1 c Alytus
Antradienis, Gruodžio 1d.
SportasLaisvalaikis ir kultūra
2018 Lapkričio 28d.
0

Pirmąsyk Lietuvoje – rankų lenkimo pasaulio taurės varžybos Alytuje

titleNuotraukų galerija

Gruodžio 1-ąją Alytuje „sprogs“ galingas žmogiškos jėgos užtaisas: Dzūkijos sostinė priims pasaulio rankų lenkimo taurės turnyrą „WAF world cup“.

Nors tarptautinės aukščiausio lygio varžybos Lietuvoje nėra naujiena, tačiau pasaulio taurė mūsų šalyje įvyks pirmą kartą.

„Tai, kad pasaulinė rankų lenkimo federacija WAF (World Armwrestling Federation) mums suteikė tokią progą - dar vienas, labai svarbus pripažinimo ženklas. Lietuvoje jau vyko oficialūs pasaulio, ir Europos čempionatai, o pasaulio taurė užpildys likusią, svarbiausių varžybų trejybės spragą", - sako  Lietuvos rankų lenkimo sporto federacijos (LRLSF) prezidentas,  tvirtarankis dzūkas Vydas Mikelionis.

Kur yra Lietuva? Tai žino visas rankų lenkimo pasaulis.

Kur yra Lietuva ir ką gali jos sportininkai, žino ir Brazilijos, ir Kanados, ir Naujosios Zelandijos atletai.

„Garsas apie mūsų šalį pasklido tada, kai 2013 metais Lietuvos rankų lenkimo sporto fedaracijos komanda išnaudojo pirmą šansą. WAF mums suteikė ilgai lauktą Europos čempionato datą. Nuo paraiškos pateikimo iki atsakymo palaukti teko net 4 metus. Senojo žemyno čempionate Druskininkuose dalyvavo 27 šalių rinktinės, rankų tvirtumą išbandė apie 800 sportininkų.

Bendrai 2013-2014 metus Lietuvos rankų lenkimo bendruomenė prisimena kaip vienus svarbiausių per visą šalies istoriją. Po debiuto Druskininkuose pagaliau gavome teisę organizuoti ir trisdešimt šeštąjį pasaulio rankų lenkimo sporto čempionatą.

2014 m. Vilniuje, dėl garbingiausių pasaulio titulų grūmėsi sportininkai iš visų gyvenamų planetos kontinentų. Tuomet 46 šalys delegavo 952 sportininkus, buvo išdalytas 131 komplektas medalių, varžybos tęsėsi net tris dienas. Lietuvos sportininkai iškovojo septynis aukso, vieną sidabro bei tris bronzos medalius, o tautų įskaitoje pelnėme 8 vietą", - prisimena V. Mikelionis.  

Nors ir gyvename nedidelėje šalyje, tačiau kitų valstybių sportininkai mūsų atletus jau spėjo gerai įsidėmėti. Stipriausi Lietuvos vyrai ir moterys, trispalvės garbę ginantys prie lenkimo stalų, yra ne kartą pelnę pasaulio ar Europos čempionų titulus.

Šiuo metu, Europoje, Lietuvos rinktinė yra geriausiųjų dešimtuke, o pasauliniame reitinge ji patenka į top dvidešimtuką tarp 64 planetos čempionate dalyvaujančių šalių. Prieš mėnesį pasibaigusiame pasaulio čempionate Turkijoje, Lietuvos rinktinę sudarė 19 sportininkų ir jiems pavyko parvežti 1 aukso, 2 sidabro ir 2 bronzos medalius.

„Tai tikrai puikus pasiekimas atsižvelgiant į tai, jog 5 medalius parvežė 19 žmonių. Pastebėsiu, jog kelios, kur kas skaitlingesnės užsienio komandos pelnė labai panašų apdovanojimų skačių. Apie mūsų sportininkų parengtį tai sako daug", - šių metų pasaulio čempionato rezultatą komentavo Lietuvos rankų lenkimo sporto federacijos prezidentas.  

Keli dideli, Lietuvoje sėkmingai pravesti renginiai ir mūsų sportininkų rodikliai pasaulio rankų lenkimo federacijoje neliko nepastebėti. Bendravimas su WAF tapo „šiltesnis" ir, anot Lietuvos federacijos atstovų, atsirado tvirtas abipusis pasitikėjimas. Padarytas įdirbis į Lietuvą leido „atvežti" trečią pagal svarbą turnyrą pasaulyje – pasaulio rankų lenkimo taurę.

Pasaulio taurė - varžybos su didele perspektyva.

