6 c Alytus
Penktadienis, Balandžio 3d.
Alytus
2018 Lapkričio 14d.
6

Protestas Alytuje: maisto atsisakė beveik 200 kalinčių pataisos namuose

title

Po 50 nuteistųjų perkėlimo į kamerinio tipo patalpas Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje antradienį, pareigūnai gavo duomenų, kad perkeltųjų, kurių dauguma nuteisti už nusikaltimus, sukėlusius visuomenėje didelį rezonansą, priskiriamų laisvėje egzistavusioms ar ir šiuo metu esančioms nusikalstamoms grupuotėms iniciatyva, kitose įkalinimo įstaigose siekiama sukelti pasipriešinimo disciplinos stiprinimui akcijas.

Alytaus pataisos namuose, nuteistieji, kamerų tipo patalpose atliekantys drausmines nuobaudas, taip pat reiškia nepasitenkinimą naujais vidaus tvarkos taisyklių pakeitimais, ypač – čiužinių paėmimu dienos metu (čiužiniai paimami siekiant skatinti nuteistuosius laisvu laiku dienos metu ne miegoti pietų miego, o užsiimti savišvieta, dalyvauti konsultacijose, žaisti loginius žaidimus). Nauja tvarka numato, kad šiems asmenims čiužinys išduodamas vakare, prieš dienotvarkėje numatytą poilsio laiką.

Kaip informuoja Kalėjimų  departamentas prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos, pirminiais duomenimis, Alytaus pataisos namuose bausmę atliekantys nuteistieji pradėjo masiškai atsisakinėti maisto. Šiandien pusryčių atsisakė beveik 200 nuteistųjų iš 680, esančių įkalinimo įstaigoje. Alytaus pataisos namų administracijos duomenimis, prieš skelbiant neterminuotą maisto atsisakymo akciją, dalis nuteistųjų įsigijo neproporcingai daug papildomų maisto produktų parduotuvėje.

Atsižvelgiant į susidariusią situaciją, nuo šiandien, Alytaus pataisos namų direktoriaus įsakymu, vadovaujantis BVK 119 straipsnio nuostatomis, kai  nuteistieji imasi neteisėtų grupinių veiksmų, šiurkščiai pažeidžiančių pataisos įstaigos vidaus tvarką, Alytaus pataisos namuose  maisto atsisakantiems asmenims laikinai sustabdytas maisto produktų ir būtiniausių reikmenų pirkimas bei  pasimatymų suteikimas.

Vadovaujantis Bausmių vykdymo kodekso (toliau – BVK) 118 str. 1 d. su maisto masiškai atsisakančiais nuteistaisiais vykdomi pokalbiai, kurių metu jiems buvo išaiškinta, kad badavimas yra nepagrįstas ir jų veiksmai yra neteisėti. Pokalbio metu nuteistieji buvo įspėti apie tai, kad tęsiant neteisėtą badavimą įstaigos administracija gali jų atžvilgiu taikyti BVK numatytas atitinkamas priemones.

Siekiant palengvinti nuteistųjų adaptacinį laikotarpį, jau keletą savaičių Alytaus pataisos namų administracija ( taip pat ir visų laisvės atėmimo vietų įstaigų administracijos) vykdo šviečiamąjį darbą dėl pasikeitusių taisyklių taikymo aspektų, supažindina įstaigų personalą bei suimtuosius (nuteistuosius) su naujovėmis.


Komentarai

6
Komentuoti
Oz2018-11-14
Sveikinu kalinius. Bet tpkia nauda is ju, kad taupo musu islaikanciu juos pinigus. Galite ir dazniau nevalgyti.
Siūlyčiau2018-11-14
Surinkti viską ką prisipirko. Ir jokių parduotuvių ir perdavimų. Jei badauti tai sąžiningai. Ir krosas tris kartus dienoj. Ir organizatorius akylai stebėti. O tai dešrų prisiėdus badauti bepigu...
Skaitytojs2018-11-14
Kaip dźiugu kad nevalgo
zinute dainys2018-11-14
Nepalaikau šių žmonių, bet mirties tai tikrai niekam nelinkėčiau. Nes nežinai kaip gyvenime gali pasisukti, gali ir tavo artimas žmogus ten atsidurti arba pats.
Vytautas2018-11-14
Jiems tai yra labai sveika. Ir kunigai, ir daktarai tam pritaria. O gi laisvėje ar kas išdrįsta papasninkauti?
Dainys2018-11-14
Šaunu girdėt. Mažiau ės mažiau šiks. Mažiau šiks mažiau vandens sunaudos. O gal duos dievulis kuris ir užsilens.
traffix.lt