1 c Alytus
Ketvirtadienis, Lapkričio 26d.
AlytusLaisvalaikis ir kultūra
2018 Gruodžio 11d.
0

Kas laimės kultūros nominaciją: „Com-moon-a“, „Dzūkiškas jomarkas“ ar T. Nikulinas?

title

Alytuje bus pagerbti labiausiai kultūros, verslo, švietimo ir kitoms gyvenimo sritims usipelnę miesto žmonės. Kas tie geriausi iš geriausių, sužinosime 2019 m. sausio 11 d.,  ir susipažinti su nominantais, pretenduojančiais gauti už nuopelnus kultūrai skirtą apdovanojimą.

Už augantį ir auginantį teatrų festivalį „Com·media“, jo unikalų meninį projektą jaunimui – naktinę teatrinių įvykių seriją „Com·moon·a“, bendruomenės telkimą ir pilietiškumo ugdymą teatralizuotuose Lietuvos 100-mečio renginiuose siūloma Alytaus metų apdovanojimų metu apdovanoti Alytaus miesto teatrą.

„Labai džiaugiuosi, kad įvertintas visas Alytaus miesto teatro kolektyvas. Mūsų festivalis ko gero tampa ne tik miesto ir visos Dzūkijos, bet ir visos Lietuvos kultūriniu reiškiniu. Juolab, kad jis ne tik auga pats, bet ir augina jaunąją teritoriją – šiemet dar labiau išsiplėtęs, pasiūlęs ir programą vaikams, o mūsų unikalioji naktinė teatrinių įvykių sesija – ko gero iš viso tokio formato neturintis teatrinis, kultūrinis  įvykis visoje Lietuvoje“, – teatro veikla ir organizuojamais renginiais džiaugiasi šios kultūros įstaigos direktorė Inesa Pilvelytė.

Apdovanojimui už  nuopelnus kultūrai pasiūlyta ir dar viena miesto kultūros įstaiga – Alytaus kraštotyros muziejus. Šiam apdovanojimui jis nominuojamas už etnokultūros puoselėjimą – Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečiui skirtą „Dzūkišką jomarką“.

Anot Alytaus kraštotyros muziejaus direktorės Audronės Jakunskienės, dzūkišką „jomarką“  galima pavadinti išskirtiniu renginiu: „Šio renginio metu mums pavyko pagauti nuotaiką. Renginiui pasibaigus išvykstantys amatininkai sakė: jeigu dar kada nors organizuosime tokį renginį, jie pirmiausia atvažiuos pas mus. Vadinasi, daugelis dalyvių pajuto, kad tai buvo tikras „jomarkas“, – renginio sėkme džiaugiasi kraštotyros muziejaus direktorė.

„Kultūra man yra ir darbas, ir laisvalaikis, ir hobis. Kultūros mokomės kiekvienas. Jos mokausi ir aš. Organizuodamas įvairius renginius, tokius kaip Jaunimo dienos, Rugsėjo 1-osios ar Alytaus eglutės įžiebimo šventė stengiuosi patirti naujus išgyvenimus ir kultūros žinią nešti kuo plačiau į miestą, į  kiekvieną žmogų, nepriklausomai nuo jo amžiaus ar profesijos“, – sako į Alytaus metų apdovanojimą už nuopelnus kultūrai pretenduojantis VšĮ „Savanorystės tiltai“ direktorius T. Nikulinas.

Už Alytaus metų apdovanojimų kultūros nominantus jau balsavo 1 tūkst. 130 alytiškių. Jeigu Jūs dar to nepadarėte, paskubėkite, balsavimas iki gruodžio 20 d. – ČIA.

 


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt