0 c Alytus
Antradienis, Gruodžio 1d.
AlytusLaisvalaikis ir kultūra
2018 Lapkričio 26d.
1

Dainų slėniui alytiškių pasiūlyti laisvalaikio akcentai – jau gaminami

titleVėl gyvas Dainų slėnis - sena alytiškių svajonė, kuriai galbūt bus lemta pagaliau išsipildytiArchyvinė iliustracija

Jau gaminami laisvalaikio infrastuktūros elementai ir suoliukai, kuriuos pasiūlė alytiškiai kaip savo iniciatyvą vasarą vykusiame alytiškių iniciatyvų konkurse. Jie bus įrengti Dainų slėnio teritorijoje.

Slėnyje įsikurs 7 įvairaus tipo laisvalaikio infrastuktūros elementai, pvz., betoninis žaidimų stalas su lenta ir keturiomis sėdimomis vietomis, gatvės gimnastikos daugiafunkcis kompleksas, pilvo preso suoliukas, nugaros treniruoklis ir kt. Taip pat bus pastatyti 27 suoliukai, 2 šiukšlių dėžės. Jei oro sąlygos leis, slėnyje minėti elementai turėtų būti įrengti artimiausiu metu.  

Rengiamas antrosios didžiosios iniciatyvos – Miesto sodo koncertinės erdvės –  projektas. Ši erdvė sode turėtų atsirasti kitais metais.
Alytiškiai – pirmieji Lietuvoje, galintys nuspręsti, kaip pagyvinti mūsų miesto viešąsias erdves. Jau dabar galima teikti pasiūlymus 2019 metams. Kiekvienas gyventojas nuo 16 metų, deklaravęs savo gyvenamąją vietą mieste, gali teikti idėjas ir balsuoti.

Paraiškos priimamos iki 2019 m. sausio 6 d. - ČIA.

Alytus dėl šios savo iniciatyvos pateko tarp dešimties geriausių Europos politinių demokratijos srities inovacijų. Vienoje (Austrija) vykusiame Europos valstybių politikos inovacijų renginyje paskelbti politinių iniciatyvų konkurso finalininkai, tarp kurių - ir Alytus.

Konkursui buvo pateikta 600 projektų iš 14 Europos valstybių. Nominuotas politikos iniciatyvas vertino 1  tūkst. 53 Europos piliečių žiuri komisija, tarp jų 27 vertintojai iš Lietuvos. Į finalą pateko 80 iniciatyvų – šešios jų iš Lietuvos.

 „Šiemet Alytus žengė svarbų žingsnį ir pirmasis Lietuvoje suteikė galimybę gyventojams patiems siūlyti savo miesto tvarkymo idėjas. Sulaukėme per 20 paraiškų, iš jų 15 dalyvavo balsavime. Ši iniciatyva buvo pastebėta ne tik Lietuvos, bet ir Europos mastu. Sulaukėme ir didelio susidomėjimo iš kitų savivaldybių, kurios planuoja pasekti mūsų pavyzdžiu. Nenustebčiau, jei dalyvaujamasis biudžetas ir gyventojų tiesioginis įtraukimas į biudžeto pinigų skirstymą taptų norma visose savivaldybėse, nes iniciatyva tikrai patraukli ir įdomi žmonėms. Tad džiaugiamės, kad esame matomi savo darbais bei gauname svarbių sričių įvertinimus“, – teigia Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Vilija Ramanauskienė.


Komentarai

1
Komentuoti
Napoleonas2018-11-26
Vaikai, nesidūrinkite su savo treniruokliais, bet "Gegutę" atstatykite, kurią įtūžę bobos kažkada sudegino. Laikykitės tautos tradicijų.
traffix.lt