0 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
AlytusAlytaus rajonasPolitika
2019 Sausio 6d.
47

„Renku merą“: kas lyderiai, o kas – autsaideriai Alytaus mieste ir rajone? (DALYVAUK APKLAUSOJE! ATNAUJINTA)

titleKai kurie kandidatai į merus savo būstines jau įkūrė, kiti - dar kuriasi, o dalis pretendentų į aukščiausią postą savivaldybėje oficialių savo priimamųjų rinkimų metu neturėsAlytausgidas.lt nuotr.

„Renku merą“ – tokia Alytausgidas.lt apklausa per keletą pirmųjų Naujų metų dienų sulaukė gausaus susidomėjimo. Galimybe išreikšti savo nuomonę dėl kandidatų į Alytaus miesto ir rajono merus pasinaudojo jau apie 5 tūkstančius unikalių skaitytojų.

Dėmesio, mūsų portalo apklausos vykdomos patikimoje sistemoje, joje iš vieno interneto protokolo adreso (IP) balsuojama po vienintelį kartą. Kvieskite balsuoti kitus!

Populiarumo apklausa rodo tendencijas

Iki kovo 3-osios, kai nuomonę už savo merą tvirtinsime ne mygtuku internete, o žymėsime balsavimo biuletenyje, liko paskutiniai 2 mėnesiai. Per šį laiką rikiuotė mūsų portalo siūlomoje populiarumo apklausoje turbūt keisis ir ne kartą, tačiau išankstinės tendencijos – jau matomos ir, regis, sudomino tiek skaitytojus, potencialius rinkėjus, tiek pačius kandidatus, jų rinkiminius štabus ir kitus rėmėjus.

Kas galėtų tapti Alytaus miesto meru?

Per pirmas apklausos dienas kandidatų į Alytaus miesto merus populiarumo apklausos lyderiu tapo Česlovas Daugėla. Jis sulaukė apie 30 procentų balsų.

Buvęs miesto meras, į šį postą 2007 m. patekęs būdamas socialdemokratų sąraše, iš Rotušės skambiai išlydėtas 2010 m., į politiką mėgino grįžti 2014 m., kai savivaldybių rinkimuose dalyvavo partijos „Tvarka ir teisingumas” sąraše, tačiau į tarybą tuomet nepateko nei jis, nei kiti liberaldemokratai. Šįkart Č. Daugėla – vardinio rinkimų komiteto „Žinau ir galiu – Česlovas Daugėla“ vedlys ir kandidatas į merus, o sąrašo koordinatorius – pavardę, bet ne liberaldemokratines pažiūras pakeitęs skraidantis daktaras Gintaras Šiurkus.

Antrą ir trečią vietas kandidatų į merus apklausoje dalijasi naujasis Alytaus miesto socialdemokratų lyderis, savivaldybės tarybos narys, buvęs Alytaus kolegijos direktorės pavaduotojas Nerijus Cesiulis ir savivaldybių bei merų rinkimų debiutantės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas, politikos naujokas Saulius Bitinas, šiuo metu vadovaujantis mieste veikiančiai baldininkų įmonei „Sofa brands international“, o anksčiau dirbęs „Coca-cola HBC Lietuva“ Alytaus gamyklos direktoriumi. Apklausos duomenimis, N. Cesiulis ir S. Bitinas dalijasi beveik po penktadalį balsų.

Tarpiniame finiše su antra grupe, kurios kandidatai surinko po 10 proc. ir pan. balsų, juda 3 kandidatai – verslininkas ir futbolo federacijų atstovas, buvęs miesto tarybos narys, anksčiau savo noru iš Alytaus m. vicemero posto atsistatydinęs Gediminas Daukšys (rinkimų komitetas „Už Alytų“), iš miesto mero patarėjos ir administracijos direktoriaus pavaduotojos pozicijų pasitraukusi Vilija Ramanauskienė (rinkimų komitetas „Alytaus piliečiai“) bei jokių valdiškų postų kol kas neužėmęs verslininkas, įvairiausių miesto kultūros, sporto projektų dalyvis ir rėmėjas Šarūnas Klėgeris (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai).

