17 c Alytus
Penktadienis, Rugpjūčio 14d.
AlytusAktualijos
2018 Lapkričio 15d.
0

Padaugės iš Alytaus kalėjimo į laisvę išeisiančių asmenų

titleAsociatyvi iliustracijaAlytausgidas.lt nuotr.

2019 metų pradžioje dalis nuteistųjų, tarp jų – ir Alytaus pataisos namuose – sulauks amnestijos. Dėl specialaus Amnestijos įstatymo apsisprendė Seimas.

Anksčiau skelbtais duomenimis, amnestijos atveju į laisvę būtų paleisti 250 nuteistųjų. Po įstatymo priėmimo patikslinta, kad į laisvę artimiausiu metu išeitų 170 žmonių, o dar 250 žmonių kalinimo terminas trumpėtų. Daliai nuteistųjų bausmės bus sumažintos perpus, trečdaliu arba ketvirtadaliu.

Pagal įstatymą, nuo neatliktos laisvės atėmimo bausmės dalies bus atleidžiamos nėščios moterys ir motinos, auginančios vaiką pataisos įstaigoje ir nuteistos laisvės atėmimo bausme iki šešerių metų, taip pat nepilnamečiai, nuteisti laisvės atėmimo bausme iki trejų metų, kuriems nusikaltimo padarymo metu nebuvo suėję 18 metų.

Amnestijos galės tikėtis ir nusikaltę neįgalieji, kuriems nustatytas 0–40 proc. darbingumo lygis arba didelių ar vidutinių specialiųjų poreikių lygis, taip pat pusiaukelės namuose bausmę atliekantys nuteistieji, kurie nuo perkėlimo į pusiaukelės namus jau atliko trečdalį neatliktos laisvės atėmimo bausmės.

Nuo neatliktos arešto bausmės dalies bus atleidžiami nuteistieji, kurie tokie bausmę atlieka savo poilsio dienomis, taip pat švenčių dienomis ir per atostogas, išskyrus nuteistuosius, kuriems areštas skirtas už vengimą atlikti kitą bausmę ar baudžiamojo poveikio priemonę.

Deja, pavyzdžiai Lietuvoje rodo, kad 2002 metais nuteistųjų sumažinus 39 proc., netrukus įkalinimo įstaigos vėl pasipildė 32 proc. nuteistųjų, o  dauguma buvo tie patys žmonės.

Alytaus pataisos namuose Ulonų g. pastaruoju metu kali 680 vyrų. Keli arba keliasdešimt jų, baigiančių laisvės atėmimo bausmes ir gerai besielgiančių, išleidžiami į laisvę, taip pat gyvena toje pačioje gatvėje esančiuose Pusiaukelės namuose, rengiasi sugrįžimui į pilnavertį gyvenimą.

Kiek žmonių po amnestijos pritaikymo į laisvę išeis iš Alytaus kelėjimo – kol kas neskelbiama. Miestų, kuriuose veikia kalėjimai, gyventojų laimei, amnestija nebus taikoma recidyvistams, asmenims,  nuteistiesiems iki gyvos galvos, už genocidą, karo nusikaltimus, disponavimą narkotikais, nusikaltimus finansų sistemai, valstybės tarnybai, viešiesiems interesams ir visuomenės saugumui.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žolinė Pivašiūnuose