7 c Alytus
Trečiadienis, Lapkričio 25d.
Laisvalaikis ir kultūra
2018 Lapkričio 19d.
0

Dramaturgų dieną Alytaus teatre bus paskelbti nauji konkurso laimėtojai

titleNuotraukų galerija2018-ieji – pirmieji Alytaus teatrų festivalio ir dramaturgų konkurso metai, kuriais vienas iš laureatų darbų pateko ir į festivalio sceną. Jį konkursinėje šių metų festivalio programoje rodys Juozo Miltinio dramos teatras, pristatysiantis Alytaus dramaturgų konkurso 2016 m. nugalėtojos D. Statkevičienės komediją „Giminės, arba kam zrazų pakartot“Tado Povilonio nuotraukos

Alytaus miesto teatre susiburs žodį mylintys ir plunksną valdantys tekstų kūrėjai. Lapkričio 24 dieną klube „Žalia“  vyks tradicine tapusi dramaturgų diena.

Nuo vidurdienio rengiamos kūrybinės dirbtuvės su  tekstų rašytoja, blogo apie rašymą „(Ne)rašyk“ kūrėja, kūrybinio rašymo kursų lektore ir kuratore  Egle Ramoškaite. Ji kalbės apie tai, kaip rašyti, kad tekstas „kabintų“ ir „vežtų“? E. Ramoškaitė taip pat yra romano paaugliams „Tarp Gyvenimo ir Vilties: tam, kuris supranta“ autorė, save ji vadina „rašytojų padermės tyrinėtoja, bandančia atrasti esminį rašymo geną“.

16 val. vyks IV respublikinio dramaturgų konkurso I-III vietos nugalėtojų paskelbimas ir geriausių pjesių skaitymai. Pastariesiems aktyviai rengiasi Alytaus miesto teatro ir „Stalo teatro“ aktoriai. Šis vakaras visuomet sulaukia ypatingo žiūrovų dėmesio. Jo metu tvyro kūrybos ir improvizacijos netikėtumo jausmas, o patys pjesių autoriai neretai prasitaria savo kūrinį išgirdę ir pamatę naujai.

Tiesa, laimėtojai šiame vakare būsime visi – klausantys, skaitantys, rašantys, žiūrintys, girdintys.

2018-ieji – pirmieji Alytaus teatrų festivalio ir dramaturgų konkurso metai, kuriais vienas iš laureatų darbų pateko ir į festivalio sceną. Jį konkursinėje šių metų festivalio programoje rodys Juozo Miltinio dramos teatras, pristatysiantis Alytaus dramaturgų konkurso 2016 m. nugalėtojos Dovilės Statkevičienės komediją „Giminės, arba kam zrazų pakartot“.

Po įvertinimo Alytaus konkurse D. Statkevičienės pjesė, kaip būsimojo spektaklio eskizas, tapos ir konkurso „Balkono okupacija“, kurį rengia Lietuvos muzikos ir teatro akademija, laureatu, o J. Miltinio teatre ją pastatė režisierius Alius Veverskis.
 
„Giminės, arba kam zrazų pakartot“ - pastatymas apie vaikų ir tėvų konfliktus, apie vieną nuo kitos nutolusias kartas, pasaulėžiūrų skirtumus, gyvenimo kasdienybės absurdiškumą, žmogiškuosius santykius ir šiandienos visuomenę apėmusį vienatvės jausmą.

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt