0 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
ĮdomuPolitika
2018 Gruodžio 13d.
6

Gintaras Šurkus pasikeitė pavardę

titleG. Šurkus pasikeitė pavardęOnutės Valkauskienės nuotr.

„Google“ ir kitos paieškos sistemos vis dar rodo, kad „Gintaras Šurkus (g. 1953 m.) – Lietuvos ir Alytaus miesto politinis, visuomenės veikėjas, aviatorius", tačiau naujausiuose Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) dokumentuose Šurkaus pavardės jau nerasime.

Šiurkus – nuo šiol tokia Gintaro pavardė. Pasak jo, pasikeisti pavardę jis mėgino dar Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo pradžioje, tačiau vien noro tuomet nepakako, o įrodinėti biurokratams būtų tekę per ilgai. Dar kartą dėl pavardės keitimo jis kreipėsi prieš keletą metų ir šįkart pavyko.

Pagrindinė priežastis, kodėl Šurkus tapo Šiurkumi, jo paties teigimu, buvo noras grįžti prie giminės pavardės. Jo tėvo pavardė dėl kažkokių priežasčių buvo pakeista į Šurkus, tačiau visi dėdės, seneliai turėjo pavardę Šiurkus. Prie pastarosios ir sugrįžo Nemunaityje (Alytaus r.) gyvenantis, be politikos negalintis aviatorius.

Į politiką su eksprezidentu, taip pat aviatoriumi Rolandu Paksu, 1999 m. pasukęs G. Šiurkus, nors ir patyręs daug su buvimu valdžioje susijusių smūgių, berods geba išlikti dėmesio centre ir aktyviame veiksme.

Apie save 2015 m., dar būdamas G. Šurkumi, jis priminė kaip vienas iš tuomečio mero Jurgio Krasnicko istorijos „Nup*** milijoną" viešinimo sumanytojų ir su šia istorija sutapusio minėto politiko politinio saulėlydžio režisierių.

2017 m. tuometis G. Šurkus apie save priminė vesdamas Senegalo pilietę, 2018 m. jo pavardė buvo linksniuojama kaip kandidato į Lietuvos aeroklubo prezidento postą, taip pat kaip šalyje vienos didžiausių oro balionų šventės „Su laisvės vėju“ Kaune rengėjo.

Jau atnaujinta politikuojančiojo balionautojo pavardė pirmą kartą oficialiai sumirgėjo gruodį - G. Šiurkų įvardinus kaip vieną iš Alytaus mieste registruotų rinkiminių komitetų vedlių, vesiančių į 2019-ųjų savivaldybės ir tiesioginius merų rinkimus.

Pavardę pasikeitęs politikas teigia, kad ši permaina nėra susijusi su noru, pavyzdžiui, slėpti savo praeitį ar pan. R. Pakso patarėjas jaunimo ir visuomeninių organizacijų klausimais, aktyvus jo rinkimų kampanijų dalyvis G. Šiurkus eksprezidento nušalinimo metu 2004 m. buvo Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariu, tačiau mandatas iš jo buvo atimtas įsiteisėjus apkaltinamajam teismo nuosprendžiui. Dar kartą į Dzūkijos sostinės miesto tarybą G. Šiurkus buvo išrinktas 2011 m.

Pagal išsilavinimą medikas, buvęs Alytaus centrinės ligoninės gydytojas pediatras G. Šiurkus teigia, kad pakeitęs pavardę „nuo ankstesnio savo gyvenimo nebėga”, juolab yra Nemunaičio oreivių klubo savininkas,  buvęs Lietuvos oreivių draugijos vadovas, šalies čempionas ir pasaulio bronzos medalininkas, žmogus, kuris šiluminiu aerostatu perskrido Baltijos jūrą.


Komentarai

6
Komentuoti
uhihise2019-06-23
http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Amoxicillin Online Buy Amoxicillin Online sry.gmwg.alytausgidas.lt.jqk.xf http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
ajodobceruwa2019-06-23
http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Amoxil Side Affects Amoxicillin 500mg gxn.ppyq.alytausgidas.lt.xzh.ky http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
as2018-12-14
Pozityviai crazy žmogus, užvedantis, moka dėmesį pavogt, nestabdo.
Jei ne paksofilija - galėtų daug gerų darbų padaryt.
Nesuprantu2018-12-13
Šurkus į politiką negali eiti o Šiurkus gali tai ben jau plastinę operaciją reiketų pasidaryti veido ir smegenų lengviau rinkejus bus galima mulkinti.
O tai ką šiuo straipsniu2018-12-13
norėjote pasakyti?
Smagu2018-12-13
,,politikuoti negalintis aviatorius” ir t.t. - labai įdomu, koks teismas jam tai uždraudė daryti, o gal jis, vargšas, negali, bet vistiek politikuoja? :) Dieve, iš kur tiek klaidų tokiame mažame straipsnyje, gal redakcija jau naudoja robotą teksto surinkimui? :)
traffix.lt