13 c Alytus
Penktadienis, Liepos 10d.
AlytusSveikata
2018 Gruodžio 1d.
1

Su kalendorine žiema – ir sveikuoliškų maudynių sezono pradžia

titleNuotraukų galerija

Gruodžio 1 dieną prasideda ne tik kalendorinė žiema, šimtai sveikuolių įvairiuose miestuose ir miesteliuose pradeda šaltąjį maudynių po atviru dangumi sezoną.

Tai apšilimas prieš žiemos šventes. Ledinių maudynių aistruoliai sausio 1-ąją švenčia ne tik Naujuosius metus, bet ir pasaulinę „ruonių“ dieną. Jų teigimu, būtent ledinės maudynės išgelbsti nuo begalės ligų.

Pasak Lietuvos sveikuolių sąjungos projektų ir Alytaus „Ryžto“ vadovės Jūratės Marčiulaitienės, praktikuoti grūdinimąsi vandeniu pradėjau prieš 10 metų ir dabar jau drąsiai galiu tvirtinti, kad tai vienas paprasčiausių ir efektyviausių būdų imunitetui stiprinti. Šaltas vanduo gydo, saugo nuo ligų, stiprina kūną ir palaiko žvalumą.

Patikimais moksliniais tyrimais įrodyta, kad grūdinimasis mažina ankstyvo senėjimo procesus. Vanduo, kuris grūdina žmogaus kūną, ne mažiau svarbų poveikį daro ir jo psichikai, palieka pėdsaką dvasiniame gyvenime, koncentruoja energiją į aukštesnius emocinius centrus. Tai savęs išbandymo, pažinimo ir tobulinimo priemonė. Kieno sveikas kūnas, tas gali iškęsti ir karštį, ir šaltį, taip ir tas, kieno sveika dvasia, gali pakelti ir pyktį, ir sielvartą, ir džiaugsmą…

Jūratė perspėja, kad pradėjus grūdintis, nevertėtų persistengti. Kuo šaltesnis oras ir vanduo, tuo trumpesnė turėtų būti procedūros trukmė. Reikėtų pradėti nuo keliolikos sekundžių ir palaipsniui ilginti buvimo šaltame vandenyje laiką. Šaltuoju metų periodu maksimalus laikas neturėtų viršyti vienos minutės.

Vienas svarbiausių dalykų sėkmingam grūdinimuisi – mūsų mintys – suvokti, kad tai puiki sveikatinimosi priemonė, teikianti malonumą, o ne stresą. Rekomenduočiau tai daryti palaipsniui, nesukeliant streso organizmui. Svarbu, kad grūdinimasis taptų kasdieniu įpročiu, tuomet neabejotinai pajusite geresnę gyvenimo kokybę.

 Sveikuoliai ir jų bendraminčiai laukiami ne tik maudynėse Alytaus Dailidėje gruodžio ir sausio 1 d., tačiau ir vasario 16 d. grūdinimosi šventėje „Palangos ruoniai 2019“ Baltijos jūroje.

Fotogalerija


Komentarai

1
Komentuoti
Fvjjk2018-12-01
Ir vėl tie prakeikti brudai kad jūs perkūnas trenktu su tuo debylus Kepeniu
traffix.lt