Jau žinoma, jog kitas didelis renginys, Europos rankų lenkimo čempionatas Lietuvoje įvyks 2021 metais. Tačiau pertrauka tarp svarbiausių tarptautinių varžybų mūsų šalyje bus užpildyta jau šį šeštadienį Alytuje.

Į klausimą kuo ypatingos pasaulio taurės varžybos, LRLSF prezidentas V. Mikelionis atsakė paprastai: „Šiuo atveju džiaugiamės, kad jos išvis įvyks. Nors paraišką pasaulio taurės turnyrą organizuoti buvome pateikę prieš du metus, tačiau atsakymą kažkodėl gavome vos prieš kelis mėnesius. Pirma mintis tuomet šovusi į galvą - teks kapituliuoti, nes datos keisti negalima ir likęs laiko rezervas organizaciniams reikalams - labai menkas. Juk reikia surinkti biudžetą, komandą, pakviesti sportininkus, suplanuoti daugybę dalykų. Varžybų statusas mus įpareigoja viską padaryti gerai, tad savo jėgomis kažkiek suabejojome. Tačiau tos abejonės ėmė nykti, kai pasvėrėme visus „už“ ir „prieš“. Supratome tik viena: jei nesiimsime pasaulio taurės, daugiau tokio šanso galime ir nebegauti“.

Apsvarstę galimybes, faktorių „už" organizatoriai rado vis daugiau. Tai trečias pagal svarbą pasaulinio lygio turnyras, kuriame dalyvauja ir pradedantys, ir pažengę, ir profesionalūs atletai. Čia svarbūs yra visi, o ypač pirmus rimtesnius žingsnius žengiantys sportininkai. Juk kiekvienam, karjerą pradedančiam, rankos tvirtumą norisi išbandyti ne tik savo kieme ir tai - ypatinga proga. „Varžybinė patirtis ateina tik varžybose. Čia gali stebėti, klausti, mokytis, suprasti savo klaidas ar pranašumus. Be to, bet koks titulas pasaulio taurėje yra labai vertinamas ir pirmos čia pelnytos pergalės gali tapti tramplinu į profesionalų rankų lenkimo pasaulį.", - sakė V. Mikelionis.   

Pasaulio rankų lenkimo taurės turnyrai vyksta JAV, Kroatijoje, Vokietijoje, Rusijoje, neatsilieka ir mūsų kaimynai lenkai. Šios serijos varžybos Lenkijoje vyksta jau 17 metų,  turnyruose susirenka 25 šalių rinktinės (beveik tiek pat kiek visame Europos čempionate!), nugalėtojai išsidalija solidų prizinį fondą.

V. Mikelionis neslėpė: „Mes pasaulio taurėje žengiame tik pirmą istorinį žingsnį, tačiau matome milžinišką potencialą. Nors gruodžio 1 dieną Alytuje laukiame apie 80 sportininkų iš 7 valstybių, tačiau žinome, jog kažkada taip pat pradėjo ir kaimynai. Mačiau kaip greitai išbujojo Lenkijoje vykstantis renginys: dalyvių skaičius augo ne dešimtimis, o kartais, su lig kiekvienais metais plėtėsi bendraminčių ir rėmėjų ratas. Mes pradedame kukliai, bet su ilgalaike perspektyva ir tvirta ranka. Jau į šias varžybas atvažiuoja labai stiprūs, Europos ir pasaulio čempionatų nugalėtojai bei prizininkai".

Pasaulio taurės varžybų dalyviai Alytuje rinksis jau penktadienį. Jų lauks administracinė komisija ir svėrimo procedūros, po kurių bus žinomas tikslus sportininkų skaičius vienoje ar kitoje svorio kategorijoje.

Atkrintamosios varžybos prie trijų lenkimo stalų prasidės šeštadienį, gruodžio 1 d. 11 valandą didžiojoje Alytaus miesto teatro salėje (Rotušės a. 2). Jos tęsis iki 15 valandos. Po poilsio pertraukos, 18 valandą prasidės pusfinalių ir finalų serija dėl pasaulio taurės medalių.

Varžybose rungsis vyrų, moterų, jaunimo bei senjorų įskaitų dalyviai suskirstyti į 12 svorio kategorijų. Finalines pasaulio taurės kovas filmuos TV komanda, o vaizdo įrašą po varžybų bus galima pasižiūrėti per „Sport1" televiziją.

Šeštadienį turnyro organizatoriai visus kviečia į Alytaus miesto teatro didžiąją salę. Žiūrovams renginys nemokamas!

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt