17 c Alytus
Sekmadienis, Rugpjūčio 9d.
Alytus112
2018 Lapkričio 16d.
0

Tramdant Alytuje kalinčius asmenis sužalotas pareigūnas (ATNAUJINTA)

titleNutristojo sužalotasis Alytaus pataisos namų pareigūnasAlytausgidas.lt nuotr.

Alytaus pataisos namuose, kamerų tipo patalpose atliekantys nuobaudas, 3 nuteistieji lapkričio 15 dieną reiškė nepasitenkinimą žodžiu ir veiksmais, daužė kameros duris, nevykdė pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių reikalavimų, į pareigūnų perspėjimus nusiraminti nereagavo.

Nuteistiesiems nevykdant teisėtų pareigūnų nurodymų, jie buvo įspėti, kad prieš juos gali būti panaudotos specialiosios priemonės.

Po perspėjimo nuteistieji nevykdė pareigūnų teisėtų reikalavimų, pareigūnams užėjus į kamerą, nuteistieji bandė pasipriešinti – atsistojo į kovinę padėtį, buvo apsipylę maisto aliejumi, vieno nuteistųjų rankose buvo pastebėtas nusmailintas savadarbis daiktas.

Nuteistųjų neteisėti veiksmai buvo užkardyti panaudojant specialiąsias priemones.

Tramdant nuteistuosius vienas iš pareigūnų patyrė kūno sužalojimą. Pareigūnas dėl sužalojimų veido ir kaklo srityje kreipėsi į gydymo įstaigą.

Nuteistuosius taip pat apžiūrėjo medikai.

Dėl pasipriešinimo pataisos pareigūnui Alytaus pataisos namuose pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Alytaus pataisos namuose lapkričio 15 d. pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasipriešinimo pareigūnui pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 286 straipsnį.

ATNAUJINTA

Alytaus pataisos namuose maisto penktadienį atsisakė 149 nuteistieji.

Kalėjimų departamentas disponuoja informacija, kad kitose įkalinimo įstaigose nuteistieji gali skelbti ne tik bado akcijas, bet ir gali inicijuoti savęs žalojimą, siekiant priversti atšauti naująsias Teisingumo ministerijos patvirtintas įstaigų vidaus tvarkos taisykles.

Kalėjimų departamentas ir pavaldžių įstaigų vadovai tikrina informacijos pagrįstumą ir imsis visų reikiamų priemonių užtikrinti stabilią režiminę veiklą įstaigose.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žydiška gatvelė