0 c Alytus
Sekmadienis, Lapkričio 29d.
VerslasKulinarinis gidas
2018 Gruodžio 27d.
0

Greito maisto restoranams ištikimiausi lankytojai Baltijos šalyse – lietuviai

title

Net 86 proc. – tiek tyrime dalyvavusių lietuvių, iš apsilankiusių greito maisto restoranuose, pasisakė, jog planuoja ne kartą sugrįžti į juos, likusieji 14 proc. teigia greičiausiai irgi sugrįšiantys.

Latviai ir estai taip pat ištikimi lankytojai, bet atsilieka nuo lietuvių - 67 proc. latvių ir 74 proc. estų nurodė apsilankysiantys ir vėl. Tyrimas parodė, kad lietuviai yra labiausiai prisirišę prie jiems žinomo greitojo maisto restorano vardo bei siūlomų patiekalų spektro. Viena iš priežasčių, lemiančių tokius rezultatus, yra prieinamos kainos ir kokybės lygis.

Tyrimo metu paaiškėjo ir tai, mažiau nei pernai klientams svarbus platus meniu pasirinkimas – visos trys Baltijos šalys čia parodė keliais procentiniais punktais mažesnius rezultatus. Plačiam meniu pasirinkimui didelę svarbą teikia 61 proc. respondentų Lietuvoje (pernai atlikto tyrimo duomenimis – 68 proc.), 45 proc. respondentų Latvijoje (pernai – 47 proc.) ir 60 proc. – Estijoje (pernai – 64 proc.).

Kaip ir kasmet, pagrindinė greitojo maisto restoranų pasirinkimo priežastis visose trijose šalyse lieka nepakitusi – netikėtai užklupus alkiui tokį maistą renkasi 58 proc. lietuvių, 64 proc. latvių ir net 76 proc. estų.

Stiprėja ir tendencija, jog lietuviai ir latviai vis dažniau greitojo maisto restoranus renkasi norėdami praleisti laiką su šeima. Jei dar prieš penkerius metus šiuos restoranus laiko praleidimui su šeima rinkdavosi 26 proc. lietuvių ir 11 proc. latvių, tai šiemet jau 34 proc. lietuvių ir 23 proc. latvių pažymėjo, jog būtent taip leidžia laiką kartu su šeima. Tuo tarpu estų įpročiai nesikeitė – tyrimas atskleidžia, kad drauge su šeimomis greitojo maisto restoranuose lankosi penktadalis estų.

Pastaraisiais metais padaugėjo lietuvių, kurie, keliaudami į kitus šalies miestus, sustoja užkąsti greitojo maisto restoranuose – šiemet tokių buvo 66 proc., pernai – 63 proc. Keliaudami po savo šalį greitojo maisto restoranuose valgo ir panaši dalis kaimynų latvių bei estų – po 67 proc.

Tolesnių kelionių į užsienį metu mūsų šalies gyventojai irgi išlieka lojalūs greitojo maisto restoranams – ten šiemet besilankantys nurodė 63 proc., o pernai – 57 proc. Tuo tarpu estai yra patys aktyviausi tokių užkandinių lankytojai užsienio šalyse – ten lankosi net 73 proc. šios šalies gyventojų. Latvių įpročiai keliaujant užsienyje panašūs kaip lietuvių – greitąjį maistą tokiomis aplinkybėmis renkasi 64 proc. mūsų artimų kaimynų.

Svarbiausi kriterijai, renkantis greitojo maisto restoraną, lietuviams yra trys: tinkamas maisto patiekimas (92 proc.), kad maistas būtų skanus (91 proc.) ir už prieinamą kainą (87 proc.). Toliau pagal svarbą išsirikiavo tokie pasirinkimo kriterijai, kaip kokybiški ingredientai, iš kurių gaminami patiekalai (87 proc.), bei trumpas laukimo laikas (81 proc.).

Tokius rezultatus pateikė nepriklausomas greitojo maisto rinkos tyrimas, kurė tyrimų bendrovė „Socio Uuringukeskus“ atliko restoranų tinklo „Hesburger“, veikiančio ir Alytuje, užsakymu. Tyrime dalyvavo per 1 tūkst. 15-49 metų amžiaus Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt