1 c Alytus
Sekmadienis, Lapkričio 29d.
AlytusJaunimasŠvietimas
2018 Gruodžio 13d.
0

Projektas „Laikas pokyčiams Alytuje“ pasibaigė, ar įvyko pokyčiai?

title

Alytaus miesto bendruomenės centras (MBC) baigia įgyvendinti Jaunimo reikalų departamento (JRD) prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą „Laikas pokyčiams Alytuje“.

Projektu buvo  siekiama sumažinti gatvėje laiką leidžiančio jaunimo (14-29 m. amžiaus) socialinę atskirtį ir didinti jų aktyvų dalyvavimą visuomenės gyvenime. Įgyvendinant projektą su jaunimu gatvėje dirbo du socialiniai darbuotojai.

Projekto įgyvendinimui pasirinktose 3-jose Alytaus seniūnaitijose (Dainavos, Senamiesčio ir Kurorto) jie kūrė abipusiu pasitikėjimu grindžiamus santykius su jaunais žmonėmis, leidžiančiais laiką gatvėje. Tose vietose, kur dažniausiai renkasi jaunimas (vasarą Dainavos stadione prie Dzūkijos pagrindinės mokyklos, prie Dailidės ežerėlių, Miesto sode, rudenį ir žiemą kavinėje „Spotas“, Alytaus sporto ir rekreacijos centro patalpose), gatvės darbuotojai organizavo įvairias sporto, meno, kitas saviraiškos veiklas bei užsiėmimus, didinančius jaunuolių sąmoningumą žalingų įpročių ir nusikalstamumo prevencijos klausimais.

Atsižvelgiant į šių jaunuolių individualius ar grupės poreikius, problemas, buvo teikiama įvairi informacija apie medicinines, psichologines, socialines ar kitos pagalbos galimybes, jaunuoliai įsitraukė savanorystę miesto organizacijų ar kitų įstaigų organizuojamuose renginiuose.

Projekto įgyvendinimo laikotarpiu suorganizuota 30 darbo su jaunimo grupėmis veiklų  ir 10 veiklų, nukreiptų į darbą su individualiais atvejais, įtraukiant 50 jaunuolių.  VŠĮ Alytaus miesto bendruomenės centras,  siekiant ištirti situaciją numatytose teritorijose ir suburti gatvėje leidžiantį jaunimą veikloms, įsitraukė į vietos tarpžinybinį ir tarpsektorinį bendradarbiavimą bei dirbo su bendruomene: organizuoti susitikimai su minėtų seniūnaitijų seniūnaičiais, bendruomenių policijos pareigūnais.

Projektas „Laikas pokyčiams Alytuje“ pasibaigė, bet ar įvyko pokyčiai Alytuje? Gatvės darbuotojos Rasos teigimu: „Ir taip, ir ne, nes į aktyvų visuomenės gyvenimą buvo įtraukta tik 50 unikalių jaunuolių, tačiau mums lankantis numatytų teritorijų gatvėse, paaiškėjo, kad yra daugiau probleminių vietų, negu buvo manoma iš pradžių, todėl gatvės darbas, kad būtų matomas rezultatas, turi  būti tęsiamas ir toliau tose pačiose teritorijose“.

Gatvės darbuotojas Adas priduria: „Be to, jau įtrauktas jaunimas labai nusiviltų, jeigu tik užsimezgęs ryšys su gatvės darbuotojais ir pasitikėjimas staiga nutrūktų, o ir dar daug išteklių (organizacijų, verslininkų, sporto trenerių), norinčių prisidėti prie gatvės darbo su jaunimu liko nepanaudoti, t. y. neįtraukti, todėl būtų tikslinga, kad šis darbas vyktų ir toliau“. Taigi darbas su jaunimu gatvėje nenutrūksta ir bus tęsiamas 2019 m. Gatvės darbuotojai organizuos dar daugiau veiklų jauniems žmonėms, kurios padės prasmingiau ir saugiau leisti laisvalaikį.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt