9 c Alytus
Pirmadienis, Balandžio 6d.
Alytus
2018 Gruodžio 20d.
1

Pradėti medžių kirtimai – miesto sode liks mažiau pušų

titleIš viso Alytaus miesto sode planuojama iškirsti 13 pušų, o kitiems medžiams apgenėti šakasAlytausgidas.lt nuotr.

Sužymėti miesto sodo medžiai – apie juos rašėme rudenį. „Alytaus infrastruktūros“ direktorė Jolanta Sovienė mūsų portalą tuomet informavo, kad vykdant vidinės miškotvarkos projekte numatytas priemones,   buvo žymimi sausi ir džiūstantys medžiai ir planuojami sanitariniai kirtimai. Darbai jau atliekami, jie neramina akyluosius.

Iš viso planuojama iškirsti 13 pušų, o kitiems medžiams apgenėti šakas.

Dėl leidimo vykdyti sanitarinius kirtimus miesto sode buvo kreipiamasi į valstybinės miškų tarnybos miškų kontrolės skyriaus Alytaus teritorinį poskyrį. Gautas leidimas buvo suderintas su kultūros paveldo departamento Alytaus skyriumi.

Vietoje iškirstų  sergančių medžių šiuo metu nieko sodinti neplanuojama. Tačiau įgyvendinus miesto sodo tvarkybos projektą, gali būti pasodinti nauji medžiai. Todėl 2019 m. sausio 10 d., 10 val. alytiškius ir miesto svečius kviečiame į viešą diskusiją dėl miesto sodo tvarkybos darbų. Ji vyks Alytaus miesto savivaldybės posėdžių salėje (Rotušės a. 4).

Diskusijoje bus pristatyti Alytaus miesto želdynų ir želdinių būklės stebėsenos rezultatai, parengtas Alytaus miesto sodo tvarkybos darbų projektas, bus kalbama apie šiuo metu atliekamus miesto sodo priežiūros darbus. Apie planuojamus miesto sodo tvarkybos darbus su alytiškiais diskutuos VDU Kauno botanikos sodo mokslo darbuotojai, miškininkai, kultūros paveldo departamento prie LR Kultūros ministerijos Alytaus skyriaus atstovai, aplinkosaugininkai.


Komentarai

1
Komentuoti
balsas2018-12-21
Jiems tik kirsti, balamutai. Ir taip mieste truksta gamtos. Iskirto ilgametes alejas tai dabar miesto soda prades kapoti. Vieni sodina siusdami is uzsienio medzius, nes taip stipriai myli savo gimta miesta, o valdininkams nusispjaut, jiems tik kirsti ilgamecius musu miesto lapuocius ir siuo atveju spygliuocius.
traffix.lt