18 c Alytus
Pirmadienis, Liepos 6d.
DzūkijaAlytusVerslas
2018 Lapkričio 30d.
8

Premjeras: Alytaus LEZ galėtų didinti regiono investicinį patrauklumą

titleNuotraukų galerijaGedimino Ryženino nuotraukos

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis dalyvavo „Glass LT“ gamyklos atidaryme Alytuje. Tai – viena didžiausių investicijų šiame regione per paskutinius metus, rodanti jo patrauklumą ir slypintį potencialą.

„Ypatingai džiaugiuosi šiandien galėdamas dalyvauti „Glass LT“ gamyklos atidaryme. Jūsų įmonės istorija yra pavyzdys, kaip lietuviškas verslas mūsų šalies regionuose vykdydamas nuolatinės investicijos į pagrindinius įrenginius ir programinę įrangą pasiekė įspūdingą bendrovės augimą bei tapimą Lietuvos stiklo paketų gamybos lydere“, - sakė premjeras.

Gamyklos statybos kainavo 4 mln. eurų, o apie 5 mln. eurų bus investuota į naujos kartos įrangą bei informacijos ir valdymo sistemas.

Premjeras akcentavo, kad siekiant išnaudoti Alytaus regiono ekonominį potencialą ir pritraukti dar daugiau stambių gamybos investicijų, bus siūloma steigti Alytaus laisvąją ekonominę zoną (LEZ). Alytaus pramonės parkas nebeturi kur plėstis, tad Pietų Lietuvoje trūksta specialiosios ekonominės zonos stambioms investicijoms pritraukti. Pietinė Lietuvos dalis logistiniu požiūriu patraukli investuotojams dėl artumo su Lenkijos teritorija. Alytus taip pat pasirinktas dėl aukštos kompetencijos pramonės apdirbimo srityje, esančio naujų darbų vietų poreikio. Planuojamos naujos LEZ nauda bus ne tik iš naujai ateinančių investuotojų, bet ir iš vietinių tiekimo grandinių suaktyvėjimo, emigracijos mažinimo.

Ūkio ministerija siūlo numatyti apie 100 ha vientisą teritoriją Alytaus teritorijoje LEZ įkūrimui. Tikslesnę vietą konsultuodamasi su“ Investuok Lietuvoje“ parinks savivaldybė.  Skaičiuojama, kad į naują LEZ galima būtų pritraukti iki 600 mln. eurų investicijų ir sukurti 2 tūkst. 500 darbo vietų. Preliminarus investicijų į infrastruktūrą lėšų poreikis - 10 mln. eurų.

Fotogalerija


Komentarai

8
Komentuoti
Aytiskis2018-12-03
Labai gerai, kad premjeras mato tokiasviesia perspektyva, Taciau su Alytuas savivaldybes ,,klerku'' darbo tempais ir poziuriu i verslo pletra, atrodytu, kad LEZ Alytuje, tai kosmine odiseja. Ir nereikia niekam nieko plesti, svarbu siltai ir ramiai kabinetuose sedeti. Jeigu kas nesusidurete su musu savivaldybes administracijos poziuriu, tai linkiu Jums optimizmo. Ka kalbeti apie 100 ha teritorijos planavima, jeigu 0.9696 ha atidalinti jau vieneri metai nesugeba.

Pagarbiai,
Alytiskis
x2018-12-01
2500 darbo vietu tai nera daug,tuo lab,ka cia dar tik zodis o,kad zodis taptu kunu,tai ilgai laukus reikes dar ilgai palaukti
tom2018-11-30
LEZ reikia geros infrastrukturos. Kokie keliai iki lenkijos, kauno ir vilniaus ir patys matome..o kur musu gelezinkelis?
jonas2018-11-30
labai gerai gal tinginius idarbys
Jonas2018-11-30
O ką šitas glusas veikia Alytuje
Alytiskis2018-11-30
Dziaugiuosi kad yra tokiu firmu.
20 metu jubiliejaus proga irenge vaiku zaidimu aikstele prie jotvingio.
jankis2018-11-30
2 500 DARBO VIETU ,GYVU ZMONIU TIEK NERA. BEPROCIAI POLICININKAI
Vau2018-11-30
Kažkas naujo. LEZ Alytuje...
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Karaliaus Mindaugo karūnavimo šventė Alytuje