1 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
DzūkijaAlytusAlytaus rajonasDruskininkaiLazdijaiVarėna
2018 Lapkričio 19d.
4

Lietuvos savivaldybių indekse Dzūkijos savivaldybės – ir tarp lyderių

titleNuotraukų galerijaAlytaus miestas nėra didžiųjų miestų rikiuotės lyderis, tačiau keliose reitingo pozicijose - su itin gerais įvertinimais. Savivaldybės komunalinių paslaugų srityje sulaukta gerų permainų: Alytus – vienintelis miestas, kuriame centralizuotai tiekiamos šilumos kaina gyventojui sumažėjo (21,8 proc. lyginant su 2016 m.)Alytausgidas.lt nuotr.

Paskelbtas 2018 metų Lietuvos savivaldybių indeksas. Jame tarp didžiųjų 6 savivaldybių Alytaus miestas – šeštas, o Alytaus rajonas tarp mažųjų savivaldybių užima 27-30 vietą.

Nors Alytaus rajonas nėra tarp tyrimo lyderių, jis net 50 vietų kitas savivaldybės lenkia pagal valdymo kriterijų.

Alytaus miestas taip pat nėra didžiųjų miestų rikiuotės lyderis, tačiau keliose reitingo pozicijose - su  itin gerais įvertinimais. Savivaldybė geriausiai įvertinta dėl to, kad visiems maršrutams skelbė viešus konkursus, visus maršrutus aptarnavo privatus sektorius. Komunalinių paslaugų srityje taip pat geros permainos: Alytus – vienintelis miestas, kuriame centralizuotai tiekiamos šilumos
kaina gyventojui sumažėjo (21,8 proc. lyginant su 2016 m.).

Mažųjų savivaldybių saraše, jo vertinime pagal paslaugas gyventojams, Druskininkų savivaldybė lenkia 53 kitas šalies savivaldybes
ir bendroje įskaitoje užima  3-4 vietą su Palanga. Maksimalų balą druskininkiečiqi savivaldybei gavo transporto, kurį vysto privatus vežėjas, srityje, gerus įvertinimus gavo ir komunalinio ūkio, administracijos ir švietimo sferose. Įdomu tai, kad švietimo kokybe anksčiau garsėjęs Alytaus miestas šiemet šioje srityje gavo mažiausią įvertinimą.

Mažųjų savivaldybių sąraše Lazdijai užėmė tarp 30 ir 40 vietų su Akmenės r., Jonavos r., Raseinių r. Šakių r., r., Visagino savivaldybėmis. Lazdijai maksimaliu balu įvertinti transporto srityje, taip pat gerai įvertintos biudžeto, turto valdymo ir administracijos sritys, tačiau sveikatos ir socialinės rūpybos, investicijų ir plėtros bei mokesčių sričių įvertinimus gavo prastesnius už vidutinius.

Varėna mažųjų savivaldybių indekse - 32-34 vietas dalijasi  su Švenčionių r. ir Šalčininkų savivaldybėmis. Gerai įvertintos  varėniškių komunalinių paslaugų, mokesčių, biudžeto ir administracijos sritys. Gerai įvertinta tai, kad 2017 m. mokesčio tarifas už apleistą nekilnojamąjį turtą buvo mažesnis nei vidutinis, verslo liudijimai irgi kainavo pigiau.  Socialiniai rodikliai išliko prastoki - pašalpos gavėjų dalis nuo visų  gyventojų viršijo vidurkį, prastesniam transporto srities vertinimui įtaką turėjo tai, kad nei vienam maršrutui nebuvo skelbti viešieji pirkimai, nei vieno jų neaptarnavo privatus sektorius.

Fotogalerija


Komentarai

4
Komentuoti
Šeštas2018-11-23
tai paskutinis. Ir pagal balus (41) lenkia tik Ignaliną (25).
viecinis2018-11-19
Stebiuosi, kaip Alytaus miestas tokioje (aukštoje?) vietoje, kai mieste verslas kabinasi nagais ir ragais, kad tik išgyvent, o savivaldybei nusišvilpt. Taip pat pasigedau statistikos kiek vidutiniam dirbančiam alytiškiui tenka darbo biržos pašalpinių, nes skaičius manau yra siaubingas. Sakot nėra darbo ? Sakot kam eit dirbt už minimumą ? Sakot lengviau prie teliko ar kompo gulėt nei eit dirbt ? Va Jums ir Alytaus darbo rinkos reziume.
Vilgaudas2018-11-19
Investicijų sritis tai kaip pirštu į akį! Parodo kiek mūsų vicemero Tamulevičiaus kelionės į užsienį pritraukė investicijų iš užsienio, o ką jau kalbėt apie vietines investicijas. Jeigu, net saviems miestas nepatrauklus tai ką kalbėt apie kitus.
jankis2018-11-19
Rado ko girtis paskuitiniai is 6 o apie rajona net nekalbu.
traffix.lt