Simbolinėje autsaiderių grupėje apklausos dalyviai išrikiavo 4 pretendentus – buvusią miesto vicemerę, dabartinę miesto tarybos narę Nijolę Makštutienę (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), miesto tarybos narį, Alytaus sporto ir rekreacijos centro sporto bazių inžinerinių sistemų vyr. specialistą, buvusį Alytaus m. savivaldybės administracijos direktorių Kęstutį Ąžuolą (Darbo partija), Seimo nario Naglio Puteikio padėjėją, buvusią seimūnų Kęstučio Daukšio ir Dalios Teišerskytės padėjėją Laurą Radzevičiūtę (Lietuvos centro partija) ir Lietuvos socialdemokratų darbo partijos atsakingąjį sekretorių, Seimo pirmininko pavaduotojo Gedimino Kirkilo padėjėją Alvydą Sakavičių.

 

Kas galėtų tapti Alytaus rajono meru?

Per pirmas apklausos dienas kandidatų į Alytaus rajono merus populiarumo apklausos lyderiu tapo Aurimas Truncė

Buvęs rajono vicemeras ir rajono savivaldybės administracijos direktorius 2016 m., Seime galėjo pakeisti parlamentaro mandato atsisakiusį Darbo partijos atstovą Vytautą Gapšį, tačiau padaryti atsisakė, nes iš šios partijos jau buvo išstojęs. Tais pačiais metais A. Truncė į Seimą mėgino patekti kaip savarankiškas, save pats išsikelęs politinės kampanijos dalyvis, tačiau nusileido Petrui Valiūnui (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Laurynui Kasčiūnui (Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai) ir parlamentaru netapo.

Šįkart, į Alytaus rajono merus, A. Truncė taiko kaip Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas.

Daugiau nei 30 proc. apklausos balsų surinko dabartinis Alytaus rajono meras, jau daugiau nei 20 metų (su pertrauka, kai buvo Seimo nariu) savivaldybei vadovaujantis Algirdas Vrubliauskas (Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai).  

Trečioje vietoje su 10 proc. ir pan. balsų žengia Lietuvos socialdemokratų atststovė, partijos rajono skyriaus atsakingoji sekretorė, moterų klubo pirmininkė, Seimo nario Juliaus Sabatausko padėjėja, šaldytuvų gamyklos „Snaigė“ gamybos padalinio vadovė Rima Kucavičienė.

4-6 vietas apklausoje dalinasi 3 kandidatai, tai – Alytaus rajono savivaldybės mero patarėjas, buvęs Alytaus r. tarybos narys, buvęs Alytaus miesto mero patarėjas Ramūnas Bielevičius (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), buvęs Seimo narys, buvęs Alytaus apskrities viršininko administracijos vadovas, dabartinis Alytaus pataisos namų direktoriaus pavaduotojas Raimundas Markauskas (Darbo partija) ir buvusi Alytaus r. tarybos narė, rajono viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Agnė Petravičienė („Tvarka ir teisingumas“).

Apklausos dalyvių nuomone, kol kas absoliutus autsaideris rajone – buvęs Alytaus miesto tarybos narys, buvęs Alytaus m. savivaldybės administracijos direktorius Juozas Skestenis (Lietuvos socialdemokratų darbo partija).

 

 

ATNAUJINTA

Apklausos dėl Alytaus miesto mero rezultatų pokytis:

Balsavimo rezultatai po pirmojo šių metų savaitgalio pakito. Bendram unikalių balsų skaičiui artėjant prie 7 tūkst., pirmųjų apklausos dienų lyderio Č. Daugėlos gautų atotrūkis sumažėjo. N. Cesiulio ir G. Daukšio įvertinimo procentai tapo panašūs, o S. Bitino įvertinimas sumenko.

V. Ramanauskienės ir Š. Klėgerio surinktų balsų kiekis beveik nepakito.

Kol kas mažiausiai dėmesio sulaukusiųjų grupėje liko N. Makštutienė, K. Ąžuolas, L. Radzevičiūtė ir A. Sakavičius.

Apklausos dėl Alytaus rajono mero rezultatų pokytis:

Balsavimo rezultatai po pirmojo šių metų savaitgalio paseikeitė ir rajone.

Nuo visų konkurentų pirmomis dienomis atsiplėšusį lyderį A. Truncę pastebimai ėmė vytis A. Vrubliauskas, o pirmojo persvara (bendram apklausos balsų skaičiui esant apie 7 tūkst.) sumažėjo iki vienženklio skaičiaus.

Įnirtinga lyderių kova sumažino kitų pretendentų balsų „pyrago“, kol kas daugiausia jo išlaikė R. Kucavičienė, o likusių kandidatų (R. Markausko, R. Bielevičiaus, A. Petravičienės) įvertinimai beveik susilygino, galbūt išskyrus J. Skestenį, kuris vis dar paskutinis.

Neturi nuomonės? Atsidaryk, įvertink, balsuok: https://alytausgidas.lt/alytaus-gidas/renku-mera Jei kartą jau balsavote, dėkojame ir atsiprašome, kad darsyk to daryti negalite, tad pakvieskite balsuoti kitus


Komentarai

47
Komentuoti
Stanislovas2019-02-23
Duokim atnest nauju ideju naujiems zmonems, S.Bitinui
Rimas2019-01-25
KUCAVICIENE is visu tinkamiausia.
Ale2019-01-25
Sekmes , Česlovai, esi tikrai geriausias
Vytas2019-01-24
As uz RIMA KUCAVICIENE. Reikli sau ir kitiems, sazininga ir ukiska darbe. Zinau, jei nugaletu ji, pirmoje vietoje butu kompetencija.
Alytiskis2019-01-19
Liko nebedaug laiko iki rinkimu. Alytus turi apsispresti del kandidato. Nepalikime galimybes daugeloms ir kitiems 'mokantiems"dirbti ! Tik atiduodami balsa visi sutartinai uz DAUKSI turesime galimybe keisti ALYTU. Taciau DAUKSIUI is esmes reikia parodyti reikluma, principinguma Alytaus miesto labui. SEKMES.
Tadas2019-01-15
Balsuosiu uz Rima Kucaviciene. Ji sazininga, iniciatyvi ir principinga. Jai svarbu zmogaus kompetencija.``
cha cha2019-01-14
Panašu kad rajono caro valdymas baigiasi.
maryte2019-01-11
cia yra tu, kurie sunaikino autobusu stoti.
Maryte to name2019-01-11
nesupratau, Vrubliausko vaikai?
Felicija2019-01-11
UZ R. KUCAVICIENE, REIKLIA IR SAZININGA MOTERI.
Geriausi kompiuterastai:2019-01-11
mieste - Č. Daugėlos,
rajone - A. Truncės.

