4 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
VideoreportažaiAlytusLaisvalaikis ir kultūra
2018 Gruodžio 1d.
10

Kalėdų eglė Alytuje įžiebta su įspūdinga fejerija (RENGINIO VIDEOĮRAŠAS )

titleNuotraukų galerijaKalėdų eglė miesto centre jau įžiebtaGedimino Ryženino nuotrauka

Pirmą kartą pirmąją žiemos dieną savo pagrindinę Kalėdų eglę Rotušės aikštėje žiebiantis Alytus šventei pasirengęs. Eglė – papuošta ir, kaip komentuoja ne vienas – bus viena gražiausių visų laikų žaliaskarių. Žinoma, nelyginant su originalia legenda iškart tapusia „olimpine“...

Šiemetis kalėdinis laikotarpis Alytaus miesto centre bus ne tik kalendoriuje anksčiausias, tačiau ir ypatingas.  Rotušės aikštėje įrengtame stiklo kupole vyks susitikimai su Kalėdų seneliu ir edukaciniai užsiėmimai.

Po praėjusių metų fejerijos, kuri pasižymėjo ne tik savo įpūdingu šokiu danguje, tačiau ir pelenais, užkritusiais ant kai kurių žiūrovų, šiemetis ugnies šou renginys ir jo žiūrovai – apdrausti.

„Renginį apdraudėme“, - patvirtino eglutės žiburių šventės rengėjas, alytiškis Tomas Nikulinas. Tad, jeigu ugnies šou kam nors sukeltų nebūtinai malonius įspūdžius, būtų apsaugotas draudėjų.

Dar viena Alytaus centrinės eglutės šventės gruodžio 1-ąją naujovė – firmos „Fejeras“ fererija. Beveik visose ankstesnėse šventėse Alytuje dangų nušviesdavo firmos „Blikas“ arba „Alytaus fejerverkų“ programa.

Savo muzikines programas demonstruos Alytaus jaunimas ir įvairių konkursų dalyvė, laureatė, įvairius žinomus kūrinius atliekanti vokalistų grupė „Original copy“.

ATNAUJINTA

Šventę susirinkusieji į aikštę galėjo stebėti ir dideliame ekrane.

Renginys prasidėjo nuo Alytaus jaunimo, kuris per aikštę atžygiavo su žibintais.

Savo kalbą tarė Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius, visiems pažadėjęs, kad eglutė Rotušės aikštėje stovės ne tik iki Kalėdų, tačiau ir iki Trijų karalių.

Šventinio laikotarpio pradžios proga Dzūkijos sostinę aplankė garbus svečias iš Airijos, Monachano savivaldybės, kur gyvena ir nemaža lietuvių bendruomenė, vadovas David Maxwell.

Belaukiant Kalėdų senelio, renginio siužetas nuvedė už mūsų planetos ribų, o į sceną žengė ir robotas. Renginio vedėjas sustirusią publiką ir merą kvietė sušilti atliekant „aliaskinės silkės“ judesį.

Skaičiavimą atgal renginio vedėjas pradėjo nuo 141, vėliau perėjo prie tradicinio „dešimt, devyni... trys, du, vienas“ ir centrinė Alytaus eglutė sužibo.

Renginį papuošė įspūdingi Alytuje pirmą kartą šaudžiusios firmos fejerverkai. Po praėjusių metų patirties, kai ant kelių renginio žiūrovų nukrito karšti fejerijų likučiai,  šventė buvo apdrausta.

Vieną ilgiausių kalėdinio laikotarpio pradžios renginių baigė „Original copy“ muzikinis pasirodymas. 

Šiemet į miesto centrą atvežta žaliaskarė papuošta minimaliai, tačiau, regis, skoningai, o visa Rotušės aikštės instaliacija kuria išties šventinę nuotaiką.  Gatvėse žiba ant stulpų pakabinti simboliniai žibintai, o į miesto fontano vietą nusėdo didžiulis šviečiantis žaisliukas.

Savo eglės šiemet nežiebė I Alytus. Originalus Kalėdų medis, sukurtas iš kaštonų, jau žiba Putinuose, Antano Jonyno gatvėje. 

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

10
Komentuoti
Gediminas2018-12-03
Šiais metais Alytaus savivaldybė pasistengė . Daugiau ir gražiau pasipuošė . Bet mūsų miesto ,,verslinykai" , ypač esantys centre ,išskyrus keletą , tragiški . Labai klaikiai ( juodos skylės) bendram fone atrodo buvusio buitinio , Nemuno pastatai galima pridėti ir savivaldybės pastatą . Ar jie neturtingi , nesurado 100£ , ar elementarūs tinginiai , ir negerbiantys savo miesto? Gal meras galėjo sukviesti šiuos Alytaus ,, banginius" , visokių ,, bagotų" klubų atstovus ir papuošti miestą 100-čio proga , kad Lietuva aiktelėtų. Dabar džiaukimės ką matome ir laukime kitų metų.
mamaitė2018-12-02
O kaži kiek pinigų fejerverkams išleista? Gražu tai gražu,bet ar būtina tiek į orą pinigų paleisti. Suprantu Nauji metai,tai šventė-kitas dalykas su fejerverkais. Bet per eglutės įžiebimą,ar neužtektų simboliškai .Geriau tuos pinigėlius Kalėdų proga paaukoti vėžiu sergantiems vaikams. Tai būtų gražus ir naudingas poelgis. O tų fejerverkų dalis gyventojų nei nemato.Čia mano nuomonė-galit užmėtyti akmenimis.........
Gelžinis2018-12-02
Puiki programa. Kad ir šaltukas buvo - neprailgo. O fejerverkai iš vis nerealus. Žiūrėjau ir džiaugiausi.
Juke2018-12-02
Plungės 2016 metu egle i ir tiek to originalumo - geda Alytui , ,,, pažiūrėkit internete , ,,, net liūdna kaip Alytus su savo puošyba ve susimovė ,,
ai2018-12-02
Tik vienas teigiamas komentaras :D pikti net per sventes ir viskuo nepatenkinti.
Vida2018-12-01
Original copy o ne copy paste
ona2018-12-01
kaip grizti i putinus ,kai tusti pensininko kiseniai,o autobusai nekursuoja ,mes gi nesame tie vargetos kur 70 kartu per metus skraido po pasauli,patarkit kur galima tiek uzdirbti nedirbant,pasirodo is nemokamos pensininkams medicinos.
vilma2018-12-01
o po šventės į kitą miesto galą pėstute, tipu tapu, ne visi vairuoja, ne visi taxi pinigų, vakarais viešo transporto nėra
Elve2018-12-01
Laba diena. Pataisykite praleistas raides tekste.
Valio2018-12-01
Eglė bus panaši į eglę
traffix.lt