1 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
DzūkijaAlytusAlytaus rajonasDruskininkaiLazdijaiVarėna
2018 Lapkričio 12d.
3

Gerovė Lietuvoje: Alytus ir Druskininkai – geriausiųjų 20-tuke, kitos apskrities savivaldybės – 50-tuke ir žemiau (PAPILDYTA. ATNAUJINTA)

titleNuotraukų galerija

Pristatytas 2018 metų „Savivaldybių gerovės indeksas“. Šis rodiklis mažiausias užfiksuotas Zarasų rajono savivaldybėje, didžiausias – Vilniaus mieste.

Vilniaus politikos analizės instituto (VIPA) paskelbtame indekse Alytaus miestas užima 15 vietą (5,2 balo), o Druskininkų savivaldybė – 16 vietą (5,2). Kitos Dzūkijos savivaldybės pasidalijo 47-59 vietas: 47-oje – Varėna (3,5), 54-oje – Alytaus rajonas (3,3), o priešpaskutinėje 59-oje – Lazdijų rajonas (3).

Indekso sudarytojų teigimu, nacionalinės gerovės kūrimui gyvybiškai svarbus šalies teritorijų darnus vystymasis, saugaus, sveiko, oraus, pilietiškai aktyvaus ir turiningo gyvenimo, mokymosi ir darbo galimybių kiekvienam gyventojui visoje šalies teritorijoje užtikrinimas, kas ir buvo vertinama savivaldybes rikiuojant vietomis.

Kaip ir Alytaus miestas tokio paties vertinimo, tačiau vienos vietos aukščiau sulaukė Marijampolės savivaldybė (5,2), Birštonas (4,6) – 24-as, Prienai – 41-i (3,8).

PAPILDYTA

Indekso rengėjai įvardijo, kad šiemet nesumavo savivaldybių kultūros lauko. Kaip priežastis netraukti šios srities statistikos buvo įvardinti neišsamūs, fragmentiniai duomenys.

Apie Alytaus miesto savivaldybės Lietuvoje pirmą kartą su gyventojais parengto dalyvaujamojo biudžeto idėją Lietuvos savivaldybių gerovės indekso pristatyme kalbėjo Dzūkijos sostinės mero pavaduotojas Tautvydas Tamulevičius. Jis taip pat kalbėjo apie galimas permainas savivaldybės vykdomų projektų sklaidos, aptarimų su gyventojais srityje. Jis pabrėžė, kad savivaldybės, norėdamos realiai keisti žmonių gyvenimą, turėtų valdyti daugiau nei joms dabar be centrinės valdžios perskirstyti patikėti 17 procentų.

ATNAUJINTA

Kaip skelbia „Baltic news service" Lietuvos naujienų skyriaus reporteris Ramūnas Jakubauskas, įvertinti, kodėl šiame indekse Alytaus rajono savivaldybė įvertinta kaip viena iš prasčiausių, jos meras Algirdas Vrubliauskas žada kviestis darbuotojus ir aiškintis situaciją.

 

Fotogalerija


Komentarai

3
Komentuoti
Gyventojas2018-11-13
Labai prasti rezultatai. 6 pagal dydy miestui plius- minus turetu priklausyti sesta vieta, o esame 15 vietoje. Tai reiskia, kad 2,5 karto prasciau. Apie rajona net nekalbu. Panasu, kad merdejame
R2018-11-12
. . . . geriausiųjų dvidešimtukas, trisdešimtukas, šešiasdešimtukas . . . . Ar mes turime pagrindo kažkuo džiaugtis ir didžiuotis? Neapgaudinėkime savęs.
as2018-11-12
Ko cia girtis, ziauru miestas 6 pagal dydy trecioj grupej.nieko gero . 20 tuke daug aplenkusiu visai mum neprilygstanciu miesteliu.Zemyn einam
traffix.lt