22 c Alytus
Pirmadienis, Gegužės 20d.
2018 Gruodžio 6d.
0

Pilietiškiausio kaimyniško poelgio apdovanojimą pelnė „Jotvingiai“

title

Veiksmingiausio saugios kaimynystės projekto konkurso „Veikliausia saugios kaimynystės grupė 2018“ konferencija ir apdovanojimų ceremonija surengta Kaune.

 Nominacijos „Už pilietiškiausią kaimynišką poelgį“ apdovanojimą laimėjo Lazdijų rajone aktyviai veikianti saugios kaimynystės grupė „Jotvingiai“.

Lazdijų r., Būdviečio sen., Strumbagalvės-Kybartų k. apie lapkričio naktį, kai Strumbagalvės kaime (Lazdijų r.) gyvenantis Gintautas Kalinauskas (47 m.) nepabūgo sutramdyti į vienišos senyvos kaimynės namus įsibrovusio jauno plėšiko, rašė ir žiniasklaida.

Pamatęs, kad prie lango stovi lengvais drabužiais apsirengusi 84 m. kaimynė, Gintautas suprato, kad kažkas atsitiko negera. Kaimynę saugiai palikęs su savo žmona, jis apsiginklavęs šakėmis išskubėjo į senolės namus ir ne tik apsaugojo jos turtą, bet ir sulaikė nusikaltėlį.

Norint, kad veiktų saugios kaimynystės grupė, būtini trys komponentai: savivalda, bendruomenės (grupės) vadovas ir policija, kuri tarpininkauja ir bendradarbiauja su kitomis institucijomis ir gali patarti, padėti spręsti saugios aplinkos problemas. Jei kažkas sukėlė Jūsų įtarimą, negalvokite, kad kas nors kitas jau paskambino policijai. Tai yra Jūsų kaimynystė ir Jūs privalote nedelsdami veikti. Geriausia ir pigiausia apsauga – kaimynų bendravimas.

Atminkite, kad vieningi ir budrūs kaimynai gyvena saugiau. Saugi kaimynystė – tai Jūsų ir kaimynų bendradarbiavimas, padedant policijai ir kitoms institucijoms bei stiprinant saugumą Jūsų gyvenamojoje vietovėje.

Daugiau informacijos apie saugią kaimynystę - ČIA.


Booking.com

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Susiję straipsniai