8 c Alytus
Sekmadienis, Rugsėjo 20d.
AlytusTechnologijos
2018 Lapkričio 13d.
0

Likiškėliuose – „ketvirtoji pramonės revoliucija“: diegiamos robotikos ir 3D projektavimo programos

titleNuotraukų galerijaMokiniai mokomi trimačio (3D) projektavimo, o galutiniam projekto įgyvendinimui naudojamas „MakerBot Replicator“ 3D spausdintuvas. Juo galima sukurti įvairiausių gaminių – nuo pačių paprasčiausių buityje naudojamų daiktų iki savo paties skulptūrėlės

Alytaus Likiškėlių progimnazijoje sudarytos puikios sąlygos nemokamai ugdytis konstravimo ir programavimo įgūdžius. Šiemet pirmą kartą penktų klasių mokiniai turi atskiras pamokas ankstyvajam programavimui.

Likiškėliuose jau naudojami „Micro bit“ kompiuteriukai ir „Java Script“ blokų redaktorius. 5-6 klasių mokiniai taip pat turi galimybę nemokamai lankyti Robotikos būrelį. Čia jie konstruoja įvairius robotus ir kuria jų valdymo programas. Tam mokykla įsigijo „Lego Mindstorms EV3“ komplektus, ir specialų užduočių stalą.

Robotikos užsiėmimuose labai svarbus komandinis darbas ir bendradarbiavimas. Savo gebėjimus vaikai galės pademonstruoti vyksiančiose varžybose. Aštuntų klasių mokiniai mokomi trimačio (3D) projektavimo, o galutiniam projekto įgyvendinimui naudojamas „MakerBot Replicator“ 3D spausdintuvas. Juo galima sukurti įvairiausių  gaminių – nuo pačių paprasčiausių buityje naudojamų daiktų iki savo paties skulptūrėlės.

 Dažnai girdime terminą „Ketvirtoji pramonės revoliucija“. Besidomintys žino, jog kalbama apie robotus ir jų kūrėjus. Jau dabar didelę nuobodžių, pavojingų, purvinų darbų dalį atlieka robotai. Jie nukenksmina sprogmenis, tikrina nuotekų vamzdynus ir t.t. Tokios užduotys kaip detalių surinkimas, pakavimas, produkto testavimas ir patikra jau seniai įmonėse atliekamos robotų.

Robotų naudojimas pramonėje tik auga, todėl reikės daug juos kuriančių ir aptarnaujančių žmonių. Ypatingai programuotojų ir inžinierių. Tai – prestižinės, gerai apmokamos profesijos. Tai suprantantis mokyklos direktorius Donatas Vasiliauskas parodė iniciatyvą, o mokytojas metodininkas Antanas Jaruševičius parengė ankstyvojo programavimo, robotikos, trimačio (3D) projektavimo mokymo programas. Tikime, kad šios mokymo programos praplės mokinių akiratį, leis sukaupti reikiamų žinių ir įgūdžių, padės apsispręsti renkantis savo profesinį kelią.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt