0 c Alytus
Sekmadienis, Lapkričio 29d.
Švietimas
2018 Gruodžio 4d.
2

Metų lituanistinio švietimo premija – Anglijoje sėkmingai dirbančiai alytiškei

titleA. Černiauskaitė

2018 metų lituanistinio švietimo metų premija skirta Londono darželio-mokyklos „Obelėlė“ direktorei ir mokytojai, iš Alytaus kilusiai Alvijai Černiauskaitei. Apie tai informuoja LR švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM).

Premiją A. Černiauskaitei norima įteikti Kovo 11-ąją, kai bus teikiamos premijos Lietuvos metų mokytojams.

Lituanistinio švietimo metų premiją ministerija teiks antrą kartą, dabartinis jos dydis – 50 bazinių socialinių išmokų (1 tūkst. 900 Eur). Pirmuoju laureatu 2017 metais buvo išrinktas Gruzijos technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovas ir lietuvių kalbos dėstytojas profesorius, iš Veisiejų (Lazdijų r.) kilęs Vidas Kavaliauskas.

A. Černiauskaitė įvertinta už aktyvią ir kūrybišką lituanistinio švietimo veiklą, tautinių vertybių diegimą mokykloje ir lietuvių bendruomenėje, ryšių su Lietuva stiprinimą. 2018 metais ji išrinkta pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos švietimo komisijos pirmininke.

Alvija – aktyvi pasaulio alytiškių bendruomenės narė, 2018 metais paskelbta Alytaus ambasadore Anglijoje. Jos iniciatyva Alytuje pradėtas sodinti alytiškių skveras, kur sodinami iš įvairių emigracijos šalių atvežti medžiai.

A. Černiauskaitė skaito paskaitas ir veda mokymus tėvams ir mokytojams apie specialiųjų poreikių vaikų ugdymą ir kt., jos parengtą smurto prieš vaikus atpažinimo ir reagavimo į jį mokymo priemonę LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija yra rekomendavusi Lietuvos ugdymo įstaigose.

Premija įvertinta alytiškė yra baigusi Alytaus Likiškėlių mokyklą, Vilniaus universitete įgijusi tiksliųjų mokslų srities mokytojo kvalifikaciją, o vėliau baigusi magistro studijas Londono South Bank universitete.

Londone 2007 m. A. Černiauskaitė įkūrė darželį-mokyklą „Obelėlė“, jos veiklą įvertino ir Anglija - du kartus suteikė Londono Newham savivaldybės kokybės įvertinimo sertifikatą.


Komentarai

2
Komentuoti
Raimonda2018-12-05
Sveikinu
Aldona z.2018-12-04
Saunuole Alvija, mes dziaugiames, kad tave turime

traffix.lt