19 c Alytus
Sekmadienis, Liepos 12d.
VideoreportažaiDzūkija
2018 Gruodžio 12d.
10

Prisiminta laivybos Nemune idėja, ji patvirtinta merų parašais (TRANSLIACIJOS VIDEOĮRAŠAS)

title

Alytuje pasirašytas ketinimų protokolas, kuriuo prie Nemuno upės esančių Dzūkijos krašto savivaldybių merai patvirtino, kad pritaria laivybos minėtos upės aukštupyje plėtrai. 

VĮ „Vidaus vandens kelių direkcijos“ parengtą protokolą sutiko pasirašyti Alytaus miesto ir rajono merai, taip pat jų kolegos iš Birštono, Druskininkų, Prienų, Kauno rajono ir kitų panemunės savivaldybių.  Galimybės prisijungti neatmetė ir Kauno miestas, o iš viso ketina dalyvauti 11 institucijų. 

Laivyba rūpinsis ir „Nemuno euroregiono“ Marijampolės biuras. 

Savivaldybės susitarė  darniai plėtoti vidinę ir tarptautinę laivybą Nemune nuo Kauno iki valstybės sienos ir pasienio ruože su Baltarusijos Respublika. 

Vandens kelių direkcija apsiėmė rūpintis Nemuno upės aukštupio farvaterio (laivakelio) parengimui ir pritaikymu laivybai, o savivaldybės rūpinsis tuo, kas yra ant Nemuno kranto. 

Pasak euroregiono biuro vadovo Gintaro Skamaročiaus, prie idėjos atgaivinti laivybą Nemune grįžo vandens kelių direkcijai pradėjus vadovauti Vladimirui Vinokurovui. Pasak jo, ką tik grįžusio iš Europos sąjingos (ES) institucijų, ES tokią idėją palaikys nesitikėdama kuo greitesnės grąžos. 

V. Vinokurovui teigimu, jeigu laivyba Nemunu iki Baltarusijos pajudės, čia pat ir Augustavo kanalas Lenkijoje, vandens vartai į Europą. 

Naują laivybos Nemuno aukštupiu pradžią su entuziazmu sveikino Alytaus rajono ir Kaišiadorių rajonų merai, priminę, kad plaukiojimo upe iniciatyvos gyvos, tad parašai ant ketinimų protokolo turėtų padėti vandens turizmui vystytis. 

Galimu užmiršto turizmo Nemunu atgimimu džiaugėsi Prienų ir Kauno rajonų savivaldybių merai. 

Lazdijų rajono vadovo teigimu, Nemuno vaga Lazdijų rajone nėra didelė, tačiau abejoti būsima nauda neverta. 

„Dedu parašą ir važiuoju namo“, - konkretus buvo Lazdijų meras. „Tai ir pasirašom“, - kolegas padėti parašus pakvietė Alytaus miesto meras. 

G. Skamaročius pripažino, kad statant ankstesnės prieplaukas buvo padaryta klaidų, tarp jų ir tai, kad prieš gamtos valią kai kurios prieplaukos (taip pat ir Alytaus mieste) buvo statomos ne pagal upių vagų gylį, o kur patogiau. 

ATNAUJINTA

Ketinimų protokolą pasirašę merai nebuvo pirmieji, panorę laivybos Nemunu. 

Alytaus mieste tam buvo pritaręs kone visi ankstesni savivaldybės vadovai. 

Susirinkusieji patvirtino, kad toliau įgyvendindami idėją lauks vyriausybės ir ES finansavimo šaltinių. 

Vandens kelių direktoriaus teigimu, ES fondams bus teikiama paraiška dėl žemsiurbės, skirtos Nemuno upės aukštupiu, įsigijimo. 

V. Vinokurovo manymu, vertinant Nemuno aukštupio turizmo perspektyvas, galima vertinti upės žemupyje vykstantį turizmą. Nors žemupyje turizmas vandeniu aktyvus, jis turėtų būti populiarūs ir aukštupyje. 

„Tai upė ir ne tik upė“, - turizmo Nemunu perspektyvas apžvelgė G. Skamaročius, užsiminęs ir apię būsimas darbo vietas, gražėsiančias krantinės ir populiarėsiančias kelionės populiariausią Lietuvos upe. 

 


Naujausios žinios

Komentarai

10
Komentuoti
Rimantas2018-12-29
Nauji "Vasiukai"
cba2018-12-19
o tai reiks pirkt laiva
Kaimas2018-12-13
Geriau tas ES lėšas panaudotų centralizuoto vandentiekio tinklo išplėtimui tik mieste, tiek rajone.
tadas2018-12-13
druskininku meras tegul pasidomi savo ledo arena algu mokejimu dirbantiesiems o ne laivyba
vidmantas2018-12-13
Prieplaukos gylis Alytuje - per karvės myžį.
jankis2018-12-13
Greitasis traukinys, laivyba Neminu beliks kosmoso uzkariavimas
To, to oi2018-12-13
Taip paciai matysi ir laivyba Nemune, naivuti :D
to Oi2018-12-12
Koks skirtumas kur jie tas ES lėšas žarstys,geriau Nemuno laivybai,negu dviračių takams link Skirnuvos,kur nemačiau nei vieno dviratininko važiuojant,nei vieno pėsčiojo ten einant
Oi2018-12-12
Labai smagu, kai gali zarstyt eu lėšas... Ten biskuti, ten biskuti... Mmmm, kaip faina
Rolkis2018-12-12
Gera idėja,tik ar kada išsipildys tik ji.. Juk smagu būtu Nemunu pakeliauti,labai gražùs vaizdai
traffix.lt