7 c Alytus
Trečiadienis, Lapkričio 25d.
SportasFutbolas
2018 Lapkričio 12d.
0

Prieš UEFA futsalo čempionus Alytuje žais ir „Dainavai“ atstovavę žaidėjai

titleNuotraukų galerija

Pirmą kartą Lietuvos futbolo gerbėjai mūsų šalyje galės išvysti garsiausius planetos salės futbolo (futsalo) žaidėjus, o tarp jų - ir praėjusio sezono UEFA futsalo čempionus FS „Inter”, kurių gretose žaidžia Portugalijos rinktinės garsenybė, 5 kartus geriausiu planetos salės futbolo žaidėju išrinktas Ricardinho, taip pat garsūs futbolininkai, Brazilijos ir Ispanijos rinktinių lyderių.

UEFA futsalo čempionų lygos elitinėje A grupėje Dzūkijos sostinėje su čempionais kovos  varžysis Belgijos, Slovėnijos ir Lietuvos nugalėtojai - „Halle-Gooik”, „Dobovec” ir „Vytis“. Ši Kauno komanda, kurią dar neseniai nesunkiai įveikdavo Alytaus FM „Auska“, tapo pirma Lietuvos salės futbolo ekipa, kuriai pavyko prasibrauti tarp 16 geriausių Europos komandų ir patekti į elitinį UEFA futsalo čempionų lygos etapą, kuris lapkričio 14-17 dienomis vyks Alytaus arenoje. Jos parketą „Vytis“ jau išsimėgino – ir 6:0 nugalėjo Vilniaus „Turbotransfers“.

UEFA futsalo čempionų lygos sezone „Vytis“ iškovojo 6 pergales (įvarčių santykis 29:6) ir kol kas nežino, kas yra pralaimėjimas.  Su 3 pergalėmis ir įvarčių santykiu 13:1 kauniečiai yra naujo Lietuvos futsalo sezono lyderiai.

„Vyčio“ spalvas gina ir Alytaus futbolo gerbėjams gerai pažįstami žaidėjai, tai DFK „Dainava“ ką tik pasibaigusio sezono saugas Tomas Bučma ir buvęs DFK „Dainavos“ bei FK „Dainavos“ puolėjas Lukas Sendžikas. Pasak jo, jei ne FS „Inter“ su Ricardinho, jis būtų Lietuvoje būtų laukęs „Barcelonos“, tačiau grupėje Alytuje teks kovoti su visomis komandomis.

„Kai praėjome etapą Slovakijoje, turbūt visi norėjome gauti „Barceloną“ arba FS „Inter“ su Ricardinho, tad burtai iš esmės pavyko. Juk į Lietuvą atvyksta tikrai neeilinio lygio komanda. Aišku, nereikia galvoti tik apie „Inter“, nes grupėje yra ir kitos komandos, kurios lygiai taip pat gerai žaidžia ir neatsitiktinai yra šiame etape. Taip, FS „Inter“ yra favoritas, bet lengva nebus su niekuo“, - mano L. Sendžikas. Jis tikisi, kad elitinio etapo kovos Alytuje ir garsūs salės futbolo pasaulio komandų bei žaidėjų vardai dar labiau sukels susidomėjimą šia sporto šaka ir padės rimtą pamatą ateinančioms pasaulio salės futbolo pirmenybėms.

„Aš labai tikiuosi, kad šiame turnyre žmonės pamatys aukščiausio lygio salės futbolo kovas su aukščiausio lygio salės futbolininkais ir tas susidomėjimas šia sporto šaka dar labiau išaugs. Tai -  puiki proga padėti gerą pamatą ir vėliau kiek įmanoma daugiau užpildyti tribūnas psaulio salės futbolo čempionato metu“, - sako L. Sendžikas. Jis, kaip ir T. Bučma ar kiti „Vyčio“ lietuviai, legionieriai pastaruoju metu turi paklusti ne strategui Pavelui Pikalovui, o brazilui Luciano Luiz Goncalves De Araujo. 

Brazilas ukrainietį trenerį pakeitė prieš lemiamą UEFA futsalo čempionų lygos atrankos etapą Lučenece (Slovakija), kur „Vytis“ 1:0 nugalėjo kito brazilo Alesio Da Silva vadovaujamą, favoritu vadintą Nachičevanės (Azerbaidžanas) „Araz“, 3:2 įveikė šeimininką „Lučenecą“, 5:0 sutriuškino Maltos čempionę „Vallettą“. Šios komandos vartininką nuginklavo ir dar vienas buvęs Alytaus FK „Dainava“ žaidėjas Arsenij Buinickij.

Su angliškai nemokančiu, tik portugališkai kalbančiu treneriu lietuviams sunkiausia rungtynių metu, kai laiko sustoti ir viską išsiaiškinti nėra. Padeda iš portugalų į anglų kalbą nurodymus išverčiantys legionieriai Rafael Rodrigues ir vadinamąjį „brazilišką desantą“ į Kauno ekipą sukvietęs Guilherme Wendt Ferreira.

„Rungtynių metu būna momentų, kai sunkoka suprasti, bet viskas vis tiek daugiau ar mažiau suprantama. Sugebame ir pajuokauti, ir rimtai pakalbėti“, - prisipažino L. Sendžikas, kuris naujojo stratego atliekamu darbu - labai patenkintas, nors treniruotės tikrai nėra lengvos ir jų yra daug.

„Vyčio“ rungtynės UEFA futsalo čempionų lygos elitinės A grupės turnyre
Alytaus arenoje (Naujoji g. 52):

Lapkričio 14 d., trečiadienį, 20 val. – su Gooiko (Belgija) FP „Halle-Gooik”
Lapkričio 15 d., ketvirtadienį, 20 val. – su Rogateko (Slovėnija) FK „Dobovec”
Lapkričio 17 d., šeštadienį, 20 val. – su Torechon de Ardoso (Ispanija) FS „Inter“

Bilietą (10 Eur) į visas turnyro rungtynes rasite ČIA.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt