15 c Alytus
Penktadienis, Rugsėjo 18d.
AlytusVideoreportažaiVerslasTransportas
2018 Gruodžio 21d.
3

Per didžiąsias šventes Alytaus mieste važiuosime jau naujais autobusais (Maršrutai, grafikai pasikeitė, bilieto kaina nesikeis: 60 eurocentų)

titleNuotraukų galerija

Alytuje pristatyti nauji autobusai, kuriuos Rotušės aikštėje per pietus buvo galima ne tik apžiūrėti. Norintys vienu iš 5 didžiųjų  autobusų važiavo ir bandomąjį reisą Alytaus gatvėmis.

„Labai smagu, kad prieš Kalėdas jau turime atnaujintą viešąjį transportą. Alytaus miestas vis draugiškesnis šeimai ir aplinkai - autobusai komfortiški ir pritaikyti mamoms su mažais vaikais, neįgaliesiems, ir senjorams “, - teigė Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius.

„Pasiryžę dirbti Alytaus žmonėms su didele atsakomybe pristatome tai, ką turime geriausia. Kviečiame palikti savo automobilius ir ir ypač žiemos metu naudotis patogiu viešuoju transportu.  Žinoma, padaugėjus maršrutų, laukia pereinamasis laikotarpis, dedame visas pastangas kad pradžia butų sklandi, tad pradžioje tikimės tolerancijos ir iš keleivių", - pasakojo UAB „Kautra” generalinis direktorius Linas Skardžiukas.

Apžiūrėti autobusų atvyko ir neįgaliųjų atstovai, kurie jau seniai laukė, kada Alytuje  bus neapsunkintas įlipimas į viešąjį transportą. Kristina Dūdonytė, aktyvi visuomenininkė, išbandė, įlipimo ir išlipimo rampos patogumą. „Turiu pripažinti, kad nuo šiol judėjimo apribojimus turintys alytiškiai be problemų galės naudotis viešuoju transportu”, - teigė K. Dūdonytė.

Alytuje gyventojai galės važinėti naujais 27 M2 klasės mažesniais bei 5 didesniais M3 klasės žemagrindžiais autobusais. Ne vėliau kaip per penkis mėnesius bus įdiegta keleivių informavimo sistema bei elektroninis bilietas. Perplanavus maršrutus, keleiviai galės važiuoti ten, kur anksčiau autobusai nekursuodavo. Tikimasi, jog tvarkingi autobusai, nauji tvarkaraščiai paskatins alytiškius palikti savo automobilius namie ir padidins keleivių srautus bent 10 procentų.

Miesto taryba patvirtino ir mėnesį galiosiančių viešojo transporto bilietų kainas, kurios ypač palankios moksleiviams, nes jiems suteikiama net 80 proc. nuolaida. Vienas bilietas kainuos 25 eurus, moksleiviams – 5 eurus. Turintys teisę į 50 proc. lengvatą, mėnesinį bilietą galės įsigyti už 12,5 euro. 

Vienkartinio važiavimo bilietai, terminuoti vieno kalendorinio mėnesio bilietai bus įsigyjami iš autobuso ar mikroautobuso vairuotojo ir Alytaus autobusų stotyje (Naujoji g. 17L).

Vieno važiavimo bilieto kaina išlieka ta pati – 60  eurocentų.

Sutartis dėl viešojo transporto pasirašyta septyneriems metams su galimybe pratęsti dar trejiems metams, teikiamas paslaugas įvertinus gerai. Viešojo transporto paslaugų vertė dešimčiai metų sudarytų per 18 mln. eurų,  o technologinių sistemų – 1,4 mln eurų.

Naujasis viešasis transportas važinės su maršrutiniais numeriais nuo 1 ir 1A iki 12, kurie turės ir naujus grafikus. Vieni maršrutai bus aptarnaujami dideliais, kiti mažais autobusais. 1, 1A, 3, 4 ir 10 maršrutais, kaip planuojama, kursuos didesni autobusai.

Nuo gruodžio 22 d. galiosiantys maršrutai Alytaus mieste:

Maršrutas nr. 1:

AB „Dainava" (Ulonų g.) - Vidzgiris - Pieninė (Artojų g.)

Nr. 1A

AB „Dainava" - Ligoninė - Vidzgiris - Pieninė

Nr. 2

Medicininės realibitacijos ir sporto centras (Pramonės g.) - Vilties g. - Kepyklos g. - AB „Dainava“  

Nr. 3

AB „Dainava" - „SoDra“ (Jotvingių g.) - Antano Jonyno g. - Pieninė   

Nr. 4

AB „Alytaus chemija" (Miškininkų g./ Sakų g.) - Vidzgiris - Pieninė    

Nr. 4A

AB „Alytaus chemija" - Vidzgiris - Jurgiškių g. - Pieninė      

Nr. 5

Sodų bendrija „Nemunas" - Vidzgiris - A. Jonyno g. - Medicininės reabilitacijos ir sporto centras    

Nr. 6

AB „Alytaus chemija" - „SoDra“ - Naujoji g. - Pieninė   

Nr. 6 (savaitgaliais)

AB „Alytaus chemija" - „SoDra“ - Pieninė  

Nr. 7

Druskininkų g. - SB „Nemunas" - „SoDra“ - Geležinkelio stotis - Sūkurio g.  

Nr. 8

AB „Dainava" - „Izomega“ (Naujosios g. pabaiga)

Nr. 8U

Miklusėnai – Naujoji g. – Gardino g. – Daugų g. – Užupių kapinės (Alytaus r.)

Nr. 9

AB „Dainava" - Vidzgiris - „Izomega“    

Nr. 9U

Užupių kapinės - AB „Dainava" - Santaikos g. - Vidzgiris - „Izomega“    

Nr. 10

AB „Alytaus chemija“ - Klevų g. - „SoDra“ - Miklusėnai (Alytaus r.)

Nr. 10A

AB „Alytaus chemija“ - Ligoninė - Miklusėnai 

Nr. 11

Pieninė - Panemunė - Lelijų g.  

Nr. 12

Miškininkų g. - Kauno g. - Vilties g. - Likiškėlių g. - AB „Dainava"

VISŲ MARŠRUTŲ GRAFIKAI - ČIA

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

3
Komentuoti
gudručiams2019-01-01
Kaip iš Druskininkų gatvės patekti į pramonės rajoną t.y Regitrą it t.t
Nuvilta2018-12-23
Ne palikt automobilius, o tik laikytis teisės ir pačiai važinėt. Šitaip sugadint nuotaika ant švenčių, nuėmė reisus savaitgaliais ir šventėm ir dar giriasi!
Pensiininkas2018-12-22
Labai,labai ačiū.Visiems laimingų Naujų Metų.Kautra tikrai gėdos miestui nepadarys.
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Alytus2020
  • Rudens lygė