0 c Alytus
Pirmadienis, Lapkričio 30d.
AlytusŠvietimasTechnologijos
2019 Sausio 2d.
2

Priėmimo į Alytaus mokyklas sistema vėluoja

titleAsociatyvi iliustracijaAlytausgidas.lt nuotr.

2019 metais, sausio 2 dieną, planuotas bendrojo priėmimo į Alytaus miesto mokyklas sistemos startas – nukeltas.

Viešuosius pirkimus sistemai diegti laimėjusi bendrovė „Labbis“ su miesto savivaldybe pasirašė sutarties pratęsimą. Per papildomą laiką sistema bus išbandoma, ja naudotis bus apmokyta daugiau nei pusšimtis  specialistų iš miesto švietimo įstaigų.

„Labbis“ prašymu, bendrojo priėmimo į Alytaus miesto mokyklas sistemos veikimo pradžia galės būti pavėlinta vienu metų ketvirčiu, tad vėliausia data bus balandžio 2-a.

Atidėjimo priežastimi tapo sutartyje numatyta aplinkybė, kad įgyvendinimas gali būti pratęstas 1 kartą, bet ne ilgesniam nei 3 mėnesių laikotarpiui. Teigiama, kad iš anksto nebuvo žinoma, jog sistemos įdiegimas – ne tik ilgas, tačiau ir sudėtingas procesas.

Išties – bendrojo priėmimo į Alytaus miesto mokyklas sistema turės būti susieta su įvairiais registrais ir duomenų bazėsmis, tokiomis, kaip Adresų registras, Gyventojų registras, Mokinių registras, Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos informacinė sistema ir kt. Su jomis pasirašomos sutartys dėl duomenų teikimo, o tai esą ir privertė startą nuo pirmosios šių metų dienos.

Vis tik planuojama, kad sistema alytiškiai galės naudotis jau anksčiau – kitiems mokslo metams į mokyklas ir darželius registruoti vaikus elektroniniu būdu tėveliai galės šią žiemą. Kaip tikimasi, sistema taupys ne tik laiką, tačiau ir užtikrins priėmimo skaidrumą.

Centralizuoto vaikų priėmimo į Alytaus miesto savivaldybės švietimo įstaigas informacinės sistemos įsigijimo (CVPMDIS) ir įdiegimo paslaugos pirkimui iš pradžių buvo numatyta minimali 42 tūkst. 148,76 Eur ir maksimali 51 tūkst. Eur sumos. Alytaus miesto savivaldybės administracijos viešuosius pirkimus sistemai diegti laimėjusi UAB „Labbis“ darbus atliks už kiek didesnę nei 45 tūkst. eurų sumą.


Komentarai

2
Komentuoti
Gaunasi :)2019-01-03
Darželiai sutvarkyti, šaligatviai nutiesti, vaikų žaidimų aikštelės pirmą kartą po 50 metų atnaujintos :) Šilumos kaina sumažinta trečdaliu, miestas iš 47 vietos į 5 pakilo, milijonai eurų sutaupyta. Viešasis transportas pagaliau kaip mieste, o ne Rusijos užkampyje. Žodžiu, viską (arba beveik viską) "Alytaus piliečiai" padarė normaliai. Šaunuolis meras ir piliečiai!
Eilinė "kliurka"2019-01-03
Eilinė "Alytaus piliečių" kliurka. Ką tik bedarė, niekas jiems nesigauna
traffix.lt