0 c Alytus
Sekmadienis, Lapkričio 29d.
AlytusPolitika
2019 Sausio 3d.
10

Suskaičiuoti pagrindiniai Alytui nuveikti darbai ir miesto pokyčiai

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Praėjusių metų pokyčiai Alytuje ir nuveikti dideli darbai kalba patys už save. Mero pavaduotojos Valės Gibienės teigimu, padėjus stabilų pagrindą Alytui, kaip draugiškam šeimai miestui, sustoti neplanuojama.

„Svarbiausia tęsti pradėtus darbus ir įgyvendinti naujas idėjas bei planus. Kuriame šeimai draugišką miestą, todėl svarbu matyti visumą – patogią infrastruktūrą, kokybiškas paslaugas, turiningą laisvalaikį, darbo vietas ir visa tai, kas teikia žmogui saugumo bei komforto jausmą“, – teigia mero pavaduotoja.   

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Vilija Ramanauskienė džiaugiasi, jog 2018-ieji buvo labai produktyvūs metai miesto infrastruktūros plėtrai.

„Didžiuojamės miestui nuveiktais darbais, įgyvendinome svarbiausius projektus, kuriuos planavome. Naujame biudžete vėl numatėme judėti į priekį, tačiau kaip niekad didelį dėmesį skirsime lėšų taupymui ir efektyviam panaudojimui. 2019-aisiais laukiame ir ženklaus naujų darbo vietų augimo – šioje srityje rezultatai matomi ne iš karto“, –  teigia V. Ramanauskienė.

Skaičiuojame pagrindinius darbus ir miesto pokyčius:

1.    Naujas viešasis transportas.
Alytuje gyventojai galės važinėti naujais mažesniais bei dideliais autobusais. Ne vėliau kaip per penkis mėnesius bus įdiegta keleivių informavimo sistema bei elektroninis bilietas.
2. Rotušės bokšte laiką skaičiuoja  naujas laikrodis.
Rotušės bokšte esantis laikrodis neveikė jau daug metų. Naujasis laikrodis rodo net tik laiką – jame bus galima skelbti ir kitą informaciją.
3. Alytaus apskrities ligoninei nupirktas naujas magnetinio rezonanso tomografas –alytiškiams šios paslaugos nebereikės važinėti į kitus miestus.
4. Alytaus ženklas „Alytus-Myliu“ – ne tik mėgstamas ir plačiai naudojamas – apie jo kūrybinį procesą, originalumą ir vystymą komunikacijoje jau kalbama konferencijose.
5. Alytus iškovojo Lietuvos kultūros sostinės 2022-aisiais vardą.
6. Alytus pelnytai išlaiko socialinių iniciatyvų Lietuvoje lyderio vardą – 2018 m. įdiegta dar pora naujų socialinių iniciatyvų – asmeninio asistento paslauga ir neįgaliųjų keramikos dirbtuvėlė – priemonė šiuos žmones integruoti į darbo rinką.
7. Startavo Alytiškių iniciatyvos – pilietinio biudžeto skirstymo įrankis, kai patys miesto gyventojai gali siūlyti tai, ko reikia miestui, balsuoti už pasiūlytus projektus, kurie paskui bus įgyvendinami už savivaldybės lėšas. Idėjas siūlykite ČIA.
8. Įrengta 16 naujų vaikų žaidimo aikštelių tose vietose, kur jų labiausiai trūko.
9. Lopšelių darželiams atnaujinti – rekordinės biudžeto lėšos, atnaujinant sanitarinius mazgus, virtuvėles, fasadus bei aplinką.
10. Baigti strateginių miesto susisiekimo arterijų projektai – Pramonės rajono gatvių sujungimas ir Jotvingių gatvės rekonstrukcija.


Komentarai

10
Komentuoti
+2019-01-05
Esu dėkinga už švieaforų sureguliavimą prie poliklinikos.

TO --->>> Šaunuolis meras, Alytaus pilečiai, Liberalai ir Darbiečiai2019-01-04
A jūs garbusai turbūt raitelis be galvos kad tokias pievas sugebate rašyti?
Pokyčiai... 2019-01-04
Po gero mūsų "padarymo" dar pabėgo 1500 alkanų miestelėnų . O čia svarbiausia sakuru alėja ir argrastu alėja miulero driskiu ambasadoriaus uzsienyje dovana.
Baisu skaityt 2019-01-04
"kaip jie mus padarė" ir su šaligatviais ir su visa kita.
vilma2019-01-03
šaligatviai nutiesti ????? centre taip, pabandykit pėstute iki stadiono nueiti, pusė Pulko gatvės šaligatvių gali koją išsisukti, už Angelo gatvėse 50 metų šaligatviai netvarkyti arba net nėra, stotelė prie Alitos, nei suoliuko, nei stogiuko, pasivaikščiokit vakare Ulonų gatvėje, šaligatviai duobės, ir dar tamsu
reprezentacija2019-01-03
Nereikia mums tokios "reprezentacijos"
Investuotojai2019-01-03
Kauno grūdai, Theca Furniture, Glass LT ir t.t.
Jonas2019-01-03
Kad čia labai silpnai ir nieko gero.... Kur investuotojai pritraukti?
tiesa2019-01-03
Norėčiau įdėti šaukštą deguto į prieš tai komentavusio medaus statinę . O kur savivaldybės pinigai reprezentacinei Alytaus krepšinio komandai , kokie čia sąskaitų suvedinėjimai , kodėl kažkas turi teisę daryti žalą miestiečių savigarbai . Alytaus meras turėtų būti pirmiausia Alytaus patriotas .
Šaunuolis meras, Alytaus pilečiai, Liberalai ir Darbiečiai2019-01-03

Darželiai sutvarkyti, šaligatviai nutiesti, vaikų žaidimų aikštelės pirmą kartą po 50 metų atnaujintos :) Šilumos kaina sumažinta trečdaliu, miestas iš 47 vietos į 5 pakilo, milijonai eurų sutaupyta. Viešasis transportas pagaliau kaip mieste, o ne Rusijos užkampyje. Žodžiu, viską (arba beveik viską) "Alytaus piliečiai" ir co padarė normaliai. Šaunuolis meras ir dauguma!
traffix.lt