7 c Alytus
Trečiadienis, Lapkričio 25d.
Politika
2018 Gruodžio 7d.
49

Į Alytaus miesto mero postą kandidatuos ir Česlovas Daugėla

titleNaujausias kandidatas į Alytaus miesto mero postą Č. DaugėlaZenono Šilinsko nuotr.

Vyriausioje rinkimų komisijoje (VRK) užregistruotas visuomeninis rinkimų komitetas „Žinau ir galiu – Česlovas Daugėla“. Jo sąrašą į rinkimus ves Č. Daugėla. Alytiškiams gerai pažįstamas statybų ir viešbučių verslų bendrasavininkis neslepia, kad jis turi ambicijų savivaldos lygio politikoje, todėl gavęs pasiūlymą, nors ir ilgai galvojęs, apsisprendė grįžti į politiką.

„Mano nuomone, aš - ne politikas, o ūkininkas“, - patikslino pats Č. Daugėla, kurio teigimu, Alytaus miestas vėl gali ir turi būti tvarkomas ūkiškai. Pasak kandidato, jeigu per pastaruosius 8-erius metus miesto savivaldybė vis dar įgyvendina jo pradėtus projektus, reiškia buvo dirbta, planuota teisingai, o tai įkvepia pradėtus darbus tęsti ir dar su didesniu užsidegimu.

VRK užregistruotą komitetą „Žinau ir galiu – Česlovas Daugėla“ sudaro per pusšimtį daugiau ar mažiau, bet žinomų alytiškių, dirbančių įvairiose srityse. Tarp komiteto narių – ir buvęs Č. Daugėlos bendražygis Gintaras Šurkus. Jis užsiims techniniais rinkimų klausimais ir, skirtingai nei Tomas Nikulinas, besirūpinantis rinkiminiais „Alytaus piliečių“ reikalais, rinkimų sąraše dalyvaus.

G. Šurkaus teigimu,  komitetas „Žinau ir galiu – Česlovas Daugėla“ - pragmatikų grupė, kuri pirma sieks rezultato, kad kovo 3-osios rinkimuose Alytaus miesto meru taptų Č. Daugėla, kuris jo manymu yra „ neabejotinai geriausias Alytui, nes ne tik žino, kaip galbūt ir kiti kandidatai, tačiau ir gali miestui priimti geriausius sprendimus“.

Neieškojom idealaus žmogaus, ieškojom geriausio, o Česlovas akivaizdžiai – geriausias iš tų, kurie jau kandidatuoja į Alytaus miesto mero postą“, - tvirtino G. Šurkus. Pasak jo, Č. Daugėlą stipriausiu kandidatu vadina ir dėl to, kad buvęs ir galbūt būsimas meras – su didele patirtimi,  kaip liaudyje sakoma - „už vieną muštą 10 nemuštų duoda“.

Primename, kad Č. Daugėla Alytaus miesto meru pirmą kartą buvo išrinktas 2007 metais, tačiau savo kadencijos nebaigė, mat jam buvo pateikti įtarimai dėl sukčiavimo, o 2010 m. spalio 6 dieną ir atliktas sulaikymas dėl piktnaudžiavimo tarnyba (konkrečiai - miesto stadiono rekonstrukcijoje, kurią atliko jo šeimai priklausanti bendrovė „Kortas“).

Tiesa, teismo nustatytos sumos, kurias Č. Daugėla sumokėjo, pasak jo, buvo simbolinės tūkstantinės, tuo tarpu „užsakovų“ skatinama byla kainavo, nes vien teismams su nušalintuoju meru ir kitais meisto savivaldybės darbuotojais buvo išleista per 200 tūkst. eurų. Su mestais įtarimais ir byla sumenkintas, kritęs paties Č. Daugėlos moralinis autoritetas neturi finansinės išraiškos, tačiau, kaip teigia Alytausgidas.lt šaltiniai, jo ir šeimos įmonės, kritus jų akcijoms ir pan., sulaikymo ir bylos metu neteko apie 5 mln. eurų.   