Kie norės, tiek procentų padarys.
jurgis2019-01-11
Kazkodel rezultatai stovi vietoj tablo sugedo protingi Alytiskiai balsuos uz Dauksy kitu nematau nei vieno
vidzgiris2019-01-10
Tiesa mes palaikom Azuola, sekmes.
Alytus2019-01-10
Ązuolai, sekmės tau, tikime mes tavimi Vidzgiris ir Putinai uz tave. Kitur irgi palaiko tik mazesnis procentas, bet iki kovo3 d. dar ne vienas i tavo puse pereis.
raimundai2019-01-10
Keisti balsavimai, Markauskai, palauk kol tie du vienas kita pribaigs, o tu laimesi. Sekmes tau.
Jonas2019-01-09
Rajono žmonėms gėda jog jų rajonas tarp savivaldybių velkasi paskutinis! Merui rūpi tik jo pačio užmojai! Žmonės jam nerūpi! Ka jums gero dave per 20 metu! Žmones valdzia jusu rankose! Atneskime i rajona perversma ! Tiek daug puikiu kandidatu! Issivaduokime is siu gniauztu! Uz nauja mera Alytaus rajone! Uz Aurima Trunce!
atsibuskit2019-01-09
Atsibuskit, balsuokit uz ka norit tik ne uz parsidaveli, zmones jam tikrai nerupi, pagrindas LOVYS IR BUTELIS PRIE JO.....tai ne politikas o mergele keicianti daznai suknes..... tik ne TRUNCIUKU KLANAS. GEDA BUTU VISIEMS RAJONO ZMONEMS...
duok sveikatos2019-01-09
Sveikata turi pats rupintis, o proto butu gerai kad Dievulis duotu, bet labai abejoju... vien tik tai kad Trunce del kedes susidetu ir su paciu velniu. Siulau labai atsargiai ziureti i politinius emigrantus, pas juos idiologijos 0, o noras uzvaldyti labai didelis......
jo2019-01-09
Cia kai toj pasakoj,drakonas mire,tegyvuoja drakonas. Iš pelenų pakiltųTrunces verslas:))))))).
Juozas2019-01-08
Puikūs rezultatai... Rajonas pakils kaip fenixas is pelenų! Už Truncę!
Simona2019-01-08
Kažkas labai stengiasi rajone laimėti. Bet tai realaus rezultato neatspindi.
Gėda Truncei2019-01-08
Rinkimus laimètü nebent sapne - už save balsuot neišeis cha cha cha realybėj :D
Tomas2019-01-08
Tauta atsibudo po 20 metų trukusio sąstingio ... Kad jums sveikatos Dievas duotų... Už A.Truncę!
Jonas2019-01-08
Baik Daugėla rašinėti čia. Niekas sveiko proto negalėtų balsuoti už Daugėlą ir Vrubliauską
As2019-01-08
Tokia persvara tik įrodo nesąžininguną. Į lenktynes nesiveliam.
Name2019-01-08
Pirmyn, vergai nužemintieji,
Išalkusi minia, pirmyn!
Sukilkit, žmonės pavergtieji,
Visi kovon išvien smarkyn!

...... prieš VRUBLIAUSKĄ........

