0 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
Švietimas
2018 Gruodžio 17d.
0

Vaikų dienos centre „Viena šeima“ – laimingi vaikai

titleNuotraukų galerija

Baigiantis metams, norisi pasidžiaugti VšĮ Alytaus miesto bendruomenės centre (MBC) įsikūrusio Vaikų dienos centro „Viena šeima’’ veiklos rezultatais bei smagiomis akimirkomis. Esame dėkingi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, kad jų finansuojamo projekto „Laimingas vaikas – laiminga bendruomenė“ lėšomis galime įsigyti veikloms vykdyti ir paįvairinti reikiamo inventoriaus, priemonių, maisto produktų. Šis projektas išplečia Vaikų dienos centro galimybes vaikams organizuoti vis kitokias veiklas, panaudoti naujesnes, vaikams dar nematytas priemones, suteikia galimybes dažniau išvykti ir pažinti aplinką.

Šiuolaikiniame pasaulyje kasdien tenka priimti tam tikrus sprendimus, spręsti kylančias problemas, bendrauti su mus supančia aplinka. Todėl šiais metais didelį dėmesį skyrėme socialinių įgūdžių ugdymui. Vaikai mokosi žaisdami, todėl žaidimus pasitelkėme ugdydami vaikų pagarbą, taisyklių laikymąsi, įgūdį palaukti, išklausyti, laiku pasakyti, atlikti tam tikrą veiksmą. Siekiant didinti vaikų motyvaciją užsiimti aktyvia fizine veikla laisvalaikiu, skatinant juos sistemingai mankštintis, sąmoningai rūpintis savo sveikata ir fiziniu tobulinimusi, užsiėmimus įvairiname.

Kur kas patraukliau nei tradiciniai užsiėmimai sporto salėje - linksmybės batutų parke, žygiai į Tarzaniją Vidzgirio mišku, pažintinės ekskursijos pėsčiųjų takais Metelių regioniniame parke ir maudynės ežere, sporto aikštynai ir atrakcionai vaikų žaidimo aikštelėse parkuose, sūpynės, karstyklės ir čiuožyklos prie Dailidės ežerėlio.

Vaikai kartu su tėveliais patyrė ne tik naujų žinių apie Lietuvos paveldą, bet ir įgijo naudingos  patirties edukacinėse duonos ir šakočio kepimo programose, Alytaus kraštotyros muziejuje gvildeno popieriaus atsiradimo ir žvakių gamybos paslaptis. Norėdami pažinti savo žmogiškąją prigimtį prisilietė prie žemės, Dailiųjų amatų mokykloje lipdė darbelius iš molio. Šie užsiėmimai padėjo ištrūkti iš kasdienybės rutinos, leido užsiimti nauja veikla ir puoselėti gražius tarpusavio ryšius.

Siekdami atkreipti dėmesį į ekologines problemas, prisijungėme prie Europoje skelbiamos Atliekų mažinimo savaitės, mokėmės rinkti ir rūšiuoti atliekas, papuošėme Vaikų dienos centrą ir Alytaus MBC aplinką pačių sukurtais darbeliais. Buvimas kartu, kalbėjimasis, žaidimai, bendra veikla ir tikslo siekis yra vieni iš daugelio būdų, kurie skatina patyčių prevencinę programą, todėl vaikai dalyvavo „Savaitėje be patyčių“.

Paskaitų ir diskusijų metu mokėmės saugiai elgtis kelyje, naudotis internetu, gvildenome bendravimo sunkumus, ieškojome būdų, kaip tikslingai išleisti kišenpinigius.

Vaikų dienos centre laiką leidžia ne tik vaikai, bet ir jų tėveliai. Šeimoms buvo teikiamos individualios bei grupinės informavimo, konsultavimo paslaugės. Popiečių, susibūrimų metu tėveliams buvo sudarytos sąlygos susipažinti, pasidalinti vaikų auklėjimo patirtimi, mintimis dėl vaikų laisvalaikio organizavimo.

Metus užbaigėme Adventine vakarone, palinkėdami vieni kitiems smalsumo, noro atrasti nauja, užsispyrimo ir kantrybės per visus ateinančius metus.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt