2 c Alytus
Antradienis, Gruodžio 1d.
AlytusLaisvalaikis ir kultūra
2018 Gruodžio 22d.
0

Originalioms šventinėms dovanoms – ir alytiškio dailininko miniakvarelės

titleŠalia dailininko B. Jenčiaus – jo akvarelinės klasikos temos, tiesa, ne parodoms, o jo kūrybos gerbėjų namams, biurams ar kitoms patalpoms, dovanoms skirtos miniakvarelėsAlytausgidas.lt nuotr.

„... Prisiminiau, kaip Fiona Bruce (BBC žinių vedėja) žavėjosi tamstos darbais Londone...“, - alytiškiui tapytojui Benjaminui Jenčiui prieš didžiąsias šventes priminė viena jo talento gerbėjų.

Paklaustas, ką pastaruoju metu veikiąs, dalininkas teikė rengiąs savo parodas Lietuvoje ir užsienyje bei toliau kuriąs. Mūsų šalyje parodos buvo eksponuojamos Vilniuje, Druskininkuose, Trakuose, dabar – Birštone.

„Kada Alytuje?“, - apie parodos galimybę teiraujamės B. Jenčiaus ir vietoje atsakymo sulaukiame paprasto „nežinau“.

Naujausi darbai, kuriais galime džiaugtis B. Jenčiaus knygoje „Akvarelės“, žymėti 2016-ais metais, kai buvo surengta ir 60-oji asmeninė paroda. Paskutinis iš šviežiausių knygoje – „Bliuzas akvarelei“, šis muzikos stilius nesvetimas Benjamino gyvenime, tiesa, pas dalininką namuose groja „Mezzo“ klasika.

Šalia televizoriaus – ir Benjamino akvarelinės klasikos tema, tiesa, ne parodoms, o jo kūrybos gerbėjų namams, biurams ar kitoms patalpoms, dovanoms skirtos miniakvarelės. „Kainos – nuo 50 eurų“, - sako menininkas ir vos ne iš karto gauna užklausą, kurį paveikslėlį rekomenduojantis, greit pataręs, supakuoja pirkėjos pasirinktą akvarelę su jo autografu, beje, kuo toliau, tuo labiau panašesnį į Mikalojaus Konstantino Čiurlionio.

„Matot, dar yra ir šių miniakvarelių, tačiau ir didesnių dovanėlėms tinkančių akvarelių“, - sako B. Jenčius, teigiantis, kad, esant pageidavimams, surastų ir brangesnių didelio formato darbų.

„Nebelikę tik tų, besikartojančių“, - prisipažįsta dailininkas, jei save pagaunantis, kad nuliejo panašiai tai, ką jau buvo sukūręs, dedantis prie pečiaus. „Geras popierius, gerai dega, o žiemą - ir šilta“, - pasikartojančių menų likimą atskleidžia B. Jenčius. Jis neneigia turįs ne tik savo žanro mėgėjų, tačiau ir sekėjų, kai kurie, ypatingai moterys, kasmet lanko jo akvarelės kursus.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt