7 c Alytus
Trečiadienis, Lapkričio 25d.
SportasFutbolas
2018 Lapkričio 8d.
2

Sidabrą DFK „Dainavai“ iškovoti padėjęs jaunimas siekia ir elitinės lygos medalio

titleNuotraukų galerijaElitinės lygos savaitės žaidėjas R. Banevičius (viduryje) Zenono Šilinsko © Alytausgidas.lt nuotraukos

Šeštadienį Alytuje bus uždarytas lauko futbolo sezonas, o tai sutaps su lemiamomis „Sharp“ elitinės jaunimo lygos U-19 čempionato rungtynėmis Dainavos progimnazijos stadione. Čia Alytaus futbolo akademija „Dainava“ (48 tašk.) priims Vilniaus „Žalgirį“ (49 tašk.) ir išaiškins, kuriai šių komandų finišas taps bronziniu.

Kadangi U-19 čempionato uždanga daugeliui žaidėjų reiškia ir karjeros elitinėje lygoje, jaunių futbole pabaigą, todėl ši Dzūkijos ir Lietuvos sostinių komandų dvikova svarbi bus visiems, o dainaviškiams - dar ir dėl to, kad žalgiriečiams pralaimėta trissyk, o ketvirtą ir svarbiausią kartą šiemet yra galimybė ne tik už viską atsirevanšuoti, bet ir įsimintinai finišuoti laimint medalius. 

Kaip FA „Dainava“ ir FK „Žalgirio“ mūšiui pasirengęs geriausias elitinės lygos savaitės žaidėjas, alytiškis Renatas Banevičius – kalbina Robertas Každanas.

- Tavo indėlis praeitą savaitę buvo itin svarbus, siekiant išsaugoti šansą iškovoti U-19 bronzos medalius. Kokios buvo tavo emocijos ir mintys rungtynių su Baltijos futbolo akademija ir prieš panevėžiečius metu, kai rungtynės klostėsi sunkiai, tačiau pavyko pasiekti pergales?

- Mintys buvo ganėtinai paprastos. Žinojome, kad tiek Vilniuje bei Panevėžyje privalome laimėti, jeigu norime turėti dar šansus kovoti del trečios vietos. Manau, todėl tiek man bei visai komandai netrūko motyvacijos kovoti kiekvieną minutę. Džiaugiuosi tiek dėl savęs bei komandos, jog pavyko abejas rungtynes laimėti, momentais parodėm puikų, kokybišką žaidimą, kuris kupinas įvairių įdomių sprendimų pačioje aikštėje.

- Lapkričio 10 dieną nuo 15 valandos bus žaidžiamas paskutinis čempionato turas ir Alytaus Dainavos progimnazijos dirbtinės dangos stadione priimsite „Žalgirio“ bendraamžius. Kokią žinutę norėtum skirti varžovams bei savo sirgaliams?

- Varžovams jokios žinutės nenoriu siųsti, nepatinka man tokie dalykai, nemėgstu kalbėti prieš rungtynes, viską įrodome mes aikštelėje. Galiu prižadėti, jog visa komanda atiduos visas jėgas. Žaidžiame namie, tad manau, ateis ir žiurovų, kurie suteiks dar daugiau motyvacijos. Abi komandos kovos dėl trečios vietos, gerbiame „Žalgirį“ ir suprantame, jog bus nelengva.

- Turim originalią situaciją, kai būsimoje dvikovoje akis į akį stos du lygos savaitės žaidėjai. Kokį įspūdį tau palieka žalgirietis Osvaldas Čipkus?

- Osvaldas ilgai jau pažįstamas man tiek aikštelėje bei už jos ribų. Nuo mažens teko jau žaisti prieš jį. Ne kartą buvome kartu ir turnyruose, žaisdavome vienoje komandoje. Jis yra puiki asmenybė, bus įdomu vėl susitikti akis į akį.

- Treneris Nerijus Bartkevičius tave įvardijo komandos emociniu ir kūrybiniu lyderiu aikštėje bei gyrė už profesionalų požiūrį. Kiek tai reikalauja pastangų siekiant padėti komandai laimėti?

- Dėl savo požiurio esu labiausiai dėkingas savo aplinkai, manau, ji labiausiai veikia žmogų. Treneriams, tėvams, kurie įskiepijo tam tikras vertybes, broliams, kurie palaiko bei draugams. Futbolas užima didelę dalį mano gyvenime, del to kartais tenka atsisakyti kitų dalykų, bet šis žaidimas teikia man malonumą ir tai viską atperka.

- Kuo tave patraukė futbolas ir ar turėjai jam alternatyvų? Kuo šiemet įgyta patirtis DFK „Dainavoje“ tau buvo nauja?

- Pradėjau žaisti ganėtinai anksti, dar pamenu, nebuvau pradėjęs lankyti mokyklos, o jau ėjau į futbolo treniruotes. Savęs dar negaliu vadinti profesionalu, bet manau, jog ateityje pavyks žaisti profesionalai, gyventi iš futbolo. Neturėjau jokių alternatyvų futbolui, jų neieškojau, manau, jog savo kelią radau pakankamai anksti. Be abejo, yra ir kitu sporto šakų, kurios patinka, bet jas tenka pažaisti savo laisvalaikio metu.

Manau, jog šis sezonas buvo neįprastas. Jis yra pirmas po traumos, teko praleisti nemažai laiko be futbolo. Prisijungiau prie komandos, kuri jau buvo suformuota, bet su laiku ir trenerio pasitikėjimu demonstravau vis geresnį žaidimą. Vienas is didžiausių mano pasiekimų – LFF I lygos antra vieta, džiaugiuosi, jog tapau šio pasiekimo dalimi.

ATNAUJINTA

Alytaus futbolo akademija „Dainava“ paskutinėse sezono rungtynėse 1:0 įveikė Vilniaus „Žalgirį" ir antrus metus iš eilės pelnė elitinės lygos bronzą. Pergalingą įvartį iš 11 m baudinio pelnė Paulius Golubickas.

 

 

Fotogalerija


Komentarai

2
Komentuoti
Jo2018-11-10
Jo ,pasakyta stipriai.....
Donce2018-11-10
2 vieta iskovoti padeje ( stipriai cia) 1 lygoje, dabar kovoja del 3 vietos jaunimo cempionate. Keista, kuris cia cempionatas stipresnis, turbut jaunimo.
traffix.lt