6 c Alytus
Trečiadienis, Lapkričio 25d.
Alytaus rajonasSveikata
2018 Gruodžio 18d.
0

Sveikatos biuro direktorei – ministro padėka

titleD. Kitavičienei įteikta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro padėka

Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuro direktorei Daliai Kitavičienei įteikta Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos padėka už veiklą puoselėjant sveikos gyvensenos tradicijas, aktyvų sveikatos stiprinimo idėjų propagavimą bendruomenėje, dalijimąsi gerąja patirtimi.

Alytaus r.  savivaldybės visuomenės sveikatos biuras skaičiuoja dešimtuosius veiklos metus.

Pasak biuro vadovės, šis veiklos dešimtmetis buvo kupinas iššūkių, veiklos ir entuziazmo. Visi nori būti sveiki, tačiau toli gražu ne visiems pakanka valios pastangų savo sveikatą puoselėti, ja rūpintis, ypač tada, kai kalbama apie mitybos korekcijas, fiziškai aktyvesnį gyvenimo būdą ar žalingų įpročių atsisakymą.

 „Užnorintiׅ“ žmogų keisti gyvenimo būdą ne tuomet, kai apie poreikį keistis pradeda signalizuoti prastėjanti sveikata, o tuomet, kai jis jaučiasi sveikas ir gyventi reikia kitaip tam, kad ligoms būtų užbėgta už akių ateityje, nėra lengva, tačiau įmanoma.

Biuro kolektyvas labiausiai prisimena pirmuosius bandymus „užkrėsti“ rajono gyventojus fizine veikla. Kvietimas jungtis į reguliarias mankštas ar šiaurietiškojo ėjimo entuziastų būrimas ten, kur buvo gajus mitas, jog kaimo žmogus ir „taip daug juda“,  buvo gana drąsus žingsnis, tačiau žengtas labai seniai ir pamirštas, nes šiandien šiaurietiškai mosuojančius ir kas savaitę mankštose „vargstančius“  jau ir suskaičiuoti yra nelengva.

Artėjantys metai ketina atnešti nemažai pokyčių ir iššūkių, visuomenės sveikatos priežiūros funkcijoms vykdyti numatytos didesnės lėšos, kurios suteiks daugiau galimybių priartinti šiuolaikiškas visuomenės sveikatos priežiūros paslaugas arčiau žmogaus, didinti jų spektrą.

Biuro vadovė neabejoja, kad šis projektas - tiltas į naujas galimybes rajono žmones sudominti rūpintis savo sveikata. Profesionalūs fizinio aktyvumo užsiėmimai, rizikos veiksnių sirgti širdies - kraujagyslių sistemos ligomis mažinimas taikant inovatyvias priemones, svorio mažinimo akcijos, vadovaujant specialistams, praktiniai sveikos mitybos skatinimo užsiėmimai („Šefas ant ratų“, „Sveikatos piknikas“), „sūrios“ diskusijos, kūrybinės dirbtuvės, muilo gamyba - tai tik dalis veiklų, kuriose kviečiami dalyvauti rajono gyventojai.

2019 m. įsibėgės sėkmingai startavęs biuro vykdomas projektas „Sveikos gyvensenos skatinimas Alytaus rajono savivaldybėje“ pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonę (Nr. 08.4.2-ESFA-R-630 „Sveikos gyvensenos skatinimas regioniniu lygiu“).

Sveikatos biuro kolektyvas džiaugiasi įsigytu moderniu kūno sudėties analizatoriumi, „viso kūnoׅ“ pirmosios pagalbos manekenu, laukia naujo įstaigos automobilio, kuris  nenusakomai palengvins specialistų darbą bei nekantrauja įsikurti suremontuotose patalpose.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt