevičius)
4. Gabrielė Žilionytė (dziudo, E. Cimbolienė)
5. Anicetas Čeponis (sunkioji atletika, T. Statkevičius)
6. Gabija Mankauskaitė (plaukimas, K. Margevičius)
7. Paulina Ramanauskaitė (šaudymas iš lanko, I. Timinskienė)
8. Greta Gataveckaitė (plaukimas, E. Kašėta)
9. Gustas Kirkliauskas ir Žymantė Bernatavičiūtė (sportiniai šokiai, L. Bernatavičienė)
10. Dominyka Petraškaitė (lengvoji atletika, V. Šmidtas)
M. Džapbarovaitė 2018 m. tapo Lietuvos šaudymo asmeninis čempionato mažo kalibro ginklais rungties nugalėtoja.
I. Jacevičiūtė Lietuvos plaukimo čempionate iškovojo pirmąją vietą 400 m ir sidabrą 200 m kompleksiniame plaukime.
Lietuvos dziudo čempionato auksą svorio kategorijoje iki 48 kg iškovojo K. Žuklijūtė, o iki 58 kg kategorijoje – G. Žilionytė.
A.Čeponis (iki 56 kg) laimėjo Lietuvos sunkiosios atletikos atskirų veiksmų čempionatą, o sunkiosios atletikos čempionate pelnė sidabrą.
G. Mankauskaitė pelnė Lietuvos plaukimo čempionato sidabro medalius 50 m ir 100 m nugara rungtyse.
P. Ramanauskaitė iš Lietuvos šaudymo iš lanko čempionato grįžo su olimpinių lankų ir olimpinių lankų (mix) sidabriniais įvertinimais.
G. Gataveckaitė Lietuvos plaukimo čempionato 800 m distanciją laisvuoju stiliumi finišavo bronza.
Ž. Bernatavičiūtė ir G. Kirkliauskas tapo Lietuvos jaunimo 10-ies šokių čempionato vicečempionais.
D. Petraškaitė iš Lietuvos jaunimo lengvosios atletikos čempionato grįžo su 800 m bėgimo rungties bronza.
2018 m. komandinių sporto šakų SRC žaidėjų 10-ukas:
1. Kristina Masionytė (krepšinis, trenerė I. Špiegienė)
2. Saulė Milkelionytė (krepšinis, I. Špiegienė)
3. Dominykas Kerevičius (vandensvydis, A. ir T. Vainikoniai)
4. Matas Mirzachanian (kanupolas, K. Dambrauskas)
5. Justinas Rimašauskas (vandensvydis, A. ir T. Vainikoniai)
6. Odeta Kalendauskaitė (futbolas, R. Klimavičius)
7. Nedas Danulevičius (tinklinis, A. Sidaras)
8. Gustas Jarusevičius (futbolas, Š. Klimavičius)
9. Deimantė Burbaitė (rankinis, R. Lugauskienė)
10. Eimantas Tumasonis (rankinis, E. Petkevičius)
K. Masionytė per 2018 metus tapo Lietuvos moterų krepšinio pirmosios lygos čempione (su Alytaus RKL-gut.lt komanda), iškovojo MKL jaunių U-18 čempionato bronzą (su SRC) ir Lietuvos moterų krepšinio aukščiausios lygos 5 vietą (su Kauno LSU „Aistėmis“). Europos U-18 merginų krepšinio čempionato B divizione Kristina su Lietuvos rinktine tapo čempione ir buvo išrinkta į simbolinį geriausių žaidėjų 5-uką.
S. Milkelionytė 2018 m. tapo Lietuvos moterų krepšinio pirmosios lygos čempione (su Alytaus RKL-gut.lt komanda), laimėjo MKL jaunių U-18 čempionato bronzą (su SRC). Europos U-18 merginų krepšinio čempionato B divizione Saulė su Lietuvos rinktine tapo čempione.
D. Kerevičius tapo 2018 m. Lietuvos vicečempionu, išsikovojo vietą Lietuvos nacionalinės rinktinės vartuose ir dalyvavo Europos čempionato atrankos rungtynėse Lietuva-Olandija.
M. Mirzachanian 2018 m. tapo Lietuvos čempionu ir Lietuvos jaunių čempionu.
J. Rimašauskas – 2018 m. Lietuvos vicečempionas, šalies jaunimo rinktinės žaidėjas.
O. Kalendauskaitė – 2018 m. Lietuvos U-17 čempionato vicečempionė, šalies moterų futbolo „Hummel“ lygos bronzoa laimėtoja.
N. Danulevičius – 2018 m. Lietuvos jaunių U-19 tinklinio čempionato bronzos medalininkas, šalies jaunučių paplūdimio tinklinio sporto žaidynėse iškovojo 4 vietą.
G. Jarusevičius 2018 m., būdamas 14-metis, debiutavo reprezentacinėje Alytaus futbolo komandoje DFK „Dainava“, sužaidė 9-iose rungtynėse, pelnė 3 įvarčius ir laimėjo Lietuvos futbolo federacijos I lygos sidabro medalį. Gustas 6 kartus pasirodė su Lietuvos futbolo rinktinės marškinėliais ir įmušė 1 įvartį.
D. Burbaitė – 2018 m. Lietuvos jaunučių čempionė, šalies jaunių rinktinės narė.
E. Tumasonis – 2018 m. Lietuvos rankinio U-15 čempionato bronzos medalininkas.