Nei dievas, caras, nei galiūnas
Mums išvadavimo neduos.
Vaikai garbingosios komunos
Save iš skurdo išvaduos.jo2019-01-08
Daukšių gaujos klanui NE
Saulius2019-01-08
Šaunuolis Aurimas T. Mes tavimi didžiuojamės!
Vizija2019-01-07
Į miesto merus rinksime tik G. Daukšį. Kitų variantų net ir nėra. O štai dėl vietų miesto taryboje, pasitampysime tikrai.
Dzukas2019-01-07
A lytus Jau mate Daugelos "sugebejimus-nuopelnus " ,velgi stengiasi prasimusti prie "lovio".Apsaugok dieve nuo tokiu "MERU" Alytu . Sarase nera ne vieno tinkamo miestui kandidato ,visi jau buve "valdzioje" ,tai tikri nevykeliai Alytaus "gelbetojai" Vienintelis p.DAUKSYS is sio saraso galetu ,taciau tik atsiribojes nuo minetu "kolegu"bei parodes daugiau reiklumo ,aiskumo, ir pabaigti su savo "dejavimais". Tai yra pakol kas palankiausia blogybe Alytaus miesto Mero pareigose!
Tadas 2019-01-07
Truncė moka sukti skaitliuką. O kas belieka. Tik įsivaizduoti, kad meras. Realybėje pats supranta, kad ne kažką sugeba.
Rinkėjas2019-01-07
Balsuosiu tik už Česlovą ir dar kartą už Česlovą.Sveikatos tau Česlovai.
Žaidžia apklausas2019-01-07
Sėdi ir žaidžia - spaudo mygtukus ant savo pavardės.gėėėėda! Keturis metus apkasuose sėdėjo,dabar apklausose žaidžia - o čia tai lygis!
Nijolė2019-01-07
Apklausa nieko nepakeis.. Visi žinome situaciją esančią Alytaus rajone. Dirbu socialine darbuotoja, nemažai bendrauju su rajono gyventojais. Žmonės per daug įbauginti jog įvyktų perversmas.. Dauguma gyvena skurde.. Vieni bijo netekti darbų, kiti bijo likti be pažadėtos pagalbos. Kiekvienas savęs paklauskite ką jums meras gero davė per 20 metų apart pažadų?
Mindaugas2019-01-07
O kokia čia propoganda? Jei žmonės pavargo gyventi priespaudoje? Per 20 metų nuveiktų darbų, Alytaus rajonas velkasi tarp savivaldybių vos ne paskutinis Lietuvoje.. Žmonės nori permainų.. Ir tai akivaizdu.. Neiskiriu nei vieno kandidato tarp esanciu, bet tiesa yra akivaizdi.
Žmogus2019-01-07
Žmonės, susimąstykit, tai yra dirbtinai suformuotas balsavimas, kuris paskui nejučia suformuos jūsų nuomonę. Netikiu, kad Alytaus rajone dauguma yra už Truncę. Linkiu žmonėms atsimerkti ir nepasiduoti slaptai sugalvotai propagandai :)
Fvjjk2019-01-07
Bitinas yra vagių Karbauskiniu gaujos narys ir kas balsuos už šituos bus didžiausi glusai
alfonsas2019-01-07
Gaidys gieda be rašto ir ......nenusigieda, o kandidatai į merus gieda iš rašto ir .....nusigieda!!!
Netikiu2019-01-07
netikiu apklausa. Netikiu, kad alytiškiai tokie .... ir rinks merą, kurį iš savivaldybės išvedė su antrankiais.
tik2019-01-07
Rajone tik už Aurimą , gana vienvaldystės ir atrodo, kad žmonės tikrai praregėjo. Sėkmės !
Donatas2019-01-07
Dėkojame Dievui jog žmonės pagaliau praregėjo. Žmonės pasistenkime ir atneškime į Alytaus rajoną pokyčius. 20 metų gyvename katorgoje.. Gražinkime vieni kitų pasitikėjimą...
"Murziai" nesusivoks bet Jūs teisus2019-01-07
Viename iš komentarų rašoma kad miestą gali prikelti tik tas žmogus kuris žino kas yra pinigai. ...... vienareikšmiškai Daugėla arba Bicinas.
Būtų tragedija Alytui dėl nuteisto Daugėlos2019-01-06
Daugėla tik švilpė pinigus, jis tik užbaigė Kirkliausko projektus, daugiau nieko nepadarė, prie jo daugiausiai emigravo alytiškių, atsibuskite, nuskambės Alytus vėl iš blogos pusės. Supraskit, investuotojai net nežiūrės į jo pusę sužinoję jo nusikaltimus. Ir pritariu, kad šis balsavimas vyksta visoj Lietuvoj, tai netikti balsavimai. tikri buvo pačią pirmą dieną kaip dideliu atotrūkiu pirmavo Saulius Bitinas, už jį tikrai balsuosiu.
Alina
Aly2019-01-06
Galgi susivoks Alytaus murziai,kad meru gali būt tik žmogus,kuris supranta kas yra pinigai,kaip juos uždirbt,kur padėt,kaip pritraukt į miestą,kaip paskutiniais Europiniais Alytaus miestą prikelt iš merdinčių.O palot,kad pvz. Alytus turi būt žalias miestas arba prižadėt naują kelią iš Kauno į Alytų nutiest gali ir a. a. Kolia.Sėkmės Daugėlai.
pastebejimas2019-01-06
Sitie balsavimai visiskai neatspindi realybes
pribalsuoti internete gali bilekie
Nu nu nu2019-01-06
Taip,Tik už Česlovą.Tik jis Alytų gali padaryti gražesnį ,o žmones padaryti laimingesnius.Sėkmės jam.
nu jo2019-01-06
nesamone kas gali balsuot uz daugela geda tiem
traffix.lt