6 c Alytus
Šeštadienis, Gruodžio 5d.
Laisvalaikis ir kultūra
2018 Gruodžio 9d.
0

Filmą „Mulai“ sukūręs M. Starkus pasitelkė ir alytiškius profesionalus

titleNuotraukų galerija

„Dainavos“ kino teatre Alytuje galima pamatyti filmą „Mulai“. 88 minutes trunkančią dokumentinę juostą režisavo Martynas Starkus, o jam talkino ir 2 iš Alytaus kilę kino profesionalai.

„Mulų“ spalvų korekcija rūpinosi buvęs alytiškių muzikos grupių „Airija“ ir „Nova“ muzikantas, pastaraisiais metais lietuviškoje ir užsienio kino pramonėje dirbantis Kostas Radlinskas.

Už M. Starkaus filmo garso režisūrą buvo atsakingas dar vienas alytiškis, buvęs Alytaus radijo garso režisierius Artūras Pugačiauskas.

„Mulai“ -  istorija apie lietuvius, už bandymą gabenti narkotikus atsidūrusius Peru kalėjimuose. Kaip klostosi jų gyvenimai? Kiek kainuoja akimirka beprotybės? Filmas pasakoja apie 3 jaunus lietuvius, kurie sutiko atvirai ir tiesiai į kameras papasakoti savo istorijas.

Jauna mergina, vardu Aira, dirba įkalinimo įstaigoje veikiančiame rankdarbių fabrike ir vis tikisi, kad į namus pavyks ištrūkti anksčiau laiko.
Kiti personažai yra tie, kurie kažkurią savo gyvenimo akimirką nesugebėjo atsispirti greitų pinigų pagundai ir už tai jų likimai negrįžtamai pasikeitė.

Ruslanas, neseniai iš kalėjimo paleistas vyras, užstrigęs ten ir dėl biurokratinių - finansinių priežasčių niekaip negalintis grįžti namo. Jis daro tatuiruotes, gyvena lūšnynuose, palaipsniui, atrodytų, jau stojasi ant kojų, tačiau ir vėl viskas griūva ir žmogus eilinį kartą atsiduria gatvėje.
Jauniausias iš tų, apie kuriuos sukasi filmo „Mulai” pasakojimas - Gintas, kurio terminas kalėjime Peru filmavimo metu artėjo prie pabaigos. Išėjęs iš ten jis, padedamas kūrybinės grupės, grįžta namo po 7-erių metų.

Vienas pagrindinių vaidmenų teko kunigui prelatui Edmundui Putrimui, kuris, be savo kasdieninės veiklos, dalį gyvenimo yra paskyręs už grotų atsidūrusių, daugiausiai Pietų Amerikoje kalinčių kalinių lankymui, rūpinasi apleistais ir likimo valiai paliktais žmonėmis. Jis iš Toronto (Kanada) atvykdavo į visas filmavimo sesijas Limoje, padėjo gauti reikalingus tam leidimus, buvo nepakeičiamas tarpininkas tarp filmavimo komandos ir kalinių.

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt