22 c Alytus
Šeštadienis, Rugpjūčio 15d.
Alytus
2018 Lapkričio 9d.
2

Laukiamos alytiškių iniciatyvos 2019-iems metams

title

Alytiškių iniciatyvos sugrįžta ir kviečia gyventojus iki 2019 m. sausio 6 d. teikti idėjas ir pasiūlymus gerinti Alytaus viešąsias erdves, kuriomis galėtų naudotis visi miesto gyventojai ir svečiai.

Alytus – pirmasis Lietuvos miestas, kurio gyventojai patys gali nuspręsti, ko reikia miestui. Kiekvienas gyventojas nuo 16 metų, deklaravęs savo gyvenamąją vietą mieste, gali teikti idėjas ir balsuoti.

Vasarą įvyko pirmasis alytiškių iniciatyvų konkursas, jis sulaukė didelio miestiečių susidomėjimo. Buvo pateiktos 22 iniciatyvos, iš jų 15 dalyvavo balsavime. Didžiųjų projektų kategorijoje laimėjo iniciatyva – „Miesto sodo koncertinė erdvė“, mažųjų – „Dainų slėnis – gyvas“.

Mažosios kategorijos projektas atsiras dar iki šių metų pabaigos. Dainų slėnyje bus įrengti suoliukai ir laisvalaikio infrastruktūros elementai. Didysis projektas „Miesto sodo koncertinė“ erdvė“ bus įgyvendinta kitais metais.

Kviečiame alytiškius būti aktyvius ir teikti naujus pasiūlymus gerinti miesto viešąsias erdves. Galbūt turite minčių, kas galėtų atsirasti Jaunimo parke, Dailidžių ežerėlių teritorijoje ar kitur? Tuomet pildykite paraiškos formą ir ją atneškite į savivaldybę.

Ką reikia nurodyti pildant paraišką:
•    Asmens duomenis
•    Projekto pavadinimą, vietą ir trumpą idėjos aprašą
•    Preliminarią sumą
•    Nuotrauką ar brėžinį (jei turite)
•    Ir surinkti 15 alytiškių parašų

Savivaldybės tarybai pritarus, kitiems metams bus skiriama iki 25 tūkst. eurų mažos vertės projektams ir iki 150 tūkst. didelės vertės projektams įgyvendinti. Tai puiki galimybė balsavimo būdu išsirinkti tai, kas svarbiausia miestui. Iniciatyvos bus 100 proc. finansuojamos iš savivaldybės biudžeto lėšų.

                     Projektų idėjų pasiūlymai su teisingai užpildyta paraiškos forma priimami el. p. info@alytus.lt ir Alytaus miesto savivaldybės administracijos priimamajame Rotušės a. 4, Alytuje.

Paraiškos forma - ČIA


Komentarai

2
Komentuoti
2018-11-13
A. Jonyno gt. gyventojai nusivylę Jūsų organizuojamu ,,Alytiškių iniciatyvos'' projektu, kadangi mano , kad jis vykdytas neobjektyviai. Buvo prašyta įrengti, perdaryti A. Jonyno gatvėje 1971 metais įrengtą, jau aplūžusį šaligatvį, kainuojantį apie 4 tūkstančius eurų. Ši iniciatyva buvo atmesta, neva, todėl, kad namas yra bendrija ir jo negalima finansuoti.O kodėl nusprendėte teikti
balsavimui irgi šaligatvio įrengimą Ežerėlio gatvėje ir jį patvirtinote balsavimu? Kodėl tokia diskriminacija?Ta pati iniciatyva- šaligatvio įrengimas.Vienų iniciatyvą-prašymą atmetate, kitų ne. Juk ir toje ir kitoje gatvėje gyvena tie patys alytiškiai .Vienur privačių namų gatvės šaligatvis, kitur daugiabučių namų gatvės šaligatvis. Suprantama, tokie projektai-iniciatyvos, kaip ,,Miesto sodas'', ,,Dailidės ežerėlis'', ,,Jaunimo parkas'', jų įrengimo darbai, naudingi visiems alytiškiams ir už juos turi balsuoti visi miesto žmonės. A. Jonyno gatvės žmonės nusivylė šio projekto Alytaus m. savivaldybės organizatoriais. Jūs buvote neteisūs, nesąžiningai atmetėte, neleidote balsuoti už A. Jonyno gatvės įdėją , o pasirinkote Jums patinkančią idėją, todėl šios gatvės gyventojai labai nusivylė tokiu šio projekto organizatorių neobjektyvumu.
Alytiškis2018-11-10
su didele nostalgija prisimenu 1960-1970 m.m. Alytaus miesto sodą-veikusį barą ir šokių aikštelę su estrada.Pritraukdavo tūkstančius alytiškių ir ne tik,ko ne kiekvieną popietę,vakarą iki 23val. Šiai dienai palyginus miesto sodas neduoda miesto biudžetui jokių įplaukų,tik išlaidas priežiūrai fontano ir pačio parko.Ar ne reiktų viską atkūrti? Viskas nugriauta buvo ,neva trukdė pensininkams ramiai ilsėtis ,tai netiesa,priešingai dabar parke labai liūdna,o pensininkų taip kaip nesimato,o ir jie neprieštarautų parko atgaivinimui,nes aš ir pats esu pensinio amžiaus.
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žolinė Pivašiūnuose