Nuo minėtų įvykių prabėgus daugiau nei 8-iems metams, į miesto savivaldybės mero kabinetą grįžti ketinantis Č. Daugėla teigia, kad išties nebuvo tas, kuris neklysta, kažkuo per daug pasitikėjo, kažką dėl nevykdomų darbų ar tuščio politikavimo galbūt įžeidė, jeigu ko nors dar neatsiprašė - tai padarys ir su rinkėjų palaikymu, jeigu tokį gaus, grįš prie darbų Rotušėje.

Įdomu tai, kad kurį laiką nors ir buvo pasitraukęs iš aktyvios politikos, Alytaus ir Lietuvos aktualijoms Č. Daugėla yra neabejingas, dalyvauja Alytaus regiono plėtros taryboje, į kurią jį delegavo Lietuvos darbdavių konfederacija.


Komentarai

49
Komentuoti
Galų gale parašė dalį teisybės2019-01-28
Šeštadienio Alytaus Naujienose šios tarybos narių informacijoje pranešta, kad dėl ,,daugiausiai lėšų į miestą'' pritraukiusio Česlovo Daugėlos įmonės ,,Kortas'' veiklos miestas neteks virš 480 tūkst Eurų!!! Tai čia be bylinėjimosi išlaidų.
Jeigu gerai paieškojus, tai tokių ,,lėšų pritraukimų'' rastųsi žymiai daugiau.
Kaimynas2019-01-26
Dekui Daugelai uz stadijona. Kuris kainavo trigubai brangiau nei varenos stadionas..
nu2019-01-23
gal ir zinai bet ar dar gali ???
Atsakymui2019-01-16
..Tai tik nedidelė dalis to, ką jis sugebėjo padaryti ekonominės krizės metais...
Turėtų būti: - Tai vienas iš nedaugelio miestų merų, kuris sugebėjo susikrauti milijonus ekonominės krizės metais...
LT2019-01-15
Rimčiausias kandidatas, visi kiti kažkokie nesubrendę...
Atsakymas 2019-01-09
Noriu, nes kiekvieną dieną važiuoju Tūkstantmečio tiltu, kurį pastatė Česlovas Daugėla.
Be kita ko man dar patinka ir Žalioji gatvė, sporto rūmai, stadionas... Senamiesčio aikštė irgi labai graži.
Tai tik nedidelė dalis to, ką jis sugebėjo padaryti ekonominės krizės metais...
Klausimas alytiškiams:2019-01-08
- Ar tikrai norite grąžinti į darbą žmogų, kuris turtus susikrovė apgaudinėdamas darbuotojus? Kuris, kad patenkintų savo ambicijas, sugadino karjerą ir sveikatą šimtams žmonių? Dėl kurio veiksmų jau eilę metų iš Alytaus juokiasi visa Lietuva?....
Jeigu taip, tai aišku už ką reikia balsuoti.

