1 c Alytus
Sekmadienis, Lapkričio 29d.
AlytusŠvietimas
2018 Lapkričio 25d.
0

Prisiminta su Atgimimu prasidėjusi mokyklos istorija

titlePanemunės progimnazija prisimė mokyklos istoriją, 1988 m. prasidėjusią kartu su Atgimimu

Alytaus Panemunės progimnazijoje kiekvienais mokslo metais išrenkamas metų simbolis. Šiemet – aitvaras, su kuriuo šį rudenį atskriejo 30-asis mokyklos gimtadienis.

Mokyklos jubiliejus buvo įspūdingai švenčiamas net dvi dienas. Organizuotas projektas „Sveikinu mokyklą“, kurio metu mokiniai prisiminė mokyklos istoriją, kūrė sveikinimus mokyklai, koncertavo, vaišinosi, dalyvavo šv. Mišiose.

Į mokyklą sugužėjo galybė svečių: buvęs mokyklos direktorius Zenius Kunigonis, kuris šiai mokyklai vadovavo 28 metus, direktoriaus pavaduotojos ugdymui Janina Mickevičienė ir Silvija Peštenienė, Lietuvos Respublikos Seimo nariai  Julius Sabatauskas, Robertas Šarknickas, Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas Tautvydas Tamulevičius bei Švietimo skyriaus vedėja Rimvyda Ališauskienė ir vyriausiasis specialistas Romualdas Zdanavičius, Alytaus miesto švietimo įstaigų vadovų asociacijos atstovai, Panemunės seniūnaitijos seniūnaitė Irina Juškauskienė, buvę ir esami mokytojai ir mokiniai.

Šventinės programos ašis buvo aitvaras, atnešęs 3 laiškus: „Vaikystė“, „Jaunystė“, „Čia ir dabar“. Pirmoje dalyje prisiminta mokyklos istorija, prasidėjusi kartu su Atgimimu 1988-aisiais. Pirmokų mokytojos Daiva Andrulevičienė ir Neringa Arlauskienė, dirbančios mokykloje nuo pat jos įkūrimo, kartu su mažaisiais mokinukais – Mileda, Sofija ir Jokūbu – poetiškai priminė mokyklos vaikystę. Buvusi lietuvių kalbos mokytoja Birutė Labanauskienė ir buvę mokyklos vadovai – direktorius Z. Kunigonis ir jo pavaduotojos ugdymui Janina Mickevičienė bei S. Peštenienė – dalijosi prisiminimais.

Antrą dalį literatūriškai pradėjo buvę mokiniai, dabar jau gimnazistai: Aistė, Dominykas, Joris ir Justinas. Jaunuoliai poetiškai kalbėjo apie pirmąją meilę.

Vėliau į sceną buvo pakviestos projekto „Mano sėkmės istorija“ žvaigždės:  Mykolas Adamavičius, Vilija Andrulevičiūtė, Oganes Arakėlian, Vaidas Aršulis, Justina Baranauskaitė, Evaldas Bunevičius, Deividas Burdulis, Mantas Burokas,  Dovilė Džervutė, Vaiva Garlinskė, Neringa Grigutytė, Odeta Intė, Ramūnas Jakubauskas, Vilius Rasimavičius, Gintarė Rimkutė-Merčaitienė, Justinas Staugaitis, Povilas Šklėrius,  T. Tamulevičius, Povilas Tamulynas, Vidmantas Vaičiulis ir Brigita Virbalytė - Dimšienė.

Tikimasi, kad buvusių mokinių istorijos įkvėps esamus ir būsimus mokinius siekti savų tikslų. Kaip padėka jiems buvo įteikti suvenyriniai aitvarai.

Trečią dalį pradėjo trečioko Domanto Ramanavičiaus tėvai tardami: „Šiandien į šią mokyklą išleidome savo sūnų. Brangiausia, ką turime.“ Tokių nuoširdžių padėkų, sveikinimų, linkėjimų buvo išsakyta labai daug. Be to, visą vakarą džiugino mokinių ir mokytojų dainos ir šokiai. Koncertą vainikavo giedamas mokyklos himnas ir direktorės Giedrės Romaškienės  žodžiai: „Yra tik du būdai gyventi. Vienas – galvoti, jog stebuklų nebūna. Kitas – galvoti, jog viskas yra stebuklas.“  

Mokyklos gimtadienis – ypatinga šventė visai bendruomenei.

Alytaus Panemunės progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Asta Kibildienė


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt