0 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
AlytusŠvietimas
2018 Lapkričio 14d.
7

Dzūkijoje streikuoti ketinančių mokytojų gretos auga (MOKYKLŲ SĄRAŠAS. ATNAUJINTA. PAPILDYTA)

titleTarp streikuoti pasirengusių Alytaus miesto mokyklų mokytojų - ir Jotvingių gimnazijos pedagogaiAlytausgidas.lt nuotr.

Lietuvoje prasidėjęs naujasis mokytojų streikas palies ir Alytų, Dzūkiją. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) duomenimis, reikalavimams pritaria jau daugiau nei 100 šalies mokyklų ir darželių.

Darbdavius dėl streiko perspėję iš anksto, jame dalyvaujantys švietimo darbuotojai galės nevesti pamokų, nereikės eiti į darbą.

Tarp tokių mokyklų, kurios suplanavo mokytojų streikus, Dzūkijoje minimos:

  • Motiejaus Gustaičio gimnazija Lazdijuose (nuo lapkričio 16 dienos),
  • Dzūkijos pagrindinėje mokykla Alytuje (nuo lapkričio 19 d.),
  • Jotvingių gimnazija Alytuje (nuo lapkričio 22 d.),
  • Panemunės progimnazija Alytuje (nuo lapkričio 23 d.),
  • Putinų gimnazija Alytuje (nuo lapkričio 23 d.).

LŠDPS primena, kad LR švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) nuolat tvirtino, jog kelti mokytojų atlyginimus niekada nebuvo naujojo darbo apmokėjimo modelio tikslas. Kadangi darbo užmokesčio koeficientai nebuvo didinti, išaugus darbo krūviui atlyginimai pakilo vos keliais eurais.

Tokį „padidėjimą“ mokytojai vadina žeminamu, o ŠMM bei vyriausybės platinamas žinias apie „net 117 eurų pakilusius mokytojų atlyginimus“ streikui pritariantys vadina žeminamu, o tai skatina dar aktyviau jungtis prie protesto.

Deja, pavasarį Lietuvos mokyklose surengti įspėjamieji streikai nepadėjo – vadinamoji švietimo reforma, pasak LŠDPS buvo priimta „buldozerio“ principu ir neatsižvelgus į jokius argumentus.

Streikuojantieji reikalauja atsisakyti „absurdiškos darbo užmokesčio apskaičiavimo tvarkos“ ir pradėti etatinio modelio diegimą – t. y. vienam etatui sudaryti būtų ne daugiau nei 18 kontaktinių valandų, o dar 18 val. būtų  skirta kitiems darbams. Taip pat reikalaujama, kad pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai didėtų 20 proc., o vaikų skaičius klasėse mažėtų.

ATNAUJINTA

Alytausgidas.lt žiniomis, mieste, Dzūkijoje yra daugiau mokyklų, kurių mokytojai taip pat svarsto galimybę prisijungti prie streiko. Apie tai darbdavius jie turi informuoti prieš 5 dienas. 

PAPILDYTA

Kaip mūsų portalą informavo Alytaus miesto savivaldybė, jos administracijos Švietimo skyrius raštu apie planuojamus mokytojų streikus kol kas negavo nė vieno pranešimo.

Savivaldybė patvirtino, kad jos Švietimo skyriaus vedėja Rimvyda Ališauskienė su streikuoti planuojančių mokyklų vadovais bendravo ir sužinojo, kad lapkričio 19 d. planuoja streikuoti Dzūkijos pagrindinės mokyklos, o nuo lapkričio 23 d. – ir Putinų gimnazijos mokytojai.

Kad prie streiko prisijungė ir Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago paaiškėjo Švietimo skyriuje vykusiame pasitarime.

ATNAUJINTAS SĄRAŠAS

Alytaus mokyklų, kuriose įteiktas pranešimas dėl streiko, pavadinimai

Kiek mokyklose minėtose mokyklose dirba pedagogų (iš viso)

Ketina streikuoti

%

Nuo kada?

1.Dzūkijos pagrindinė mokykla

79

56

71

2019-11-19

2.Putinų gimnazija

56

43

76,8

2018-11-21

3.Jotvingių gimnazija

46

44

97,7

2018-11-22

4.Panemunės progimnazija

54

43

79,6

2018-11-23

5.A. Ramanausko-Vanago gimnazija

67

Nežinoma

 

2018-11-23

 


Komentarai

7
Komentuoti
Fvjjko kiek daug 2018-11-15
O kiek daug komentatorių kurie laižo parazitų valdžiai sikna
ona2018-11-14
Gaila,kad nėra vienybės.
Tėvas2018-11-14
Atsibodo man jau tie nukvakėliai. Kada ten bus kartų kaita ir ateis norintys dirbti, o ne algas gauti?
mama2018-11-14
Būtent,kad jokios pertvarkos nevyksta, kai kurios mokyklos vos kvėpuoja,bet vis tiek pastatai išlaikomi, mokytojams pamokų trūksta,viksta nesutarimai ir laimi aišku vadovų mylimukai, pataikūnai .Čia jau savivaldybė turėtų dirbti,bet kam sukt galvą- alga vis tiek mokama.
Alytiškis2018-11-14
Streikuojantieji reikalauja, "kad pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai didėtų 20 proc., o vaikų skaičius klasėse mažėtų". Kodėl Alytaus mokyklos nenori persitvarkyti sistemiškai? Kodėl nepritarė siūlymui, reguliuoti srautus mokyklose, pagal mokinių gyvenamąją vietą? Nereikia žiūrėti tik savęs, kiekvienas norėtume dirbti mažiau ir daugiau uždirbti, bet......
Jaučiu2018-11-14
kad mokytojai joja ant dabartinės valdžios gerumo,palankumo žmogui.Matomai labai jau ilgisi konservatorių,kuriais nusiviltų po pirmos nakties.
gaila2018-11-14
Tokie nevieningi mokytojai,koks pilietiškumo pavyzdys vaikams.Juk verkšlena ir riejasi dėl krūvių , pataikauja vadovams,sėja nesveiką konkurenciją ir pavydą ,kuris niekur neveda tik į susiskaidymą ir susvetimėjimą.Tai ko tai neišsako aiškiai-atsibodo valdžios,tame tarpe ir vietinės,savivalė,gerbkite mūsų darbą... Inteligentai visais laikais būna priešaky.Ar mokytojai-inteligentai?
traffix.lt