Absurdas2019-01-08
Todel taip ir gyvenam. Jeigu ir toliau rinksim tokias asmenybes, laukia liūdna ateitis.
Goda2019-01-06
tikrai gal jau svieto pabaiga arteja,...kad ne vien Alytuje cirkai prasideda,o ir visoje Lietuvoje.....
Buvusi Alytiske 2019-01-04
Kai dirbo Korte ,ceslovas buvo grubus ,bet kai po kiek metu teko pabendrauti savivaldybeje zmogus ,isklausantis ,suprantantis ,ir mandagus ,saunu kad gryzta ,sekme manau aplankis ,miestui jis nudirbo daug .
Loreta 2019-01-04
Nors ,meras ir prisidare klaidu ,bet buvo stipriausias is visu buvusiu .manau daug kas palaikis Ceslova ,prie jo Alytus nubudo .sekmes .
augustinas2019-01-03
Na tikrai be šansų.Nesuprantu kam tas "cirkas"
Česius2018-12-21
mano darbų planas: 1) susitarsiu su Litesko, kad šiluma Alytuje būtų trečdaliu brangesnė ("patirtis" yra tartis, elektrinę 2007 metais jau "atidaviau" Liteskiniams, 2) koks tik konkursas bus, tai laimėtojui liepsiu subrangovu pasiimt Kortą (nesvarbu, kad už panašų bajerį su sporto rūmų remontu savivaldybė turės sumokėt pusę milijonų eurų baudos), 3) kas mieste norės investuot, turės samdyt Kortą, 4) Laurai suteiksiu garbingą kultūros nusipelniusios darbuotojos vardą
Jonas2018-12-21
Atsipeikėk žmogau kur tu lendi , turėk gėdos, dar mažai prisdirbai. Aš tavo vietoje apsikasčiau lapais ir tylėtau...
už ir tikrai už2018-12-12
Žinoma,kad Daugėla pats geriausias pasirinkimas dabar.Rėkauja tie, kurie net negali suprast kaip sudėtinga šitoj Lietuviškoj centralizacijoj (viskas tik Vilniuj) ką nors padaryti provincijos mieste,o Daugėla gali. Dar nesuprantu kuo ta prieplauka jums kliūva-vaikai su baidarėmis treniruojasi,jaunavedžiai fotografuojasi, o vasarą -plaustai ,katamaranai...Man atrodo, kad ji visai žmonėms naudinga...
Tikrai2018-12-12
Kas Alytuje buvo nuveikta miesto labui, tai buvo padaryta tik Daugėlos: miesto aikštė, pagr. gatvių rekonstrukcija, stadionas, tiltas ir pan. Kiti tęsė jo pradėtą darbą. kad vagys to nepaneigsi, bet turbūt ne jis pirma, ne jis paskutinis. Pasinaudojo progom ir galimybėm - taip, bet bent jau miestas keitėsi. O dabar ką turim - nei kelių, nei aplinkelių, tik kruvą policininkų šiltoj vietoj.
Dykas2018-12-11
Česka-Alytaus miesto garbė ir sąžinė.
Alytėnas2018-12-11
Didžiausia klaida mažiausio.... Du kartus į ta patį revą neįlėksi. Žmonių atrodo Alytuje gyvena tikrai daug o pavardžių kurias galimą būtų išrinkti maža. Žmogus yra pamišęs dėl gamtos jis laiko save jos valdovu bet ne kiekvienas tinka juo būti. Alytus nėra tik miškai ar kelios bakūžės. Aš nesu Alytiškisnendertalus. Esu Alytaus žmogus kurį supa miškai o gilumoje glūdi gražus, švarus ir orus miestas. Kiekvienas iš laiko trupinių savo galvose pastatykim męs paminklą kiekvienam kandidatui į merus už jo nuopelnus keliant mūsų miesto dvasią ir orumą savo veiksmais ir bus aišku ar šitie žmonės kurie kandidatuoja į merus yra to verti.
dzukelis2018-12-10
Kas jam tie keli milijonai,vergai sunešė keliasdešimt
marius2018-12-09
Ceslovai ar dar didziuoiuojesi savo vergais ?
kestutis2018-12-09
jj esi grynas muze nezinai net kuriam merui vadovaujant buvo pastatyta prieplauka
Nu jo2018-12-08
Bet kokia jo komanda!!! Vien dėl jos uz jį negalima balsuoti..
Nu jo2018-12-08
Bet kokia jo komanda!!! Vien dėl jos uz jį negalima balsuoti..
Pasiūlymas2018-12-08
