0 c Alytus
Pirmadienis, Lapkričio 30d.
AlytusLaisvalaikis ir kultūraVerslas
2019 Sausio 5d.
0

Kalėdine nuotaika Rotušės aikštėje džiaugsimės iki sausio 8 dienos

titleNuotraukų galerijaKalėdinė Alytaus rotušės aikštėGedimino Ryženino nuotr.

Iki šio sekmadienio – Trijų Karalių – dar džiaugsimės Kalėdų eglėmis. Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pasidomėjo, kaip miestai puošėsi Kalėdoms ir Naujiesiems metams, kiek išleido ir kas tai atliko?

Pavyzdžiui, Vilniuje tie patys septyni tiekėjai šventinių renginių paslaugas teikė ir 2018 metais, ir 2017 metais. Tauragėje tas pats tiekėjas eglę puošė ir šioms, ir praeitoms šventėms, Alytuje tas pats tiekėjas renginį taip pat rengė du metus iš eilės.

VPT apžvalga rodo, kad UAB „Švenčių studija“ Lietuvoje papuošė daugiausiai miestų eglių, t.y. šiai bendrovei labiausiai sekėsi miestų eglių puošybos pirkimuose.

„Švenčių studija“ šiemet šventėms puošė pagrindines miestų egles Vilniuje, Panevėžyje, Marijampolėje, o anksčiau tai yra dariusi ir Alytaus mieste.

Neblogai pirkimuose sekėsi ir VŠĮ „Tekstilininkų ir dailininkų gildijai“, ji gamino ir puošė Kauno ir Alytaus, o anksčiau – ir Plungės egles. Alytus – vienintelis, kuris su gildija sutartį sudarė ne metams, o trejiems, tai padarė dar 2017 m. lapkritį.

Pagrindinės eglės puošimui Vilnius išleido 94 tūkst. 972 Eur, Kaunas –  80 tūkst.  Eur,  Klaipėda – 58 tūkst. 173 Eur.

Bene pigiausiai eglė 2018 m. atsiėjo Utenai (10 tūkst. 773 Eur), Tauragė už eglę ir jos puošimą mokėjo 20 tūkst. 892 Eur, Marijampolė – 27 tūkst.  830 Eur, Alytus – 29 tūkst. 545 Eur, Šiauliai – 32 tūkst. 563 Eur, o Panevėžys – 64 tūkst. 130 Eur.

Buvo ir šventėms taupiusių miestų –Telšiai eglutės visai nepirko, ją gavo  dovanų iš gyventojų. Eglę dekoravo Telšių kultūros centras. Telšiai pirko tik renginio organizavimo paslaugą (3 tūkst. 630 Eur) ir pirotechnikos fejerverkus 3 tūkst. 25 Eur).

Alytaus miesto centre, Rotušės aikštėje, pagrindine egle džiaugsimės iki sausio 8 d.

Sausio 6 d., sekmadienį, 15 val. alytiškiai kviečiami į atsisveikinimo su eglute šventę. Jos metu visus pasitiks iškeliaujantis Kalėdų senelis ir jo palyda, bus išpildytos ir vaikų svajonės, kurias jie rašė susitikimų kupoluose metu. Originaliausių  linkėjimų autoriams bus įteiktos dovanos, jos atiteks ir kalėdinių eglučių parko gražiausių medžių, instaliacijų autoriams. Renginio metu sušalti neleis karšta sriuba – ja bus vaišinami visi susirinkusieji.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt