2 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
AlytusPolitika
2018 Gruodžio 7d.
1

T. Tamulevičių Alytaus miesto taryboje pakeis T. Sutkaitis

titleT. Sutkaitis

Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) vadovė Laura Matjošaitytė pasirašė sprendimą dėl savivaldybių tarybų narių rašytinių prašymų atsistatydinti ir pripažinti tarybų narių įgaliojimus nutrūkusiais prieš terminą, o taip pat patvirtino juos pakeisiančius.

Alytuje toks keitimas – vienas. Miesto savivaldybės tarybos narį, išrinktą pagal visuomeninio rinkimų komiteto „Alytaus piliečiai“ iškeltų kandidatų sąrašą, Tautvydą Tamulevičių, tapusį LR vidaus reikalų viceministru, taryboje pakeis naujas politikas.

VRK pripažino, kad pasitraukus T. Tamulevičiui ir atsiradus laisvai vietai, Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariu tapo „Alytaus piliečių“  atstovas Tomas Sutkaitis. Šis alytiškis – organizacijos „Argostudio“, organizuojančios „Jotvos vartų“ festivalį, vadovas. Naujasis miesto tarybos narys T. Sutkaitis šiemet tapo Regioninės kultūros tarybos, į kurią jį delegavo Alytaus miesto savivaldybė, nariu.

T. Sutkaitis – ne pirmas ankstesnį tarybos narį „Alytaus pilietį“ pakeitęs politikas. Buvusią tarybos narę, tik Vytautui Grigaravičiui (4 tūkst. 291 pirmumo balsai) nusileidusią Liną Sosunovičienę (2 tūkst. 811 ) pakeitė porinkiminiame sąraše 15-oje vietoje likusi Rasa Daugininkaitė (892).

Per 2015 m. kovo 1 d. savivaldos rinkimus piliečių sąraše su 531 balsu 19-oje vietoje likęs T. Sutkaitis nebuvo pirmasis pretendentas, galėjęs pakeisti atsilaisvinusią vietą. Aukštesnėje, 16-oje, porinkiminėje pozicijoje buvo bendrovės „Liutprojektai“ vadovas Raimundas Liutkauskas (768), 17-oje – komunikacijos specialistas, šiuo metu tarptautinėje kontoroje „Lifland Gaming“ („Redbet Holding“) dirbantis Emilis Remeikis (716) ir 18-oje vietoje  likęs bendrovės „Pikata“ direktorius Žilvinas Valukonis (674).

T. Sutkaitį kandidatų į Alytaus miesto tarybą sąrašo eilėje praleido aukščiau buvę piliečių sąrašo dalyviai. Atsisakius ne tik minėtiems kandidatams, tačiau ir pačiam T. Sutkaičiui, pakeisti T. Tamulevičių teoriškai dar galėjo ir paskutinis porinkiminiame saraše likęs įvairių inovatyvių įmonių, startuolių projektų savininkas arba dalyvis Paulius Neciunskas (479).

Naujasis tarybos narys darbą turėtų pradėti artimiausiame posėdyje gruodį.

Apšilti kojas ir apsiprasti T. Sutkaičiui teks greitai. Kadenciją baigiančią 8-ąją miesto tarybą pakeis naujoji, kurią rinksime jau greičiau nei po 3 mėnesių, 2019-ųjų kovo 3-iąją.


Komentarai

1
Komentuoti
Zenius2018-12-07
Kažin ar yra skirtumas kas užims Tamulevičiaus vietą ? Tik tiek kad bereikšmis veidas taryboje, o svarbių sprendimų per likusius mėnesius jau nepriims. Liks kaip koziris ateinantiems rinkimams.
traffix.lt