6 c Alytus
Šeštadienis, Gruodžio 5d.
AlytusLaisvalaikis ir kultūra
2018 Gruodžio 3d.
4

„Dėvėtus“ sparnus Rotušės aikštėje pakeis naujais

titleNuotraukų galerijaRotušės aikštės kalėdinio puošimo broką savo lėšomis apsiėmusi ištaisyti menininkė tai ketina padaryti iki gruodžio 6-osios vakaro

Anksčiausiai per visą Rotušės aikštės istoriją joje sužibusi Kalėdų eglutė, rodos, nepalieka abejingų. Vieniems ji – gražiausia, antriems – ekologiškiausia, tretiems – prabangiausia ir kone brangiausia, jeigu įvertinsime tai, kad „bilietai“ į 2018-ųjų Dzūkijos sostinės Kalėdų medžio premjerą dar 2016 metais buvo „parduoti“ Plungėje.

Trims metams puošti Alytaus eglutes įsipareigojusiai menininkei Jolantai Šmidtienei šiemet kliuvo ne tik dėl „plungeglės“, kilus diskusijų audrai nepatylėta ir dėl 2017 m. Rotušės aikštę puošusios 2009-ųjų Kauno eglės „kopijos“.    

Negana to, ne vienas akylesnis miestelėnas pastebėjo ir šios menininkės kurto Alytaus rotušės aikštės kalėdinio puošimo akcento – sparnų - defektus. Kaip patvirtino iš arti paveiksluotos, mūsų skelbtos nuotraukos, anksčiau Plungėje ar dar kur nors „dėvėti“ autoriniai darbai prieš juos panaudojant ir Alytuje, buvo perdažyti nekokybiškai, su gerai matomais atsilupusiais sluoksniais.

Po kilusio nemažos dalies alytiškių pasipiktinimo J. Šmidtienė atvyko į Alytų, tačiau šįkart nesiteisino, neteigė, kad tai esą „ekologinio antrinio panaudojimo“, „specialaus sendinimo“, „vintažinio stiliaus“ ar dar kokią nors kitą koncepciją atitinkantys sparnai.

Alytausgidas.lt naujienų portalo pakalbinta menininkė šįkart pripažino, kad Rotušės aikštėje pakabinti sparnai buvo nekokybiški ir patvirtino, kad viską sutvarkys savo lėšomis.

Atrodo, kad alytiškių kritikos pliūpsnis menininkę užgavo, ji sureagavo, tačiau sveikai, tad bus siekiama vaizdelį Rotušės aikštėje ne vien pataisyti, tačiau ir pagražinti.

„Šiti sparnai bus pakeisti naujais, specialiais, o ne restauruotais“, - pažadėjo J. Šmidtienė, kalėdinio puošimo broką apsiėmusi ištaisyti iki artimiausio ketvirtadienio (gruodžio 6-osios) vakaro.

Fotogalerija

  • Alytausgidas.lt skaitytojo Valerijaus V. nuotr.
  • Alytausgidas.lt skaitytojo Valerijaus V. nuotr.
  • Alytausgidas.lt skaitytojo Valerijaus V. nuotr.
  • Alytausgidas.lt skaitytojo Valerijaus V. nuotr.
  • Alytausgidas.lt skaitytojo Valerijaus V. nuotr.

Komentarai

4
Komentuoti
,,Dėvėtus'' eglės sparnus pakeis greitai,2018-12-06
bet iki ,,susidėvėjusių'' miesto galvų pakeitimo reiks palaukti iki kitų metų pavasario.
Seklys Morka2018-12-04
O šių metų Alytaus eglės viršūnės pauošimas- 2011 metų gamybos Kauno eglės :)
Op2018-12-03
Nesvaru.... Kaip tokia meninyke per Kūčių vakarienę sedes prie stalo... Dalinsis su artimaisiais kaledaiti? Gal ir pries metines sventes nueis ispazinties? Ar to nepasakys nuodemklausiui? Ajajai.... Man, butu dzin, kaip ir kuo ji papuosta. Nesu labai isrankus tokioms smulkmenoms, bet kaina, tiesiog neadekvati. Sukciai turi atsakyti.
Pinskuvienė2018-12-03
Kitais metais pirkite mūsų eglę. Už 20 000 atiduosiu
traffix.lt