Česlovai, pastatyk eurogeležinkelį iš Šeštokų į Vilnių per Alytų. Nutiesk bent vieną aplinkelį pro Alytų. Marijampolė juk visa tai turi, o Alytaus Dobilai prapiso... Tikrai galėsim didžiuotis tokiu meru, o ir "Kortui" darbo pakaktų...
Alytiske2018-12-08
Šaunuolis.. Pažiūrėkim į
Kauną.. Druskininkus. Marijampolė tikrai mums jau reikia stipraus verslininko kuris supranta kaip galima prikelti mirštant miestą SĖKMĖS JUMS
jj2018-12-08
Ačiū, Česlovai, už nuostabią prieplauką! Dešimtys tūkstančių neiššvaistyta, o alytiškiai kasdien mėgaujasi pasiplaukiojimais Nemunu :)) Tik bukapročiai už jį balsuos
pranas2018-12-08
Nesvaik.Ka gero padarei Alytuje kai buvai meru.
Alytiškis2018-12-08
Česlovai,ačiū tau kad apsisprendei kandidatuoti,tai vienas iš visų kandidatų kuris gali ir sugeba vadovauti.Sveikatos tau ir ilgų gyvenimo metų.
jurgis2018-12-08
Kas yra dabar Alytuj viskas padaryta Daugelos tik klapciukai dabaigdinejo balsuosu tik uz Ceska
statybininkė2018-12-08
Šaunuolis Česlovai, gal prikelsi vėl Miesto savivaldybės miegančius gražuolius ,
gal pradės dirbti, o ne miegoti ant polierių
wwww2018-12-08
kaip vadovaus jei kardas suluzes+
UK2018-12-07
Šunys loja karavanas rieda
Dzūkas2018-12-07
Pasaulio pabaiga. Masiulis, Daugėla merai. Nu bus STT darbo. O gal ir Daktaras kažkur kandidatuos pvz. Į sostinės mero kėdę.
Kaimynas2018-12-07
Kuo daugiau, tuo geriau. Mąstantys žmonės turės iš ko pasirinkti.
Jonas2018-12-07
Taip, taip, ne politikas, o ūkininkas. Yra ryšiai, yra sena gera chebra, ten parašiukas, ten dokumentėlis, jei jo nėra - patys pasigamins, gal tik šįkart darys kirk gudriau. Gi riekia atsikeršyti jį ir jo chebrytę sugebėjusiems pagauti, reikia iš miestiečių susigrąžinti teismams išleistas išlaidas su delspinigiais. Va, keliasi "lavonai" iš politikos grabų, nebėra kur dėtis.
Jonas 2018-12-07
Taip greitai po tokios traumos atsistato? Jau
vėl gali....
Jonas 2018-12-07
Taip greitai po tokios traumos atsistato? Jau
vėl gali....
Kaimas2018-12-07
Jau priūkininkavo, žemių prisidovanojo... Prieplauką Alytuje pastatė, dabar atėjęs į merus laivą Alytui nupirks...
Balsuosiu2018-12-07
Kritikuoja ir komentuoja "šventieji- nekaltieji", kurie patys nieko dėl Alytaus nepadarė, nes nesugeba. Daugėla buvo meras, kuris dirbo. Iki šiol jo projektų nesugebama baigti. Byla išpūsta dėl to, kad kažkas laiku nesutvarkė stadiono dokumentų. Balsuosiu už Daugėlą, tik linkiu jam atidžiau rinktis bendražygius
jankis2018-12-07
Masiulis Klaipeda o Daugela Alytu ims.Zekai gryzta
Rasa2018-12-07
Pagalvojau, kurgi tas p, Šurkus dingo. Ogi atsirado.......
rasa2018-12-07
Na ir keistuolis tas Daugėla.
Gintaras2018-12-07
Česka, nejuokink svieto :)
Alytiškis2018-12-07
Pagaliau, bent vienas normalesnis kandidatas, nes visai nebuvo iš ko rinktis
Muzikas2018-12-07
Muzikai ir chorvedžiai, dirigentai ir oponentai.
Kur didybė jūs pasidėjo?
Kur jūsų ramus ošimas nuo vėjo.
Visa prapuolė tik ant Alytaus pliko
Vienas stadionas sumautas liko.
kestutis2018-12-07
Česlovai ačiu tau uz sita zingsni suprantu muzikai nervinasi o tikri alytiskiai dziaugiasi
6662018-12-07
je,jis tai tikrai zino,bet ar zino tai rinkejai?O kad gali,jau parode,net per daug....
vau2018-12-07
bus intarasna.
Nu2018-12-07
Alytus yra stebuklų miestas. Neatmeskim ir šio varianto
traffix.lt