19 c Alytus
Antradienis, Rugpjūčio 4d.
Alytus
2018 Gruodžio 5d.
1

Dėl Kalėdų eglutės Alytuje – komisijos sprendimas: „Dekoracijų kokybė neatitinka sutarties“

title

Dėl Kalėdų eglutės dekoracijų kokybės savivaldybėje direktoriaus įsakymu sudaryta komisija atliko savo darbą.

Įvertinus sutartyje numatytų sąlygų vykdymą, komisijos išvada - eglutės dekoracijų kokybė neatitinka sutarties sąlygų, jas būtina pakeisti.

3 metus galiojančioje sutartyje numatyta, jog bet kokias nekokybiškas dekoracijas privaloma  per 24 val pakeisti naujomis, tad šiandien išsiuntus komisijos pretenziją, naujų dekoracijų laukiama  dar šią savaitę.

Nuvilnijus alytiškių nepasitenkinimo bangai dėl eglutės panašumo į jau buvusią Plungėje, jos autorė, menininkė Jolanta Šmidtienė patvirtino, jog ji eglutę puošė pačios kurtomis dekoracijomis, kurių dalis iš tiesų panaudota Plungėje.

„Nuoširdžiai atsiprašau visų alytiškių už tai, jog laiku neinformavau apie šį faktą. Eglutei puošti naudojau savo pačios sukurtą konstrukciją, tad tame nemačiau nieko bloga ir jaučiuosi numatytą originalumo sąlygą išpildžiusi. Labai džiaugiausi, jog alytiškiams turėjau galimybę papuošti didelę, net 15 metrų eglę su daugybe angelo sparnų ir lempučių, dekoruoti aikštės fontaną bei apšvietimo stulpus”, - teigė Jolanta Šmidtienė.

Menininkės teigimu, sumanymas realizuotas su kaupu – vietoje sutartyje numatytų 28 dekoracijų pakabintos 40, nes eglė pastatyta aukštesnė.

„Kurdama vizualizaciją visuomet žinau, kad turėsiu pakoreguoti planus realybėje, derindama prie aikštės proporcijų bei techninių galimybių”, - patikslino J. Šmidtienė, suskaičiavusi, kad iš 40 dekoratyvinių sparnų, tik 12 naudota 10 metrų eglutei Plungėje, kurios, deja, pasirodė perdažytos labai nekokybiškai.

„Konstrukcijas pažadu pakeisti nedelsiant, jau gaminame naujas, papildomai pridėsime blyksčių ir lempučių”,  - įsipareigojo menininkė.

„Iš tiesų apmaudu dėl susiklosčiusios situacijos”, - teigė mero pavaduotoja Valė Gibienė.

„Suprantame alytiškius, norinčius kad jų miesto eglutė būtų gražiausia. Ji yra tikrai graži, tą patvirtino ir meno ekspertai. Suprantame ir autorę, eglutės puošybą traktuojančią kaip procesą, kuriame išryškėja kūrėjo braižas. Kokybinių trūkumų netoleruojame ir šiuo klausimu susitarimas pasiektas. Džiaukimės artėjančiomis šventėmis ir vieni kitais. Šventinė nuotaika priklauso visų pirma nuo mūsų pačių, o eglutė yra tik nedidelė jos dalis,” – teigė vicemerė.


Komentarai

1
Komentuoti
Jo2018-12-05
Alytiškiai, jau galite balsuoti už kitų metų eglę. kurią kadaise sukūrė J.Š
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Lietuvaičiai „Lai skamba dainos Lietuvoj“
  • Žydiška gatvelė