VideoreportažaiAlytusSportasFutbolas
2018 Lapkričio 17d.
2

Alytus Europos futsalo čempionų lygos egzaminą išlaikė sėkmingai (FOTOGALERIJA)

titleNuotraukų galerijaUEFA futsalo čempionų lygos elitinį turnyrą priėmusio Alytaus sporto ir rekreacijos centro vadovas T. Stupuris įsitikinęs, kad tai buvo labai svarbus renginys arenai, visam miestui ir panašu, kad Dzūkijos sostinė šį futsalo egzaminą išlaikėZenono Šilinsko © Alytausgidas.lt nuotraukos

Jeigu ne jūra, tai žiūrovų marios, kurių Alytuje galėtų pavydėti ir krepšinio rungtynių „Dzūkija“ – „Žalgiris“ organizatoriai ir įspūdingas Lietuvos čempionų pasipriešinimas dukart iš eilės stipriausiai Europos futsalo ekipai su pasaulio geriausiais salės futbolo (futsalo) žaidėjais iš Brazilijos, Ispanijos ir Portugalijos rinktinių, o tarp jų – ir Ricardo Filipe da Silva Braga (Ricardinho). Tiesa, dėl ankstesniame susitikime gautos raudonos kortelės Ricardinho turnyro Alytuje finišą turėjo praleisti, tačiau, kaip ir žadėjo, ne tik viešėjo arenoje, tačiau ir sėdėjo tribūnose, o taip pat mielai pozavo futbolo gerbėjams.

Lietuvos atstovas UEFA futsalo čempionų lygos elitiniame etape Kauno „Vytis“, pirmose dvejose rungtynėse nusileidusi varžovams iš Belgijos ir Slovėnijos tikrą pirtį užkūrė turnyro favoritams, Madrido (Ispanija) priemiesčio Torechon de Ardoso „Inter“ futbolininkams.

„Vytis“ įmušė pirmasis ir ant kojų pastatė kone visą Alytaus areną. Svečiai išlygino rezultatą, tačiau buvęs FK „Dainava“ ir DFK „Dainava“ komandų žaidėjas Lukas Sendžikas Lietuvos čempionus vėl išvedė į priekį. Po pirmojo kėlinio buvo lygu 2:2 ir tik antrame kėlinyje neišnaudojus progų bei kartą labai apmaudžiai suklydus, „Inter“ ėmė pirmauti (2:3). Dar vienas įvartis į šeimininkų vartus krito po to, kai mėgindami išlyginti rezultatą, paskutinėmis minutėmis jie žaidė su papildomu žaidėju, tačiau be vartininko. Tai leido ispanų komando vartininkui Jesus Garcia spirti į tuščius vartus, o kamuolys, kirtęs visą aikštę, skordė tinklelį.

Nuotaikos sirgaliams Alytaus arenoje tai nesugadino – daugelis atsitoję plojo Lietuvos atstovams. Kaip po baigiamųjų rungtynių sakė turnyrą priėmusio Alytaus sporto ir rekreacijos centro vadovas Tomas Stupuris, tai buvo labai svarbus renginys Alytaus arenai, visam miestui. Teko ir specialiai atnaujinti arenos parketą, o  pagal reikalavimus – ir tobiulinti švieslentės darbą.

Panašu, kad Dzūkijos sostinė šį futsalo egzaminą išlaikė, todėl tikisi 2020 metais priimti vieną iš Lietuvoje vyksiančio pasaulio futsalo čempionato grupių.

„Vyčio“ mestą iššūkį priėmęs ir nelengvai, tačiau jį išlaikęs „Inter“ su trimis pergalėmis tapo A grupės turnyro Alytuje nugalėtoju bei pateko į UEFA futsalo čempionų lygos finalo ketvertą. Antri liko Rogateko (Slovėnija) „Dobovec“, treti - Belgijos „Halle-Gooik“ futbolininkai, ketvirtas – „Vytis“.

D grupę Chrudime (Čekija) su 3 pergalėmis ir kelialapį į finalo ketvertą laimėjo Almatos (Kazachtanas) „Kairat“.

B grupėje Barselonoje (Ispanija) su 2 pergalėmis pirmauja „Barcelona“ ir Jugorsko (Rusija) „Jugra“.

C grupėje Lisabonoje (Porgtugalija) pirmąją vietą kol kas dalinasi dvi šeimininkų komandos „Lisabona“ ir „Sporting“.