23 c Alytus
Šeštadienis, Liepos 4d.
Rėmėjų turinys
2019 Sausio 4d.
1

Patarimai besiskolinantiems pirmą kartą

title

Vien šią minutę tarp Lietuvos piliečių yra per pusę milijono turinčių įsipareigojimų greitųjų kreditų davėjams. Kai kurie iš šių žmonių turi net kelis kreditus, nes yra kreipęsi dėl paskolų įsiskolinusiems refinansavimo. Prie šio skaičiaus pridėkime tūkstančius, kurie turi būsto paskolas bei dar daugiau pasiėmusių vartojimo kreditų iš bankų ir įsiskolinusiųjų skaičius artės link milijono.

Ko gero, dar daugiau žmonių kažkuriuo gyvenimo momentu yra oficialiai turėję įsiskolinimų. Juolab, kad šiandien paskolos įsiskolinusiems taip pat yra suteikiamos, jei tie įsiskolinimai neperžengia tam tikros ribos. Rezultate, tikrai daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų turinčių teisę skolintis yra susidūrę su paskolomis ar greitaisiais kreditais.

Bet nepaisant to, kiekvienais metais tūkstančiai jaunų žmonių atranda galimybę skolintis, nes iki tol teisiškai jos neturėjo. Tarp vyresnio amžiaus žmonių taip pat atsiranda tokių, kuriems iškyla poreikis pasiskolinti pirmą kartą gyvenime. Net atsižvelgiant į didelį skaičių žmonių, kurie jau yra susidūrę su paskolomis, vis tiek galime drąsiai teigti, kad patarimai apie skolinimasi pirmą kartą yra aktualūs tūkstančiams.

Taigi, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kuomet dėl vartojimo kredito ar kitokios paskolos kreipiamasi pirmą kartą? (Čia kalbėsime apie patarimus besiskolinantiems pirmą kartą apskritai; patarimai pirmą kartą ieškantiems paskolos įsiskolinimams padengti, rekomenduotume apsilankyti čia).

Kredito davėjo pasirinkimas

Svarbiausias sprendimas yra priimamas prieš pat paraiškos paskolai gauti pateikimą. Tai – kredito davėjo pasirinkimas. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad visi kreditoriai yra vienodi. Visos kredito davėjų reklamos atrodo panašios, bankai taip pat reklamuoja vartojimo kreditus, kurie atrodytų nesiskiria nuo greitųjų ir t.t. Bet realybė yra priešinga. Net identiškos paslaugos suteikėjai (pvz. greitojo kredito) gali pasiūlyti sąlygas, kurios skirsis kaip diena ir naktis. Tarp greitųjų kreditų tiekėjų skirtumas tarp mažiausias ir didžiausias palūkanas už identišką kreditą siūlančių davėjų yra net labai reikšmingas ir gali siekti net daugiau nei dešimt procentinių punktų. Peržengiant greitojo kredito davėjus ir pasižiūrėjus į kitas paslaugas, skirtumas yra dar didesnis.

Todėl skolintis iš konkretaus davėjo reikėtų tik tais atvejais, kuomet esate šimtu procentų įsitikinę, kad žinote, ką darote. Jei abejojate – geriau neskubėti. Tokiose situacijose labiausiai padeda greito kredito davėjų palyginimų puslapiai. Juose vienoje vietoje galite rasti didžiosios daugumos davėjų kreditų pasiūlymus su svarbiausia informacija apie kiekvieną iš jų: palūkanų dydį, grąžinimo terminus, akcijas ir kt. Apsisprendus pateikti prašymą greitojo kredito davėjui, tokių puslapių pagalba gali padėti sutaupyti labai daug laiko.

Greitasis kreditas ir kitos paskolų rūšys

Vienintelė problema yra ta, kad tokie puslapiai nepateikia jokios informacijos apie kitas paskolų rūšis: bankų vartojimo kreditus ar būsto paskolas, kredito unijų siūlomas galimybes ir kt. Todėl nesant šimtu procentų įsitikinus dėl greito kredito, derėtų patiems surasti pigiausią paskolų rūšį.

Tai gali užtrukti, bet mes pateiksime keletą nerašytų taisyklių, kurios beveik visais atvejais padės greitai ir užtikrintai apsispręsti kurią paskolų rūšį pasirinkti. Jei pats svarbiausias kriterijus jums – greitis ir pinigus norite gauti dar tą pačią dieną, tuomet vienintelis jūsų pasirinkimas – greitieji kreditai. Yra įmanoma pinigus gauti vos per penkioliką minučių nuo prašymo kreditui gauti pateikimo. Bet reikėtų susitaikyti, kad už tokį greitą suteikimą teks susimokėti brangiai: greitieji kreditai yra brangiausia paskolos rūšis rinkoje.

Kita vertus, jei jums svarbiausia žemos palūkanos, o pinigų galite palaukti, tuomet derėtų pasirinkti banko siūlomus vartojimo kreditus. Jie bus žymiai pigesni už greituosius.

Ieškantiems tarpinio varianto galime drąsiai rekomenduoti tarpusavio skolinimo platformų siūlomas paskolas: ten rasite nuo įprastų mažos vertės greitųjų kreditų iki ilgalaikio paskolų refinansavimo. Būtent ieškantiems pastarojo, t.y. būdo refinansuoti savo įsipareigojimus, tarpusavio skolinimo platformos pasirinkimas turėtų būti prioritetas.


Komentarai

1
Komentuoti
Dainius2019-01-04
Reklaminis greitų kreditu straipsnis.
Gidui geda
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena