18 c Alytus
Sekmadienis, Rugpjūčio 9d.
Alytus112
2018 Lapkričio 15d.
0

Daugiau darbo Alytaus prokurorams: „statistinio smurto“ mažėja, tačiau ikiteisminių tyrimų daugėja

title„Statistinio smurto“ (pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje) mažėja, tačiau pradėtų ikiteisminių tyrimų skaičius auga: jei pernai per 9 mėn. buvo pradėti 486 ikiteisminiai tyrimai, tai šiemet tokiu pačiu laikotarpiu ‒ 585 (20 proc. daugiau), iš jų Alytaus mieste ir rajone - 283.Alytausgidas.lt nuotr.

 Daugiau nei 1 tūkst. 300 – tiek pranešimų pagal įvykio tipą „Smurtas artimoje aplinkoje“ 2018-uosius metus jau gauta Alytaus apskrities policijos įstaigose.

Yra adresų, kur policija dėl smurto kviečiama ne vieną kartą. Atlikus adresų pagal gautus pranešimus dėl smurto artimoje aplinkoje analizę per 3 paskutinių metų laikotarpį, stebime Alytaus mieste 10 adresų, kur pranešimai gauti daugiau nei vieną kartą (daugiausiai 11 kartų pranešta), rajone fiksuojame 14 tokių adresų (lyderiauja 48 iškvietimai tuo pačiu adresu, pradėta administracinė teisena, surašytas protokolas).

Iš Alytaus miesto ir rajono teritorijos pernai per 9 mėn. buvo gauti 1 tūkst. 289 pranešimai, o šiemet tokiu pačiu laikotarpiu ‒ 608. Iš visos Alytaus aps. VPK prižiūrimos teritorijos (Alytus, Alytaus rajonas, Birštono, Druskininkų sav., Lazdijų ir Varėnos r.) pranešimų praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu jų buvo 3 tūkst. 201, šiemet – per 1 tūkst. 300.

Šie skaičiai rodo, kad „statistinio smurto“ (pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje) mažėja, tačiau pradėtų ikiteisminių tyrimų skaičius auga: jei pernai per 9 mėn. buvo pradėti 486 ikiteisminiai tyrimai, tai šiemet tokiu pačiu laikotarpiu ‒ 585 (20 proc. daugiau), iš jų Alytaus mieste ir rajone - 283.

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos grupės vyresnioji specialistė Eglė Kačinskienė patvirtino, kad siekiama per 48 val. kuo daugiau ikiteisminių  „Smurto artimoje aplinkoje“ tyrimų perduoti į prokuratūrą, kad ši priimtų procesinius sprendimus. Šiemet perduoti jau 169 ikiteisminiai tyrimai, iš jų 58 - Alytaus mieste ir rajone.

Situacija aptariama su Alytaus miesto socialinių paslaugų centro, apskrities moterų ir vyrų krizių centrų, Alytaus šeimos pagalbos centro atstovais, atvejo vadybininkais, miesto ir rajono tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorėmis ir kt., siekiama pagelbėti skriaudžiamoms smurto aukoms.

Aiškinamasi, ar visos institucijos viską padaro dėl tuo pačiu adresu pasikartojančių įvykių, kokiomis priemonėmis aktyvinti prevenciją, tam organizuojami mokymai specializuotos pagalbos centrų ir kitų suinteresuotų institucijų dėl nukentėjusių nuo smurto artimoje aplinkoje darbuotojams, vyko situacijos pristatymas vyriausiame policijos komisariate, o lapkričio 21 d. ši aktuali tema bus paliesta ir apvalaus stalo diskusijoje Alytaus miesto savivaldybėje (Rotušės a. 2).


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žydiška gatvelė